Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Священики Каменя-Каширського молилися разом із Предстоятелем УПЦ
Священики Каменя-Каширського молилися разом із Предстоятелем УПЦ

Священики Каменя-Каширського молилися разом із Предстоятелем УПЦ

17:00 25.10.2018
3499

У день пам’яті Собору Волинських святих,23 жовтня, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій освятив храму та провів Божественну літургію у Кафедральному соборі Луцька. Повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Богослужіння відбулося у нижньому храмі Кафедрального собору, який освятили на честь святого апостола Андрія Первозванного.

Будівництво Кафедрального собору всіх святих землі Волинської триває у Луцьку вже майже двадцять років. Камінь у фундамент споруди заклали у 1998 році. Храм споруджується на честь 1000-ліття Волинської єпархії в Луцьку. За проектом, він розрахований на три тисячі вірян. Тим часом у нижньому храмі Кафедрального собору вже відбуваються богослужіння.

Його Блаженству співслужили митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, митрополит Почаївський Володимир, митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Шумський Іов, єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл, клірики храму, духовенство Волинської єпархії та гості у священному сані, серед яких і священнослужителі Камінь-Каширського благочиння.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та про єдність Православної Церкви.

Після Божественної літургії священнослужителі звершили молебень Собору Волинських святих.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Іпатій

18:52 25.10.2018

У перекладі на світську мову означає - проведено молитву за мир, після якої відбулась регіональна нарада-семінар з питань протидії постанню Єдиної помісної церкви України, тактиці поведінки священичого люду в нових умовах (Москва видала послаблення в окремих питаннях надання культових послуг та діянь представникам "раскольніков", якщо останні цього потребують, через їх "немоч человеческую", тобто приналежність чи контакти з УПЦ КП через "слабоумие"). Ще раз попереджено єпископат, клір про "нерушимость рядов" і гарантії Путіна, що "райнаш", якщо станеться найгірше... Зрозуміло, що відбувався й зондаж перекінчиків/зрадників/єретиків, проведена інша роз'яснювальна та організаційна робота у зміцненні скрєпів, тобто все як рекомендував нещодавній алярмовий Синод у Мінську. Місце проведення Синоду також не випадкове, оскільки Білоруська православна церква як і Московська була дочірною до Київської Митрополії - матері.

Розробка. ..

20:44 25.10.2018

Люди...схаменіться...не путайте політику до церкви!Церква молиться за мир і спокій в державі..а політики хочуть роздерти її..На московську,українську...а в результаті страждають прості люди...подивіться що робиться в державі???хіба немає більш важливих подій і проблем????

Камінь

21:14 25.10.2018

"На московську,українську...а в результаті": в результаті; сербська, грецька, грузинська, чеська, польська, російська, константинопольська і ще здається сім чи дев"ять православних церков. Тільки українському народу чомусь відмовляють. Ви не в курсі чого. Скажу чого через те, що остання імперія на землі не бажає свого розпаду.

Мальва

21:29 25.10.2018

Згідна з вами...Можливо колись і отримаємо автокефалію..Але таким чином як зараз...думаю нічого хорошого не вийде...Коли горло гризуть Макарій Філарету. .. І все будують на гордості...тож слабо віриться,що хтось бажає справді якоїсь єдності,крім особистих амбіцій і крісла...нажаль...

да

22:35 25.10.2018

Як казав кучма а зараз каже лукашенко я не проти євросоюзу,але ми там будем років через 70.тобто кіріл,має благословити,тоді то буде подходящий мєтод..

До Каміня

09:50 26.10.2018

Стане церква автокефальною, і відразу люди стануть біль набожними, і ціни впадуть, і зарплати й пенсії піднімуться. І влада в Бога повірить та перестане над українцями знущатись, і як сказав найголовніший свободівець "ковбаса подешевшає" . Все буде добре, тільки треба автокефальну церкву організувати.

Хрін - Мальві

10:51 26.10.2018

Макарій гризе горло Філарету через те, що по три православних єпископи на область чи й меншу територію бути не може, бо їх та їхні захцянки треба оплачувати з церковних пожертв прихожан. Тому йдуть торги за квотним принципом, як у Парламенті чи у ЦВК- два попи від Юліана, три попи від святого Олега - вилоносця, піп з попадею від велимученика непрохідного Анатолія і т.д. Ви правильно підкреслюєте, що наших єпископів цікавлять лишень амбіції та крісла і тому Макарій пробує почати кулуарні та підкилимні торги, на які Філарет не ведеться. Він публічно заявив, що всі ці "протиріччя" нічого спільного з канонами не мають і будуть вирішені відкрито на Соборі у присутності всіх архіреїв та представників Константинополя. Думаю, що Філарету у його віці вже багато крісел і амбіцій не треба, він народжений у Донбасі, будучи довголітнім ректором Московської духовної академії, висвятивши у вищий сан свого часу чимало сущих і вже покійних церковних достойників, у т.ч. і нинішнього Патріарха РПЦ Кирила (Гундяєва), вочевидь, хоче увійти у історію предстоятелем, котрий повернув Україні її духовну святиню. І нема чого боятися нинішнім представникам УПЦ МП, котрі якийсь час ще будуть прихильниками РПЦ - "канонічної", але без Томосу, яка самопроголосившись 1448 року чекала свого визнання хоча б Грамотою-погодженням з Константинополя 141 рік - до 1589 року. Після утворення Помісної церкви в Україні у парафіях МП РПЦ нічого особливо не зміниться, ніхто нічого не забиратиме з майна і будівель, заберуть лише право називатися українською православною церквою, оскільки це будуть офіційні філії РПЦ. Речі потрібно назвати своїми іменами. Не може того бути, аби Патріарх Гундяєв у своїх офіційних церковних делегаціях возив полковників Головного Розвідувального Управління МО Росії, як це було з Гіркиним (Стрєлковим) з мощами Волхвів, якими прикривались росіяни для військової рекогноцировки у Криму перед його анексією. Тож віруючі/прихожани/захожани (ті, що тільки раз у рік заходять освятити Паску) цієї церкви на Волині нехай думають - кому бити поклони, жертвувати свої гроші на утримання і т.п. Ніхто їх підганяти нікуди не буде. Інша справа, що вірні УПЦ КП вже не отримуватимуть сичання у спину "ортодоксальних і канонічних", йдучи до своїх Храмів, де нема потреби молитися Мамоні...
Я не виношу ілюзій щодо швидкого переходу багатьох парафій у Помісну церкву, оскільки Волинське Полісся у великій мірі є своєрідним "заповідником" минулої доби, де депутати райради, керівники освіти і медицини були за великим рахунком останнім оплотом Януковича, та, навіть, Адам Мартинюк виношував надії на підтримку своїх ідей у цьому виборчому окрузі. У Маневичах, котрий нині виходить на авансцену, а наш район шматують на кавалки при творенні ОТГ, лишень під час Революції гідності попрощалися зі слізьми на очах з пам'ятником Леніну. Камінь-Каширськиий район пасе задніх практично за всіма показниками економічного та соціального розвитку в області, тож недаремно, знаючи такий стан справ, для цементування скрєпів тут раптом ввели посаду Єпископа, яку успішно "обкатав" єпископ Нафанаїл, за одне і залагодивши проблему втрати пам'ятки архітектури Іллінської церкви, яка була збудована задовго до приходу на ці землі спочатку царської влади, а через кілька десятиліть і її канонічної РПЦ...

Камінь

11:14 26.10.2018

"влада в Бога повірить та перестане над українцями знущатись, і як сказав найголовніший свободівець "ковбаса подешевшає": написано; Царство, що розділилося у собі, не встоїть. Або написано; Встоїть той дім, який на камені збудований. Отже шановний до чого тут влада, тарифи і тому подібне. Ви беріть вище. ЦЕРКВА НА СЬОГОДНІШНІЙ ЧАС Є НАШИМ НАРІЖНИМ КАМЕНЕМ. Але Нашим українським каменем яка має нас згуртувати, скріпити на віки, оскільки влада наша поки такого неспроможна. Якщо хто бажає побудувати Українську державу той повине мати у першу чергу Українську церкву, яка не була сполучна з імперією.

Хрін-Каменю

12:32 26.10.2018

Респект!

До Каменя

13:06 26.10.2018

"ЦЕРКВА НА СЬОГОДНІШНІЙ ЧАС Є НАШИМ НАРІЖНИМ КАМЕНЕМ. Але Нашим українським каменем яка має нас згуртувати, скріпити на віки, оскільки влада наша поки такого неспроможна. Якщо хто бажає побудувати Українську державу той повине мати у першу чергу Українську церкву, яка не була сполучна з імперією."
Про що Ви говорите, в США дуже багато різних церков. Але це найрозвиненіша країна світу. Для того, щоб ми могли стати процвітаючою країною, треба в першу чергу навчитись поважати один одного, і поважати вибір і віру інших людей. Хто дає право вказувати мені , що має бути такато церква і не інакша (як це робиться зараз), в нас віротерпимість і свобода совісті. І якщо УПЦ повязана з РПЦ духовно, то це не означає, що ми підтримуємо імперські настрої Росії. Нас поєднує молитва.

