Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Малі Голоби на старих світлинах
19:48 01.05.2017
495

Чи знали ви, що на території Волинської області в різних районах є два населенні пункти з однаковою назвою? Напевно, таке трапляється часто.

Так ось мова йде про Голоби. Усі ми знаємо, що по дорозі з Луцька на Ковель розташоване селище міського типу Голоби в Ковельському районі. Інші Голоби, якщо бути точним то Малі Голоби, знаходяться в Камінь-Каширському районі, – пишуть на сайті «Волинь24».

Існує три версії походження назви Голоби. Перша – від фрази «голити лоби», друга від слова «головби» - возії лісу. Третя, що назва походить від видозміненого польського слова «goloborze» – «голого від бору або лісу місця».

В інтернет мережі, здебільшого на німецьких та австрійських аукціонах можна віднайти цікаві фото Голоб та Малих Голоб періоду Першої світової війни. Дуже часто користувачі приймають фото одного населеного пункту за інший. Проте листівки чітко підписані або Holoby, або Maly-Holoby. З фото складніше, адже дуже часто на них простий підпис Holoby.

Якщо відкрити вікіпедію та різні довідники, то про смт. Голоби ми маємо багато інформації, про Малі Голоби ж навпаки дуже мало.

Відомо, що Малі Голоби як поселення (колонія) з’явились в кінці ХІХ століття. В 1920-х роках там був побудований католицький дерев’яний костел, який зберігся лише на фото, адже був знищений в роки Другої світової війни. В 1930-х роках там проживало 300 мешканців, сьогодні проживає трохи більше 200.

Підбірка фото відноситься до періоду Першої світової війни, окрім кількох фото села Малі Голоби, де зображений католицький костел, побудований пізніше.

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Коментарі

Камінь

20:43 01.05.2017

Останнє фото просто-напросто вражає. Мало що наприклад як у сучасній Африці - тубільське поселення місцевого народу. Тому наприклад, якщо порівняти розвиток тубільців за останніх від дати того знімку п"ятдесят-сімдесят років то є очевидним, що щонайменше тубільське населення стрибнуло у своєму розвитку, факт.

12

11:26 02.05.2017

не можна перемішувати історію. тільки на третьому фото показано дерев'яний римо-католицький костел в Малих Голобах тепер К-Каширського району. і хіба фото Dorfstrasse - сільської вулиці в Малих Голобах. інші світлини Голоб Ковельських.

777

20:39 03.05.2017

Фото з лелеками цікаве.

Я-Оленка-зміючка

16:42 05.05.2017

Цікаво хто і коли зруйнував римо-католицький костел? чому в Малих Голобах зведено дерев'яний костел а не - церкву? чому на світлині сільської вулиці всі чоловіки в чоботях і маринарках?

21 листопада
Сьогодні
Вчора
19.11.2017
18.11.2017
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин