Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Юлія Тимошенко
Юлія Тимошенко

Тимошенко вимагає виділити кошти для шахти №10 «Нововолинська»

15:07 10.11.2018
1230

Лідер фракції «Батьківщина» у Верховній Раді Юлія Тимошенко зареєструвала проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» щодо будівництва шахти «Нововолинська». Так вона відреагувала на звернення волинських гірників, які надіслали їй листа з проханням розв’язати болючу проблему.

«Звертаємося до вас як до голови депутатської фракції, яка завжди з розумінням сприймає та відстоює інтереси вуглевидобувної галузі. Ваш попередній досвід роботи Прем’єр-міністром дозволяє не з чуток і не вперше сподіватися на допомогу в розв’язанні проблем будівництва шахти №10 «Нововолинська», – йдеться у листі.

Гірники повідомляють, що копальня матиме особливий статус. Адже належатиме до бюджетоутворюючих суб’єктів господарювання, зможе видобувати 900 тисяч тонн енергетичного вугілля на рік і забезпечить робочими місцями 1300 осіб. У державному кошторисі цього року для будівництва шахти передбачено всього 25 мільйонів гривень, яких частково вистачило лише для обслуговування та утримання в безаварійному стані загальних шахтних комплексів упродовж 6 місяців. Тим часом вже виконано будівельно-монтажних робіт більш як на 38,9 мільйона гривень.

6 листопада, вже наступного дня після отримання звернення шахтарів Нововолинська, Юлія Тимошенко разом із народними депутатами України фракції «Батьківщина» зареєструвала в парламенті проект Закону №9263 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» щодо будівництва шахти «Нововолинська». Цим документом передбачено збільшити видатки Міністерству енергетики та вугільної промисловості України для державної підтримки будівництва шахти №10 «Нововолинська» у сумі 48 мільйонів гривень. Ці видатки можуть бути профінансовані за рахунок додаткових надходжень коштів до державного бюджету внаслідок недопущення укриття податків і зборів в офшорних зонах.

Відтак нині все залежить від того, як швидко поставить на голосування цей законопроект у сесійній спікер парламенту Андрій Парубій та чи підтримають справедливі вимоги нововолинських шахтарів інші народні обранці, зокрема й волиняни. Юлія Тимошенко своє слово сказала. Тепер черга за ними.

До слова, під час зустрічі з шахтарями і регресниками в місті Павлограді, що відбулася у вересні цього року, лідерка «Батьківщини» наголосила:

«Вугільна галузь для мене завжди була нашою українською енергетичною незалежністю. І коли розповідають, що вугільна галузь нікому не потрібна, то мене це дивує. Адже ці люди не розуміють, яке золото в нас практично під ногами. У моїх особистих стратегіях вугільна галузь завжди буде провідною галуззю економіки України».

Мар’яна ВЕРБІВСЬКА

Коментарі

Камінь.

20:50 10.11.2018

"про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» щодо будівництва шахти «Нововолинська»": писати листа треба в ніч перед Різдвом ось у цю ніч має щось справдитися, недаром преценденти вже були.

Читач

11:41 11.11.2018

А з якого дива Тимошенко вдерлась на депутатську канонічну територію нардепа Гузя? ! Напевно згадала донецьких, які ще на початку 90-х минулого сторіччя щоразу водили шахтарів до Києва. Спочатку Кравчуку життя псувати, а потім за Кучму взялись. Шахтарські походи до столиці завершились з приходом до урядової влади «головного шахтаря», «професссора» Януковича. І ось вирішила Юля відновити старе політичне ремесло. І немає значення, що в західному вугільному басейні всі шахти дотаційні, бо нерентабельні та рентабельними бути не можуть з природних причин. З державного бюджету тягнуть більш, аніж можуть щось дати. Коли б Юля насправді була справжньою політледі, то запропонувала б вчинити так, як колись зробила Маргарет Тетчер – добилась закону про повну приватизацію усіх копалень в країні. Вивільнені від і після приватизації кошти було вкладено в створення на цих територіях рентабельних підприємств, які перекрили безробіття, а головним чином, дали можливість дати гірникам технічну освіту, суттєво зменшити їх люмпенські настрої. Так само треба зробити в Нововолинську. Але тим має перейматись не політична спекулянтка, а міська та обласна влада (Палиця + Савченко). Створити індустріальний майданчик, привабити інвестора, його коштом збудувати підприємства і до абсолютного мінімуму скорити шахтарську проблематику. З шахтаря можна зробити робітника буд-якої кваліфікації, чого не скажеш про ЮВТ.

Хрін

09:57 12.11.2018

Підтримую Читача у тому, що варто розбудовувати Україну за європейськими лекалами. Юля тягне державу у минуле, коли робочі місця створювалися для зайнятості населення, а зарплата була - кожному по мислочці рису (китайський соціалізм). Та й навіть цей недолугий задум Юля виконує заради своєї мрії - президентської булави!

До Читача

14:40 12.11.2018

А відколи Нововолинськ став канонічною територією Гузя? Цей політстрибунець претендував і на Ковель, Ковельський, Старовижівський, Ратнівський район. Не вдалося. Тепер піариться на озерах. До Тимошенко звернулися з листом гірники Нововолинська, бо переконалися: Тимошенко направду захищає їхні інтереси, а не пустословить, як Гузь. Саме Тимошенко зініціювала Закон про престижність шахтарської праці. На жаль, наступні влади поклали цей закон під сукно.

25 серпня
Сьогодні
Вчора
23.08.2019
22.08.2019
21.08.2019
20.08.2019
19.08.2019
18.08.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин