Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Сміття
Сміття

Мешканець Каменя-Каширського поділився кадрами засміченого району

11:30 05.12.2018
3239

Придорожню смугу автодороги «Камінь-Каширський–Ковель» закидали сміттям.

Світлинами такого свавілля поділився мешканець Каменя-Каширського Сергій Панасюк на своїй сторінці у Facebook.

Чоловік обурений побаченим, а у коментарях люди стверджують, що варто було б поглянути у вічі людині, яка зробила це. Сергій Панасюк пише, що серед сміття був рахунок за електроенергію на ім‘я Машевська Валентина Федорівна.

«До теми: "Ще до дощів виявив навмисний вивіз сміття в зелену зону з приватного обістя,новозбудованого будинку (власник вказаний) в придорожній смузі на відрізку автодороги "К-Каширський – Ковель", відразу за Каменем, не доїжджаючи Нуйна. Видно,чи власник,чи наймані працівники, які чистили після робіт "об"єкт" і особливо не приглядались до сміття,де,поміж будсміття потрапила Платіжка,(є в наявності !) поспіхом вивезли непотріб,щоб швидше ввібратись до будинку, "навалили" таку собі "кучку"...», – висловився Сергій Панасюк.

Проблема зі сміттям завжди була і є актуальна у нашому місті. Нещодавно ми обговорювали це питання на сторінках видання.

Але, як каже Сергій Панасюк, у цьому винні всі, крім нас самих і такими темпами ми довго будемо шкутильгати до цивілізованого, європейського світу.


«От і наша держава так будується : "У всіх негараздах всі навколо винні, включно з парламентом і президентом – лише не я...», – переконаний чоловік.


Коментарі

Шляхта

12:48 05.12.2018

Цікаво, а чи є рішення районної ради, яке б рекомендувало розглянути у всіх без винятку сільрадах питання облаштування сміттєзбиральних пунктів? Хоча я не перекладаю вину з людей на районну владу. Вина, звісно, насамперед у нас самих, адже ми байдужі до довкілля і не думаємо про наслідки отих "кучок" у лісах, посадках та обабіч дороги. Не думаємо від дрібного випадку - де викинути відходи своєї життєдіяльності, і не думаємо більш ширше - чому до цих пір у селах відсутні сміттєзвалища, я вже мовчу про сортувальні пункти для сміття і зачатки на них смітттєпереробки. Хіба потрібно для цього Указ Президента? Хіба мало скандалу і розголосу щодо сміттєвої проблеми у Львові, яка забрала життя 4 осіб, бо , бачте, треба було офіцерам - рятувальникам позбирати пожежні рукави на майже вертикальній стіні зі сміття, яку вони перед цим майже тиждень щедро поливали водою, аби загасити підпал на сміттєзвалищі. Хіба нікому не дійшло до голови - а як же ми у себе вдома, у місті, у селах поводимося зі сміттям? Чи все у нас хоча б задовільно у цьому відношенні? Для чого обирати таких депутатів, що не думають про важливі для людей речі? Так, це справа не проста, бо потрібні для початку бодай невеликі кошти для облаштування цих сміттєзвалищ - виділення ділянки, обгородження її якимось валом, дошками чи дрючками від вітру та іншого впливу людей, тварин тощо. У багатьох сільрадах України, особливо там, де утворено ОТГ, давно централізовано сортують пластик (навіть подрібнюють його "дробилками"), шкло, органічні відходи, папір і т.п. Це все готові гроші у вигляді вторсировини, яку потребують виробники і бізнес. Знаю, що не так все просто, але хоча б початки цієї справи є у районі? Невже це питання рівня Києва чи Луцька? Мабуть, деякі ділки чекають централізованих коштів у мільйонних сумах для облаштування таких пунктів, от тоді б хутенько знайшлися б охочі роздерибанити їх і облаштувати іммітацію таких сміттєзбиральних пунктів на місцях. Сільради мають ухвалити місцеві податки у вигляді посильної суми у грошах і розпочати цю справу. Хто вкрай бідний, той може відпрацювати на цю суму кілька днів на облаштуванні таких сміттярок. Геть одиноких пенсіонерок чи інвалідів можна було б звільнити від такого податку. І відмовки, мовляв, я не маю сміття, я його переробляю сам, вивожу (...- куди питається) тощо не мають розглядатися. Так живе весь світ. Закарпатці мають кожен біля своєї хати сміттєвий бак і тракторець сільради (приватник згідно договору), збирає раз чи два на тиждень їх до сміттєзвалища. У Камені також комунгосп забирає сміття з під будинків. У Словакії, яка донедавна була біднішою за Україну, не видадуть документів на новозбудований власний будинок, доки серед інших необхідних документів власник не представить чеки про послуги сміттєзвалища. Всілякі хитрощі не проходять, оскільки будівництва без сміття не буває! Район на своєму рівні повинен думати - куди за гроші з місцевих податків вивозити з сіл перероблені і відсортовані тюки чи мішки з сміттям.
Найголовнішою проблемою сучасного світу є те, що тепер людство продукує значну кількість неорганічного сміття, яке не перегниває, не розкладається, відтак потребує його утилізації. Колись також до вітру ходили за хлів, але ті часи минулися, людина хоче надто комфортно жити, а на життя, як відомо, є досить жорсткий "податок". За все у цьому житті потрібно платити... Тільки не нарікайте на відсутність робочих місць, бо їх наявність також у голові, як і сміттєва проблема! Тільки лежень і йолоп, якщо це молоді і здорові люди, не може заробити для себе на найнеобхідніше.
Респект Сергію Панасюку, що "роззуває" нам очі на ці проблеми!
П.С. У Шацьку був випадок, коли один "газда" примудрявся поночі виносити клунки зі сміттям до озера. По різному на це все дивилися і сприймали люди, доки один проникливий місцевий чолов'яга не полінувався, припильнував його за цією справою посеред ночі, аби пересвідчитися точно і , через годину все це сміття опинилося у хитромудрого "газди" у колодязі. Не по- людськи, звісно, поступив "народний месник", це так, але від тих пір місцеві біля озера вже не гадять... До слова, у Шацьку облаштовано сміттєзвалище!

