Жителів Камінь-Каширщини запрошують на поетично-мистецьке свято «Лісова пісня»

01 Серпня 2017, 11:53
2108

Поетично-мистецьке свято «Лісова пісня» проводиться на Ковельщині з 2001 року. Воно започатковане з ініціативи Волинської обласної організації НСПУ з метою привернути увагу влади та шанувальників творчості Лесі Українки до місць, які колись надихнули нашу геніальну землячку на написання безсмертної «Лісової пісні».

Цьогоріч гостями 16-го фестивалю «Лісова пісня» будуть директор Будинку письменника Національної спілки письменників України, заступник голови НСПУ Олександр Гордон; письменник, лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка В’ячеслав Медвідь; гості з Білорусі: Аксана Спрынчан – пісьменніца, дырэктарка Паэтычнага тэатра «Арт.С», Яраш Малішэўскі – музыка, гісторык, літаратар; голова Тернопільської організації НСПУ, відомий бард Олександр Смик; голова Житомирської організації НСПУ Світлана Штатська; головний редактор пригодницького журналу для дітей «Крилаті», відома письменниця Тетяна Винник; голова Рівненської організації НСПУ Ірина Баковецька, волинські літератори, – повідомляє Волинська організація НСПУ.

 


 

Заходи розпочнуться 5 серпня покладанням квітів до погруддя поетеси в Колодяжному Ковельського району та до пам’ятника поетесі в Ковелі. Гості відвідають Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, візьмуть участь у традиційній мистецькій годині в «сірому» будиночку Косачів. Того ж дня в Ковельській центральній районній бібліотеці відбудеться зустріч гостей свята з творчою інтелігенцією міста й району.

6 серпня о 12.00 годині в урочищі Нечимному за Скулином, на лісовій галявині відбудеться традиційне мистецьке дійство. Прозвучить уривок з «Лісової пісні», народні пісні та обрядові дійства виконають фольклорні колективи Ковельщини, виступлять поети, що завітають на свято.

Тут же буде розгорнена виставка-продаж книжок та виробів традиційних народних ремесел Ковельщини. Присутні на святі зможуть відвідати музей драми-феєрії «Лісова пісня», ознайомитися з місцевістю, яка колись надихнула Лесю Українку на написання шедевру.

 


 

Підготовку мистецької програми свята здійснює Волинська обласна організація Національної спілки письменників України, управління культури Волинської ОДА та відділ культури Ковельської райдержадміністрації.

Безкоштовний від’їзд охочих долучитися до свята у неділю, 6 серпня: 9.00 – від Палацу культури м. Луцька (вул. Б.Хмельницького, 1);

10.00 – від Будинку рад м. Ковеля (вул. Незалежності, 73)

 


 

Коментарі
01 Серпня 2017, 16:37
Якось мені трапилося їхати в Пітер на роботу і ось , перша зупинка на Білорусі хлопці як завше стають "відзначити" початок. Тільки присіли тут як тут голова сільради чи як там його, разом із баяністом та кількома місцевими співаками й поки чекаємо трохи там репетиція. Але справа в тому, що голова сільради як він говорить чекаємо гостей в Білорусь через Україну, заставив Нас поприбирать ще торішній сніг здається, поскільки у Нас такий порядок і так далі і тому подібне. Тому білоруси не тільки уміють співати але й уміють порядкувати на своїй землі.
Коментар
25/04/2024 Четвер
25.04.2024