Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Юлія Тимошенко
Юлія Тимошенко

Соціологія тижня: здоровий глузд проти шоу-бізнеса

18:16 23.11.2018
516

Погіршення економічної ситуації в країні, зростання цін та тарифів, абсолютна неготовність влади до опалювального сезону змушує, нарешті, наших громадян потрохи відволіктися від телевізора й адекватно оцінити реальність. Проте... частина людей вірить телевізору, якщо він показує «інше життя» в серіалі за жанром політичної сатири. Саме про це свідчать дані актуальних соціологічних досліджень цієї осені.

Згідно з результатами спільного соціологічного дослідження трьох соціологічних компаній (КМІС, Центр Разумкова та Соціологічна група Рейтинг) першість у президентському рейтингу за Юлією Тимошенко. Вона майже вдвічі випереджає найближчих своїх конкурентів і є лідером електоральних симпатій в усіх макрорегіонах країни, за винятком Донбасу. Її готові підтримати 21% тих, хто визначився з вибором та мають намір взяти участь у голосуванні. А ось друге місце в рейтингу посідає... Володимир Зеленський (11%)! Третє місце ділять Петро Порошенко (10%) і Анатолій Гриценко (10%), а далі йдуть Юрій Бойко (9%), Олег Ляшко (8%), Святослав Вакарчук (6%) і Євген Мураєв (5%). Рейтинг інших кандидатів – менше 5%.

За результатами моделювання другого туру Юлія Тимошенко перемагає в усіх ймовірних електоральних парах. Зокрема, у чинного президента лідерка «Батьківщини» виграє з результатом 29% на 14%. Натомість Порошенко програє усім можливим кандидатам на вихід у другий тур.

Також «Батьківщина» має найбільшу підтримку серед партій. За неї готові віддати свої голоси 22% опитаних, які вже визначилися із своїм вибором. На другому місці «Слуга народу», який набирає 11%. Впритул до нього йдуть «Громадянська позиція» (10%), Опозиційний блок (9%), БПП «Солідарність» (8%), а далі розташувались Радикальна партія (7%) і партія «Наші» Мураєва (5%).

Гріє душу те, що зростає адекватність людей в оцінці своїх мотивів голосувати за ту чи іншу політсилу. Так, за даними дослідження, для майже половини (48%) опитаних головним чинником при виборі за кого віддати свої голоси, є підтримка соціально-економічних ініціатив партії. 78% опитаних вважають, що країна рухається у неправильному напрямку. Головними проблемами респонденти вважають підвищення тарифів на комунальні послуги (59%), низький рівень зарплат і пенсій (52%), підвищення цін на основні товари (42%). А якщо перейти з особистісного рівня до загальнодержавного, то найбільш актуальні для України загрози – це економічний занепад (59%), масовий виїзд українців за кордон (59%) та зубожіння населення (51%).

До речі, дві третини респондентів вважають, що Україна найбільше потребує економічних реформ. 43% першочерговими вважають соціальні реформи, 37% – антикорупційні. А 72% виступають проти продажу земель сільськогосподарського призначення, і лише 13% – підтримують започаткування ринку землі. Тобто, ні постійна реклама продажу землі, як панацеї від усіх економічних негараздів, ані просування президентської концепції «АрМоВір» (армія, мова, віра) не спрацьовують і не цікавлять переважну більшість українців. Хоча 14 листопада перший заступник голови фракції БПП Ігор Кононенко заявив, що безвіз, Томос й армія не є передвиборчими гаслами Президента і якщо він офіційно оголосить про участь у виборах, то йому є ще чим привернути увагу виборців. Але наразі нічого іншого немає. Ну не вважати ж привертанням уваги пропозицію президента «зірвати пломби та відкрутити газові вентилі», якщо в домівках немає тепла через непостачання газу?

У підсумку можна зробити такі висновки: безгрошів’я більшості населення зводить нанівець всі зусилля пропаганди, що рекламує «144 успішні реформи»; ті, хто голосував би «проти всіх», наразі віддають свою прихильність Зеленському; зростання підтримки Юлії Тимошенко та «Батьківщини» та їх двократний відрив від найближчих конкурентів – логічний наслідок наявності відповідей на виклики часу для України та плану виводу країни з кризи і розбудови її майбутнього; влада втратила підтримку навіть тих, хто завжди голосував за неї, побоюючись погіршення ситуації; чинний президент програє в другому турі не лише лідеру рейтингу – Юлії Тимошенко, а й взагалі будь-якому з конкурентів. Навіть тим, хто має меншу за нього персональну підтримку з боку виборців! Такої ситуації в новітній історії України ще не було.

Сподіваюсь, наступні соціологічні дослідження лише посилять тенденції, виявлені раніше.

Юрій Гаврилечко для UAINFO,

експерт Центру аналізу економічної політики

Коментарі

Тимошенко,

20:15 23.11.2018

чому ти ще жива, паскудо ?

Читач

10:19 24.11.2018

Гарно скомпільований текст, побудований за стилістикою сталінської пропаганди. Тільки тоді казали, що за Сталіна щодня стає жити веселіше і краще, а нині, що так буде за Тимошенко. Проте є один, пропущений юліними пропагандистами нюанс, а саме – «дві третини респондентів вважають, що Україна найбільше потребує економічних реформ. 43% першочерговими вважають соціальні реформи, 37% – антикорупційні». Це дуже обнадійлива статистика. Дві третини за економічні реформи, що в мислячій голові ніякім чином не поєднується з дешевим газом, натомість з високими прибутками, зарплатами та пенсіями. І підтвердженням цьому є 43%, які усвідомлюють значення соціальних реформ. А тепер просто треба вийти на люди і чітко пояснити, які проблеми має країна, які економічні та соціальні реформи розпочались на законодавчому рівні. Принаймні результати децентралізації вже є очевидними. Ось тільки, через дунайчуків-сусів це не судилось бачити каменським. А ось статистика про ринок землі – це туфта. Для об’єктивного оцінювання опитування треба провести опитування серед підприємців, які пов’язані з С\Г та фермерів, 95% з них за зняття мораторію. За тільки земельні олігархи та їх посіпаки-популісти.

Читач

12:45 24.11.2018

геть вже здурів народ , коли дає такі відсотки за пєвців і клоунів на кшталт ляшка , зєлєнського , вакарчука
Ідіотами треба бути , щоб голосувати за них...
Хай потім бидло не ремигає, що з них будуть дерти три шкури ...

Читачу

15:32 24.11.2018

Нехай краще оберемо клоуна чи навіть Януковича, чим має до влади дорватися тимошенко !!!

Читач

18:49 24.11.2018

А крім тимошенко і клоунів - інших немає?

ЧИТАЧ

19:11 24.11.2018

А де ці відсотки готових віддати свій голос за ЮВТ в коментарях ау ууууу відізвіться ауууууу подайте голос чи в камені неема тих шо на зарплаті в Ю

читачеві

09:16 25.11.2018

А не ідіоти голосували за кравчучку,чучму,юща,янучару,пецю???А в усьому винна жюлька і клоуни??? Певне Зеленський з Вакарчуком розвели корупцію в державі,це вони розвалили армію,крадуть газ,ліс,піднімають на все ціни,виводять гроші в офшори???Та вже краще клоуни ніж одна і та ж банда,яка грабує українців 27років.Поки що прізвища клоунів пишу з великої літери,так як вони професіонали у своїх сферах і не злодії

До читачеві

10:15 25.11.2018

Тада любєзний нада СССР вєрнуть, бо усі жахи почались з проголошення незалежності. Який народ – такі можновладці. Я думав, що головною вадою нашого народу є злодійкуватість і лукавство, а виходить, що більшість ще й від блазнів походить, тому блазнів полюбляє. За маскою блазня будь що можна заховати. Але чому ви не хочете аби ваша мама, сестра, дочка були повіями? Тато, брат, син – педофілом, садистом, кримінальним рецидивістом? Чому вам не подобається коли над вами особисто хтось насміхається, коли до вас лізуть в кишеню, вам особисто брешуть, останню курку з двору тягнуть під романтичний спів? Чому ви зневажаєте ворожок, але вірите Тимошенко, плещете в долоні при вигляді Ляшка, піддакуєте Бойку? Бо вас позбавили колишньої стабільності? Вас змушують думати, а у вас немає чим – усі життєві органи, окрім очей, рота і рук, повідсихали. Уявіть, що Зеленський розклав би на ТБ не «членів правітельства», а вас особисто і тільки за це все ваше село обрало його своїм сільським головою. Уявіть, що ваш колгоспний бухгалтер двадцять років тягнув з каси, подібно Гриценку, Бойку, Тимошенко, Мураєву, а потім вони б хором покритикували вашого сільського чи міського голову, який перед тим вивів вас з зони комфорту, а ви за це за когось з них проголосували на посаду голови чи місцевого депутата………………..????????????

13 грудня
Вчора
11.12.2018
10.12.2018
09.12.2018
08.12.2018
07.12.2018
06.12.2018
05.12.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин