Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Газ
Газ

Через високі тарифи українці опинилися за межею бідності

17:28 12.11.2018
653

Всіх громадян України, незалежно від того, де вони живуть, хвилюють ціни на комунальні послуги і вартість газу. За даними ООН, близько 60% українців опинилися за межею бідності, тобто витрачають менш ніж 150 доларів на місяць. Нові комунальні тарифи стануть для них не підйомним тягарем.

Президент України Петро Порошенко намагається уникнути відповідальності за підвищення цін на послуги ЖКГ, але ніде правди діти – насправді він несе ключову відповідальність. По-перше, рішення підвищити ціну на газ уряд ухвалив за прямою вказівкою Порошенка, бо прем’єр-міністр Володимир Гройсман не може робити такі відповідальні кроки, не узгодивши їх з Петром Олексійовичем.

По-друге, Порошенко поставив свій підпис під меморандумом із МВФ, де містяться плани підняти ціну на газ для населення. По-третє, минуло вже три тижні з дня постанови про підвищення ціни, а гарант Конституції її не скасував і не відмінив. Тим самим фактично взяв відповідальність на себе.

До речі, неправдиве твердження і про нібито ринкові ціни на газ. Насправді ніякого «ринку газу» в Україні не існує, а є одноосібний монополіст – НАК «Нафтогаз». Також не існують і загальні «європейські» ціни. В кожній країні Європи ціну визначають залежно від платоспроможності громадян. Якщо взяти критерій платоспроможності, то саме українські ціни є найвищими в Європі.

Субсидії, про які дуже часто говорять представники влади, це тимчасова подушка, яку вже дуже скоро виб’ють з-під ніг українців. У бюджеті на 2019 рік грошей на субсидії заплановано в 1,5 раза менше, ніж на цей рік. Значить, кількість отримувачів скорочуватимуть, а борги українців за послуги ЖКГ стрімко зростатимуть.

Далеке від правди і твердження, що начебто збільшення ціни на газ сприяє розвитку економіки. Навпаки, це підвищення вже фактично знищило цілі галузі, зокрема хімічну. Але найболючіше воно б’є по бюджетах українських родин, різко скорочує платоспроможний попит на вітчизняні товари і послуги.

Партія «Батьківщина» вимагає скасувати рішення про подорожчання газу. Юлія Тимошенко пропонує Верховній Раді проголосувати за мораторій, який заморозить ціну блакитного палива. Але Андрій Парубій вперто не ставить цю постанову на голосування, хоча це чи не останній шанс для нинішнього складу ВР відбути свої повноваження без ганьби.

Математичний підрахунок свідчить, що ціна на газ не повинна перевищувати 2700 гривень за тисячу кубометрів замість нинішньої – 8500 гривень. Якщо чинна влада не скасує нове підвищення, то це буде зроблено одразу після президентських виборів.

Микола Спірідонов,

політолог ІНПОЛІТ

Коментарі

Читач

22:01 12.11.2018

Тимошенко паразитує на незнані переважної кількості громадян України про те, що сучасний Президент України не є імператором, що він, де-юре, немає прав і важелів влади, які в Росії має Путін. На рівні Путіна, за колишньою Конституцією України був тільки Кучма і пару місяців Ющенко. Президент Порошенко немає права втручатись в роботу Уряду. Це колегіальний орган виконавчої влади. Вразі такого незаконного втручання згодом будуть всі підстави притягнути Порошенка до кримінальної відповідальності. Тому газове питання поза його компетенцією. Порошенко має право звернутись до Уряду, в порядку національної безпеки, за яку відповідає Президент, із вимогою забезпечити певні верстви населення субсидіями. А ось угоду з МВФ про виведення цін на газ для населення на ринкову межу у 2008 підписала прем’єр Юлія Володимирівна Тимошенко. Ця угода досі не втратила своєї юридичної сили, і саме завдяки цій угоді МВФ вимагає послаблення тиску на бюджет зрівнянням споживчих цін на газ з ринковими. Ринок газу в Україні монополізований Нафтогазом, але левову частку газу країна купує на європейському ринку за ринкову ціну.

Хрін

14:53 13.11.2018

Підтримую Читача у тому, що він фахово і доступними словами виводить Юлю за косу на чисту воду. Від себе додам, що за газові оборудки посадили до Качанівської колонії саме Юлю, як колишнього Прем'єр-Міністра, котра згідно функціональних обов'язків несла відповідальність за дану ділянку роботи. І жодним чином не згадали і не згадують про діючого тоді Президента України Ющенка. Підкреслю, кримінал пришили навіть не Олегу Дубині, котрий як голова правління НАК "Нафтогаз України" поставив свій підпис під цією сумнозвісною угодою з Газпромом, яка буде діяти ще і у 2019 році. Так що, якщо не вдаватися у казуїстику правового поля у 2009 році, справедливість судової системи щодо Юлі тощо, то згрубша - ми платимо нині ціну за газ згідно договору цієї лукавої пані.

16 липня
Сьогодні
Вчора
14.07.2019
13.07.2019
12.07.2019
11.07.2019
10.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин