Що вмієш, те і продай

12 Липня 2016, 18:00
1884 Джерело: ufest.in.ua

Для того, щоб жити треба мати за що. Тобто гроші. Щоб мати гроші їх треба заробити. Щоб їх заробити, треба мати де заробити. Наше стародавнє чиновництво, від  Луцька до району над такими темами не замислюється, або просто не може ані замислюватись, ані щось для людей робити. На сьогодні жодний чиновник навіть пів слова не вимовив з приводу того, як подолати безробіття, безгрошів’я селян, що треба зробити такого, аби селянин працював і заробляв на рідній землі, а не вештався світом по заробіткам. Щоб не розвалювались родини, не дичавіли їхні діти, і щоб вони самі не перетворювались на пролетарів.

Мовчить наш чиновник з приводу цього, натомість немає йому рівних у святкуваннях десь на селі, з приводу чогось. Телебачення, мікрофони, короваї, слова вдячності вдячних селян, надкалорійний стіл, тости про все, і ані мур мур про головне, що робити, щоб село українське з колиски не перетворилось на відхоже місце. Як це вже сталось в російському нечорнозем’ї.

Залишається забути про чиновництво, згодом забути його пригощати, йому дякувати, сподіваючись що воно щось таки зробить, а братись до справи самим.

На заваді майже нічого немає. Необхідні закони для цього є. Контролюючи  органи вже трохи загнуздали. Надано права контролювати фінансові справи державних установ та органів місцевого самоврядування. Народ опустився до дна, є від чого відштовхуватись, нічого не тримає – кишені порожні.

Йдеться не про походи з вилами під адмінбудівлі, не про молитви на адресу «лідерки», не про пошуки якогось іншого «месії», а про запровадження НАРОДНОГО КАПІТАЛІЗМУ.

Капіталізмом він є тому, що люди самостійно організовують свою справу, або на рівноправних умовах приєднуються до вже організованої, тому, що люди працюють на себе і отримують стільки, скільки заробили.

Народним він називається тому, що справу можна почати без банківського кредиту, без погоджування з начальством, чи якимось багатієм-нуворишем, без курсів юного бізнесмена чи дорогої ліцензії, а з того, що людина вже вміє.

Що вмієш, те і продай.      

Асоціація фермерів та приватних землевласників Камінь-Каширського району розпочинає проект, яким планує створити робочі місця за місцем проживання селян. В рідному селі, на рідному подвір’ї.

Для цього незабаром запускається інтернет-сайт, на якому селяни можуть розмістити повідомлення про те, що вони можуть зробити, щоб продати.

Не приймаються повідомлення про продаж сировини. Приймаються повідомлення про готовий продукт. Для прикладу, сайт не цікавиться повідомленням про м'ясо. Сайт цікавиться повідомленням про страву з м’яса. Про оригінальну страву, яку готували наші пращури, так як готували наші пращури. А ще смачну, якісну і без хімії. Екологічно чистий продукт. Сайт не цікавиться повідомленням про вироби з пилорами, а оригінальними, практичними виробами з дерева. Вміє людина зробити мисник, який поціновувач народного вважатиме за честь повісити в себе на кухні – повідомляйте. Що таке мисник, знаєте?  Зробіть. Це вам не табуретку  на базар винести. Вмієте вишивати, перини, рядна  робити – пишіть. Вмієте рибу файно коптити, в’ялити – пишіть. Але так, що б під одну рибину людина дві літри пива випила. А може вмієте наливки робити, чи пончики з чорницями пекти – пишіть.

Словом. Продукт має бути якісним, натуральним, таким, що не випускає масове виробництво.

Працюйте індивідуально, працюйте дворами, родинами, громадами. Показуйте свій місцевий колорит і згодом до вас приїде турист.

Оригінальні речі коштують немалі гроші. Самі подумайте – чи варто «здавати» сирі чорниці за безцінь. Насушіть і продайте зимою, наприклад там, де вони не ростуть. Заробите. А Асоціація вам в цьому допоможе.

Для початку, про свої пропозиції повідомляйте телефоном – 097 876 34 67      

 

Вероніка РОМАНОВИЧ, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Камінь-Каширського району

Коментарі
12 Липня 2016, 21:48
"про запровадження НАРОДНОГО КАПІТАЛІЗМУ": щось на зразок скоріше всього КИТАЙСЬКОГО капіталізму де між іншим держава не втручається у товарне виробництво та обміну тільки для себе. Китайський капіталізм має десь три рівні розвитку. Найнижчий у Них це той де відсутній майже грошовий обмін але якщо він і є то там зовсім відсутні відрахування на соціалку приблизно так як у Нас тепер і те що пропонує Асоціація. Соціалка у Них і тепер у Нас тільки у вигляді грошової одиниці долара коли заощадження вкладаються не у вигляді Пенсійних фондів та інших страхових асоціацій, а саме в долар. Тому те що пропонує Асоціація є щось варте уваги. Для Них потрібно тільки знати трохи ази економіки і у першу чергу що таке кластер. Вперед
13 Липня 2016, 13:31
Участь братимете? Чи консультаціями обмежитесь? Знатиме чи не знатиме селянин що таке кластер, але якщо найближчим часом селянин не позбудеться звички до натурального господарювання, якщо не засвоїть інтенсивні методи продукування, на взамін екстенсивним, якщо не видушить з себе колгоспника, якщо не повірить в свої сили, якщо звикне до того, що в начальства нічого не треба просити, а тільки вимагати створювати сприятливі умови для продуктивної праці, то навіть на рівні наявного в нього набору слів він буде успішним і забезпеченим.
13 Липня 2016, 13:54
" якщо найближчим часом селянин не позбудеться звички до натурального господарювання,": повністю з Вами згідний. Не тільки звичка але й природне становище селянина у формі натурального господарювання тримає селянина зараз в безвиході. Кластер або кооперація з іншими може вивести селянина з того становища в яких вони зараз перебувають. Що таке кластер можна погуглити але простою формою кластером можна назвати - об"єднанням кількох однотипних господарств для пошуку збуту своєї продукції. Це мінімум що можна зробити оскільки найголовніше у цьому випадку це ресурс, товарний, продуктовий і так далі. Найкращим кластером який був до недавна сьогодні це налагодження "Континніумом" збору продукції (молока) але "Континніумум" пішов не тим шляхом, а шляхом продиктовки своїх вимог. Цей кластер розпався через те, що у свій час влада не змогла організувати селянина, політична складова. Сьогодні кластери можуть бути, м"ясним, птиця, риба, бульба, морква. Сьогодні найуспішіший кластер це виробництво палет. Кластер який спонтанно виникає і потім на "зиму" затихає це кластери збору ягідної продукції але він не тривалий, щоб мав бути тривалим принаймі має бути планова інформаційна політика одного з членів такого утворення на постійній основі щоб Він був упізнаним.
Коментар
19/03/2024 Понеділок
18.03.2024
17.03.2024