Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Консультанти Офісу реформ, який діє при Волинському РВ Асоціації міст України в межах проекту «ПУЛЬС» побували у Ворокомлівській та Видертській сільрадах.
Консультанти Офісу реформ, який діє при Волинському РВ Асоціації міст України в межах проекту «ПУЛЬС» побували у Ворокомлівській та Видертській сільрадах.

Створення Камінь-Каширської ОТГ може дати поштовх до кращого життя сільрадам, – консультанти Офісу реформ

20:47 20.10.2018
1929

У Камінь-Каширському районі децетралізаційна реформа просувається зі скрипом і дуже повільно.

Наразі в районі лише цьогоріч, хоч децентралізація в Україні стартувала ще 2014-го, створили одну-єдину Гуто-Боровенську ОТГ, яка нині чекає на перші вибори голови і депутатів, які мають відбутися 23 грудня, – повідомляє Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

На жаль, ніяк не зрушиться з мертвої очки процес створення Камінь-Каширської міської ОТГ, яка могла б дати поштовх до кращого життя сільрадам, які мали б увійти до її складу відповідно до Перспективного плану формування територій громад Волинської області. Серед сільрад, які мають стати частиною Камінь-Каширської ОТГ – Ворокомлівська та Видертська, де нещодавно з виїзними консультаціями, побували консультанти Офісу реформ, який діє при Волинському РВ Асоціації міст України в межах проекту «ПУЛЬС», який АМУ втілює за підтримки USAID.Як зауважив Валентин Малиновський, консультант з правових питань проекту «ПУЛЬС», зустрічі з мешканцями сіл Ворокомле і Видерта підтвердили, що більшість із них за входження їхніх громад до Камінь-Каширськлої міської ОТГ. Саме такий формат передбачає Перспективний план формування громад Волинської області. Однак реалізувати цей задум непросто, адже міська рада наразі не хоче об'єднуватися із суміжними сільськими громадами.

Зважаючи на це, пан Валентин Малиновський запропонував на сесіях сільських рад прийняти відповідні звернення до Камінь-Каширської міської ради про об'єднання в одну ОТГ. Після отримання від міської ради відповідей, можна буде відповідно діяти. Консультанти-«ПУЛЬСовики» готові надавати відповідні поради щодо подальших дій, зважаючи на ситуацію.

Василь Гром, консультант з бюджетних питань проекту «ПУЛЬС», під час зустрічі зауважив, що бажання утворити на цьому кутку Камінь-Каширського району самостійну ОТГ у складі Ворокомлівської та Видертівської сільрад – цілком логічне. Тут живе понад 4 тисячі людей, є дві великі загальноосвітні школи, де навчаються 260 і 330 учнів відповідно, заповнені дітьми два дошкільні заклади, функціонують інші заклади соціальної сфери. Разом із тим на утримання цих установ на все про все лише 700 тисяч гривень спільного річного бюджету, з урахуванням 60 % податку з доходів фізичних осіб.Не підкріплюються бюджетно-фінансовим ресурсом і пропозиції сусідніх сільрад Любешівського району (Великоглушанська, Малоглушанська і Щетинська сільради) щодо створення ОТГ. У такому форматі об'єднана громада матиме не набагато більшим спільний бюджет за власними доходами – в межах 2 мільйонів 800 тисяч чи 3 мільйонів гривень. Із таким грошима ОТГ також не забезпечить фінансування витрат віднесених, згідно із законом, до фінансових зобов'язань об'єднаної місцевої ради.

Вислухавши озвучені фінансові аргументи присутні на зустрічах з консультантами проекту «ПУЛЬС» ворокомлівці та видертці з розумінням поставилися щодо запропонованого Василем Громом варіанту об'єднання у Камінь-Каширську міську ОТГ, як це передбачає Перспективний план, адже після об'єднання прогнозований бюджет Камінь-Каширської міської ради може складати за власними доходами понад 50 мільйонів гривень на рік.

Тож тепер слово за Каменем-Каширським.


Коментарі

Сумнів

22:19 20.10.2018

Ото математика: доходи, бачите, збільшаться. А видатки?!

Камінь

09:58 21.10.2018

"У такому форматі об'єднана громада матиме": Ворокомлівська громада могла бути як би Ворокомле мало тверде сполучення з іншими населеними пунктами але слово але урізає усі прагнення. У свій час у Ворокомле посідали Красицькі які утримували Ворокомле та навколишні села у своїй власності. Красицькі це польський рід грекокатолицького віросповідання, у свій час місцевий благодійник який започатковував храми майже по усій окрузі. Таким є наприклад храм у с. Раків-Ліс який був пізніше розбудований, костьол в К-Каширську та власне костьол у Ворокомле залишок до цього часу стоїть біля Ворокомле. Тобто Ворокомле та округа мають надзвичайну культурну близькість до самого Камінь-Каширська тому надіятися на те що саме Ворокомле піде у власний "вирій" це майже за межою фантастики. Про те ця округа має звичайно велике майбутнє, оскільки землі які лежать навкруги можуть використовуватися за тим призначенням за яким вони використовувалися до цього часу, а саме виробництва с/х продукції. У тих місцях лежать і запаси приблизні до 2-х тисяч гектарів. Лежать силікати які можуть використовуватися під виробництво цегли та подібної продукції, одним словом можуть, можуть і можуть.

Камінь

10:08 21.10.2018

Якщо якимсь чином Ворокомле та округа організується у власне ОТГ то місто Камінь-Каширський програє оскільки тільки у цьому напрямку місто може співпрацювати з селом вже буквально. Просто сьогодні ті люди які "правлять" місто не розуміють перспектив об"єднаного міста та села. Для Них сьогодні наприклад краще усім складом виконавчого органу міської ради поїхати віддихатти на Закарпаття ніж поїхати десь до своїх сусідів чи в інше місце повчитися як далі розвиватися місту. Власне я був шокований таким кроком.

Шляхта

19:14 25.10.2018

Формат ОТГ з об'єднанням міста К-К з селами Видерта та Ворокомле може стати одним з найуспішніших проектів децентралізації у районі. Найбільшим багатством цих обох сіл є високий людський у інтелектуальному відношенні потенціал, міцна ресурсна база через найродючіші не тільки у районі, але й у цьому краї землі сільгосппризначення. За радянських часів жартували, що у Видерті "агроном зліплений з куфайки дає кращий результат, аніж у Личинах червонодипломник цього профілю". Звісно, що до цієї ОТГ варто вже долучити і "лебців", аби вони не встановлювали митних постів на дорозі. ))

17 липня
Сьогодні
Вчора
15.07.2019
14.07.2019
13.07.2019
12.07.2019
11.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин