Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Ірина Констанкевич
Ірина Констанкевич

У 13 областях України не вистачає коштів на зарплату освітянам

18:21 03.12.2018
871

Кредиторська заборгованість з виплат заробітної плати педагогічним працівникам загальноосвітніх закладів України станом на 1 січня 2019 року очікується у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Київській, Львівській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській областях та у м.Києві. Аби забезпечити ці витрати не вистачає 1 мільярд 28 тисяч гривень.

Про це повідомило Міністерство освіти і науки України у відповіді на звернення народного депутата від УКРОПу Ірини Констанкевич.

Згідно із відповіддю МОН, по м.Києву заборгованість очікується 472 мільйон 211 тисяч гривень (46 % від усієї суми), по містах обласного значення – 355 мільйонів 750 тисяч гриве6нь (35 % від суми боргу), по районах – 103 мільйонів 960 тисяч гривень, по об’єднаних територіальних громадах – 9 мільйонів 619 тисяч гривень (9 %).

Міністерство зазначає, що з метою недопущення виникнення кредиторської заборгованості органи місцевої влади вживають відповідні заходи, серед яких – закриття або реорганізація малокомплектних шкіл, скорочення ставок педагогічних працівників, скорочення надбавок та доплат, які виплачуються у граничному розмірі, припинення (скорочення) стимулюючих надбавок та грошової винагороди.

За офіційними даними, середня заробітна плата українського вчителя – 7400 грн. Проте молоді педагоги отримують майже удвічі менше – 4500 грн. У 2019 році заробітні плати педагогам підвищувати не планують. Головна причина – відсутність коштів у бюджеті.

Нагадаємо, що ще у грудні минулого року освітній комітет підтримав три законодавчі ініціативи УКРОПу, які стосуються оплати праці оплати праці молодих педагогів та фінансування підготовки фахівців. Тоді укропівці також звертали увагу на суперечності щодо розміру зарплати педагогам, які помітили в Законі «Про освіту». Вони наполягали на тому, аби розмір зарплати педагогів і в тілі закону, і в Прикінцевих положеннях визначався однаково. Даний законопроект був схвалений освітнім Комітетом ще наприкінці 2017 року, у жовтні цього року – Комітетом Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

«В Україні стартувала освітня реформа, впроваджується Нова українська школа. Освіта повинна бути у пріоритеті, а зарплата молодих педагогів залишилася на низькому рівні», – зауважує Ірина Констанкевич.

Нардеп пояснила, що стаття № 61 Закону «Про освіту» передбачає нарахування посадового окладу педагогічним працівникам найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні трьох мінімальних зарплат, а це понад одинадцять тисяч гривень. Втім, у розділі 12 Перехідних положень законодавці прописали зовсім іншу норму. Згідно з нею, до 2023 року молодим педагогам нараховуватимуть платню, що дорівнює чотирьом прожитковим мінімумам, а це трохи більше семи тисяч гривень.

«Базовим є закон «Про освіту», і він не виконується. При мінімально гарантованих 7% від ВВП, згідно із законом «Про освіту», на фінансування галузі освіти у державному бюджеті на 2019 рік передбачити лише 6, 13%. При ухваленні державного бюджету у другому читанні освітню субвенцію місцевим бюджетам зменшили на 1 млрд. 356 млн грн. Натомість на, так званий, новостворений і нікому не підконтрольний фонд Президента у бюджеті передбачили 1 мільярд гривень», – зазначила Ірина Констанкевич.

Соломія Добролюбова

Коментарі

Читач

11:34 04.12.2018

Цікаве повідомлення, але які з цього висновки? Те, що ВВП росте, як мокре горить – не таємниця. А особливо для народного депутата. Чомусь для більшості з них таємницею є причина уповільненого зростання ВВП. Особливу невинність демонструють депутати, які знаходяться на утриманні олігархів усіх рівнів. Проблема в тому, що Україна має скособочену систему розподілу прибутків, завдяки домінуючому сектору, який належить олігархам та державі. Тому левова частина прибутків обертається в тіньовому просторі. Обертається і досі, бо такі як Тимошенко, Ляшко, Бойко і … захищають інтереси олігархів, а «націоналісти» типу Тягнибока – державний сектор. Для виправлення потрібно зробити не так вже і багато: максимально приватизувати об’єкти державної власності, запустити роботу антимонопольного комітету, запровадити ринок землі, створити простір для середнього та малого бізнесу, шляхом реформи податкової системи зменшити податкове навантаження на середній, малий бізнес, назавжди відмовитись від єдиного податку. Сукупний капітал середнього та малого бізнесу в країні має перевищувати сукупний капітал великого бізнесу не менш, аніж на 10 – 15%. За такої економічної системи відбудеться часткова деолігархізація великого капіталу. Великий капітал потрібен, але його надмірностям має протистояти середній бізнес. Тоді підуть податки, тоді буде з чого платити і вчителям, і медикам, і на культуру давати скільки треба, і на військо, і на все, що залежить від державного та місцевих бюджетів. Все в руках народних депутатів, якщо вони народні, а не персональні.

ЧИТАЧ

18:05 04.12.2018

А деж їх буде вистачати якщо весною так опалювали школу що від жари всі туалети воняли

20 серпня
Сьогодні
Вчора
18.08.2019
17.08.2019
16.08.2019
15.08.2019
14.08.2019
13.08.2019
12.08.2019
11.08.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин