Камінь-Каширщина: села з дивними назвами

01 Лютого 2017, 14:59
4685

Чи замислювалися ви коли-небудь, чому місто чи село, у якому з’явилися на світ, має саме таку назву? Є топоніми, з якими відразу усе зрозуміло. А є такі, походження яких збагнути непросто.

Хроніки Любарта опублікували дослідження дивакуватих назв населених пунктів Волині. Є у цьому переліку і села Камінь-Каширського району.

Хотешів. Ця назва поселення в Камінь-Каширському районі фіксується в історичних джерелах уже з середини ХVI століття. Ідентичний відповідник відомий у Чехії (с. Chotĕšov). Білоруси мають село Хотєшино, а на Рівненщині, поблизу містечка Рафалівка, існує мікротопонім Хотецька гора.

В основі назви «Хотешів», як виявляється, лежить пестливе чи зменшувальне імʼя Хотеш (співвідносне з болгарським Любеш, Братеш, Милеш, польським Яреш і Любєш).

Нуйно. Перша згадка про населений пункт Камінь-Каширського району датована 1463 роком. Тоді воно було власністю князів Санґушків й іменувалося «Нюйном».

«Ну!» і «Но!» як вигуки під час перегону волів торговими шляхами також могли стати причинком до виникнення такої назви населеного пункту.

Місцеві жителі жартома примовляють, що здавна в селі не було чим зайнятися, було нудно. А вже звідси, дещо перемінено, населений пункт почали іменувати Нуйном.

Коментарі
01 Лютого 2017, 22:29
Хтось тут тим Нуйном бавиться, то про сексуальну активність нуїнців пишуть, то про перегони волів.
01 Лютого 2017, 23:41
Нуйно - гнуйно, Нюйно - гнюйно, Нойно - гнойно, Нійне - гнійне.
02 Лютого 2017, 13:36
Цікава інформація, і навіть для 777 і Богдана, навіть, якщо вони про це не подумали. В час декомунізації, яка не поспішає в районі, яка має плавно перейти десовєтизацію, читай - дерусофікацію, час вертатись до давніх органічних краю назв, аби не виникав плач народний за назвою Вересневе та Жовтневе
02 Лютого 2017, 18:44
Хто читачу сказав, що я москаль? Для довідки читачу я українець, корінням з автохтонних українських земель (чернігівщина-київщина-Волинь).
02 Лютого 2017, 20:51
Пояснюю. Москаль - це давнє українське визначення щодо осіб, які служили державі московській попри українське походження. Всіх солдат називали москалями, а чиновників поготів. Сучасна сутність москалізму полягає не у родоводі, а у способі мислення та мовлення. Якщо особа, замість українських слів, напихає свої речення словами московськими, то вона є москаль. В чому я вам співчуваю. Вашим предкам з вами не поталанило.
03 Лютого 2017, 12:38
Такі так. Дуже крупно пролетіли, а може того і хотіли. Етнічних, тобто ісконних росіян українці, в силу своєї бандерівської сутності, завжди називали - кацапами. І то немає значення був він представником "братнього" народу чи не був.
04 Лютого 2017, 01:33
Ох паскудства скільки ж в цієї людини! (18/51)
05 Лютого 2017, 19:35
Видаліть мене зовсім. Для чого це вар"ятсво радянське?