петро

14:06 26.10.2018

всіх в москву

До 13:06 26.10.2018

14:10 26.10.2018

Можливо Вас, шановний коментаторе, з Росією лишень "поєднує молитва", а от Патріарх РПЦ Кирило, перебуваючи 31.08. 2018 р. у резиденції Вселенського Патріарха Варфоломія, сказав інакше: "Україна є частиною російських земель Російської Церкви". Ви особисто не підтримуєте імперські настрої Росії? Достатньо того, що ви підтримуєте Кирила, котрий, у свою чергу, підтримує і організовує ті імперські настрої і, більше того, є їх "наріжним каменем" для Росії. І ця ваша гібридність у думках, що " в США дуже багато різних церков" абсолютно не співмірна з ситуацією в Україні, оскільки США є країною емігрантів і її ніколи ніхто не колонізовував. Це еміґранти витіснили індіанців, як тепер росіянам заважають українці на своїх землях. Ці тези - багато церков, багато мов, федеративний устрій і т.п., які підкидають, даруйте, тугодумам, є від "немочі людської", або від лукавства. Якщо Ви особисто є молодим кліриком у РПЦ, то така риторика не дивна, а якщо опанували комп'ютер, але не можете розібратися у трьох соснах історичної правди, то я Вам нічим, на жаль, не допоможу. Україна має тисячолітню історію своєї Руської Церкви, яку як і назву росіяни вкрали у Києва у часи його престольної слабкості та жевріючого Константинопольського Престолу внаслідок занепаду Стамбулу від наступу Оттоманської імперії у 1448 році. Мало того, після цього, Москва десятки разів офіційно і публічно забороняла українську розмовну мову, українське книгодрукування, спалила архіви з вірчими грамотами ще з княжих часів, що зберігалися у Києво-Печерській Лаврі, а сьогоднішні настоятелі цієї вкраденої Святині порівнюють Януковича з Ісусом Христом, що ніс свій Хрест на Голгофу. Московські попи благословляють різних зайд Гів, Моторол та бурятських "трактористів" на розчленування України і анексію її територій, а Ви лишень поєднані з Москвою молитвою. То й і надалі моліться на Москву, на Путіна і його команду, РПЦ ж ніхто не забороняє, але не називайте цю молитву українською. Бо у США є багато церков, а в Україні немає і однієї своєї православної Церкви, бо "нельзя". Албанії, яка не має навіть 3 млн. населення - можна мати свою Помісну церкву, а Україні - найбільшій країні Європи, зась... Якщо Ви не піп, котрий боїться лишитися приходу, то мені Вас жаль, дорогий земляче/землячко, що духовно Москва вас так полонила своїми "скрєпами".

До вірних УПЦ-МП

15:16 26.10.2018

Не впадайте в словесний блуд, бо говорите те, в що не вірите. Якби в Україні насправді існувала Українська Православна Церква, то достатньо було тижня аби припинити війну православних з православними на сході нашої держави. Достатньо було двох тижнів, щоб натиснути на Кирила (Гундяєв), щоб той переконав Путіна, вивести свої війська з України і припинити підтримувати сепаратистів. Не було б жодного випадку антиукраїнської діяльності попів МП проти України на користь РФ в порядку розпалювання ворожнечі між народами. Служба в храмах велась би, подібно іншим православним конфесіям у світі, мовою корінного народу, а не на штучній церковній. Попи МП всіляко б стояли на боці розвитку української культури, як духовної основи людства. А що є насправді? Є те, що максимум за п’ять років має назавжди зникнути в Україні. Я не в захваті від КП, але спочатку треба позбутись МП, щоб наполегливо допомогти КП перейти від справ політичних до справ християнських.

Камінь

20:03 26.10.2018

"якщо УПЦ повязана з РПЦ духовно": якщо РПЦ говорить, що вона має право варити миро, а Єрусалимський говорить, що миро має варити тільки Константинополь то яким духовним началом вони пов"язані? Скоріше цей зв"язок пов"язаний на інших зв"язках і передусім на мамоні (грошах) та підпорядкуванні однієї іншою.

Том Бруклін

21:35 26.10.2018

Підсумок. Українці - обгрунтовано, спираючись на історичні факти і висновки відстоюють свою позицію. Московити - можуть скласти речення з трьох, максимум п'яти слів, типу "люди схаменіться, ми жа браття". Але дебілів більшість. Їх ще дресирувати і дресирувати. Не переконувати і не вчити, а саме дресирувати. Як собак павлова - рефлексами.

До Тома Брукліна

21:52 27.10.2018

Дебіла ти дзеркалі побачиш. А коли через свій дебілізм роздивишся, то тоді можна буде тебе подрисерувати.

До Тома Брукліна

21:52 27.10.2018

Дебіла ти дзеркалі побачиш. А коли через свій дебілізм роздивишся, то тоді можна буде тебе подрисерувати.

9 квітня
Сьогодні
Вчора
07.04.2020
06.04.2020
05.04.2020