На Волині загострилася епідемічна ситуація із захворюваністю на кір

08 Листопада 2018, 09:00
Обережно! На Волині епідемічна ситуація із захворюваністю на кір загострилася 2318
Обережно! На Волині епідемічна ситуація із захворюваністю на кір загострилася

У Волинській області збільшилася кількість захворюваних на кір, адже щотижнево реєструються нові випадки, більшість із котрих серед дітей навчально-виховних закладів.

Інформує Управління охорони здоров'я Волинської ОДА.

За останній тиждень захворіло 79 мешканців Волині, що у 2,2 рази більше ніж попереднього тижня, коли було зафіксовано звернення 35 осіб з цією хворобою. Це спричинено погіршенням епідемічної ситуації на двох адміністративних територіях: Луцький район (захворіло 53 особи), м. Луцьк (13 осіб). В інших районах захворюваність спорадична.

Читайте також: Назвали рівень щепленості дітей Камінь-Каширщини

За оперативними даними у 2018 році на Волині на кір захворіло 1550осіб, що перевищує середній показник по Україні майже у 2 рази.  Діти до 17 років становлять 70%. Найбільш  ураженою є вікова група від 1 до 9 років. Зареєстровано 72 спалахи кору – 23 в школах, 3 в закладах дошкільної освіти, 3 у професійно-технічних учбових закладах, 1  на підприємстві «Кромберг енд Шуберт»  та 42 в побуті.  70% із загальної кількості захворілих не були щеплені проти кору або щеплені з порушенням календаря.

Нагадаємо, весною цього року у Камінь-Каширському районі спостерігалися найбільші в області спалахи кору. У той час показник хворих на кір зріс у 10 разів. А наш район був у лідерах

В зв’язку з епідемічною ситуацією розпорядженням голови Волинської облдержадміністрації  прийнято рішення  на територіях, де  зареєстровані спалахи кору, продовжити  канікули у закладах загальної середньої освітии до  11 листопада 2018 року та  не дозволяти відвідування  закладів дошкільної та загальної середньої освіти дітям, яким не проведено вакцинацію відповідно до календаря  профілактичних щеплень, затвердженого Міністерством  охорони здоров’я  України. Невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки у відповідності до  ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

В зв’язку з зростанням захворювань на кір, оператиивний штаб по кору Міністерства охорони здоров’я ухвалив рішення щодо розширення по епідпоказах  вакцинації як дітям до 18 років так і дорослим, котрі належать до груп ризику, медичних працівників, освітян, студентів навчальних закладів, представників силових відомств, учасників бойових дій без обмеження віку.

Керівникам закладів охорони здоров’я, освіти,торгівлі, транспорту, державних установ, органів влади та місцевого самоврядування направлено інформаційний лист щодо організації роботи з профілактики кору та дифтерії.

Кір має серйозні ускладнення. Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Читайте також: На Камінь-Каширщині - спалах кору: лікар-інфекціоніст розповідає, чим страшне захворювання та як його уникнути

Усі діти та дорослі, які не робили щеплення, під загрозою. На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

А невакциновані медичні працівники найбільше наражаються на ризик захворіти.

Коментар
25/04/2024 Четвер
25.04.2024
24.04.2024