Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Живописні місця Камінь-Каширщини на фото лучанина: Стобихва

19:17 10.03.2019
12074

Фотозвіти із туристичних подорожей лучанина Сергія Палька вражають користувачів соціальних мереж.

Чоловік мандрує Волинню та фільмує дивовижні волинські села, живописну природу та її таємниці.

На його світлинах є чимало цікавих місць і Камінь-Каширщини. Тож пропонуємо нашим читачам познайомитися із фотоальбомами Сергія Палька.

Ось невеликий фотозвіт про трьохденний похід по Волинському Поліссю у лютому цього року, а також невелика розповідь про нього, які Сергій Палько розмістив нас своїй сторінці у Facebook.

«Старт маршруту нашої групи з трьох туристів був в селі Карпилівка. В похід пішли, крім мене, Сардак Дмитро і Кукшин Олександр. Туди ми добрались автобусом з Ковеля. До Ковеля приїхали самою першою електричкою.. За селом ми одразу зайшли в ліс і йшли ним біля двадцяти кілометрів до місця першої ночівки в селі Стобихва. Погода не холодна, похмура. Робили відхилення від маршруту. Так, сховавши рюкзаки, пройшлись до старого залізничного мосту вузкоколійки на Стобихівці.
Близько біля річки росте багато великих і малих ялин. Є старі живописні соснові ліси. Біля річки дика, бездоріжна природа з завалами, болотами, непрохідним лозовинням. По лісах розвішено багато бортей. Бабця, в якої ми потім ночували в Стобихві, у війну довгий час жила під цими ялинками в шалаші з матір"ю і іншими односельцями.
«Близько кілометра від моста - залишки села Любарка. Тут ми задержались, обідаючи і обслідуючи єдину вулицю неіснуючого села. Зберіглись фундаменти хат, фруктові дерева і зарослі бузку. Село виселили поляки в тридцятих роках, коли створювали поруч військовий полігон.»«Після довгих лісових доріг, вже в сутінках, вийшли в Стобихву. На ніч нас взяла місцева краєзнавець Макарук О. І. Бабці вже 78 років. Вона знає безліч цікавих історій з життя свого села. Дивились її фотографії. Слухали смішні розповіді про місцеві діалекти, які різняться у кожному селі. Найкультурніші і найграмонітніші люди жили в Верхах і Стобихівці.
На цвинтарі багато дитячих могил. Кожна молода мати мала могилку своєї дитини. Іллінічна розказувала, що в однієї матері в короткий період від дизентирії померло троє дівчат. В другого діда троє внуків.
Ходили в гості до Сергія Уса, який купив хату і поселився в Стобихві. Він регулярно їздить в архіви. Видав недавно одну книгу, на черзі друга.»«Ранком я обходив західну частину села, фотографуючи сільські пейзажі з старими хатками. А в одиннадцятій годині ми, зібравшись, перейшли по мосту ріку і направились в бік Стоходу...»

Коментарі

Шляхта

21:19 10.03.2019

Сергій Палько є унікальною за характером, наполегливістю та допитливістю людиною. Ще у 1997 році у 22 річному віці він одинаком наважився подорожувати велосипедом з Луцька в Крим, звідти на Кубань, Краснодар, Кавказ, далі - поворот в Росію понад Доном, Волгою на Саратов, Пензу і так далі, аж до Москви. А з Москви вже з розібраним велосипедом повертався на Волинь через Брест поїздом. Всього, за словами Палька, він тоді за 121 день походу проїхав своїм ходом 6250 кілометрів і близько 1445 поїздами. Разом 7 700 км.
Чи уявляє хтось себе у якості такого відчайдуха? Я - категорично ні, оскільки треба бути таки Пальком, аби відважитися на таку подорож сповнену небезпек, напруг і несподіванок. Сергій фактично не їсть м'яса, невибагливий у інших житейських справах, водночас має гарну сім'ю, чудову дружину та троє діток. Його репортажі у соцмережах - це суцільне диво поєднання тяжкої праці подорожуючого з наплечником та неабияка природна здатність бачити і фіксувати об'єктивом красу природи. Діапазон його подорожей надто широкий та різноплановий. Сильна і неординарна людина цей наш земляк з почуттям прекрасного і вічного. Прекрасний "волоцюга", як я його про себе називаю, заздрячи його натхненню та наполегливості...
Хто хоче бачити його фоторепортажі більше - гугліть, він щедрий на фото та описи довкілля та рідної природи. Зокрема, дуже цікавим є його репортаж зі згаданого мною 1997 року з назвою " Пригоди Бродяги", почитайте - не пошкодуєте!

16 квітня
Сьогодні
Вчора
14.04.2021
13.04.2021
12.04.2021