ПОВ

13:47 05.12.2018

14 грудня в РДА знов відбудеться зустрі з представниками Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування, тому прохання до всіх небайдужих жителів, прийти та висловити свою думку, своє бачення децентралізації в районі. Потрібно утворювати громаду, бо постійно будем шкутильгати в розвитку.

Житель

15:59 05.12.2018

Причому децентралізація до сміття

Петро

19:25 05.12.2018

Щось надто довго Панас не опубліковував це фото ,до яких дощів червневих?Напевно хотів по старій звичці ,збрити трошки бабла але не домовились за ціну .

Ігор

19:33 05.12.2018

Пропоную - на рівні міської ради не видавати жодної довідки без договору на вивезення сміття,комунгосп сам не має важелів впливу на =свідомих= громадян.

Студент

20:06 05.12.2018

Підприємець Вознюк Геннадій Володимирович,зареєстрований за цим адресом.

Шляхта - Жителю

21:22 05.12.2018

Питаєте, "Причому децентралізація до сміття"?? Децентралізація є інструментом турботи людей про самих себе. Централізація, яку пообіцяли свого часу більшовики людям, була ключем до панування над людьми, обманом і міфом, що з Києва чи з Москви ми вам забезпечимо райське життя, тільки дайте нам владу, все решта нехай вас не турбує. Люди їм повірили, а хто не повірив, того повезли на Сибір для переформатування мізків. В результаті цього експерименту аж до нині вихованці того часу вважають, що моє це тільки те, що на подвір'ї, все решта - наше, тобто нічийне і там можна гадити, забрати, що погано лежить і т.п. При децентралізації громада обирає своїм лідером людину з господарською стрункою, з розумом і здібностями управлінця. Відтак, він знає, що людям потрібно десь дівати сміття, для цього створюються умови, механізм централізованого збору продуктів життєдіяльності людини, котрий передбачає посильну фінансову участь людей цієї громади, не виключено, що і за рахунок надходжень до місцевого бюджету. Весь світ так живе! Ось у чому штука...

Шумік к.

21:54 05.12.2018

Часто їздимо з дітками в ліс подихати і помилуватись природою в район до дороги на Залаззя-все в смітті.серце розривається від побаченого .люди !!!ви люди???

Анонімус

22:45 05.12.2018

А тепер задумайтесь на секунду, чи не наклеп це все? І задайте собі декілька запитань:
1.Серед будівельного сміття лежала платіжка...що вона там могла робити цікаво, часто ви такі речі викидаєте разом із мішками для цементу?
2.Чому фото оприлюднили через пів року(!) після того як зробили?
3.Для чого везти сміття з вул.Данила Галицького аж за місто в сторону Ковеля, коли внас тут і так викидай-нехочу, той же самий кар'єр в с.Підцир'я який сміттям завалений і тд.?
4.Чи є платіжка за світло, яку литоноші можуть увіткнути просто у двері якщо немає нікого дома, або просто не віддати адресату, стовідсотковим доказом вини тієї людини?Ви знайшли там її відбитки?
Не дуже шановний Сергій Панасюк, для початку розберіться в ситуації, поговоріть з людиною а тоді починайте постити таку інформацію, бо раптом може виявитись що ви звіичайний піз*абол.
Задумайтесь над цим, бо не відомо чи не знайдуть ваші платіжки завтра де небуть не в тому місці.

воно

22:57 05.12.2018

ей,а чого той мешканець аж з червня чекав з своїми фото?

Петро П

22:59 05.12.2018

а довго ти панас в мусорі рився шо квианцію знайшов
мабуть весь перебрав

.

23:10 05.12.2018

На злодієві і шапка горить. Насмітив і оправдовуеться.

читач

23:55 05.12.2018

Я теж так думаю,як Анонімус.Хіба можна так людину винуватити...Слідчі,вашу дивізію...(((((

Справедливість

15:30 06.12.2018

А тепер фото цієі “пані” - на дошку ганьби! (варто таку створити на площі Культури).

Сергій Панасюк

11:14 07.12.2018

Фото зроблені в жовтні.Опублікував,як тільки трапилась можливість. Та час вивезення сміття відомий лише його власнику,адже "стара" платіжка могла потрапити до "свіжого" сміття. Але очевидний факт-лишається фактом - саме сміття туди не забігло; платіжку вітром в лісосмугу просто до кучі зі смвттям не занесло і,звісно ж,всім жителям міста та району відомо,що полігон утилізації твердих побутових відходів знаходиться "на сілікатно" і дорга туди недалека.
За вказаною адресою я заїзджав ,щоб з господарем поспілкуватись,але нікого не застав.Ймовірно вони тут ще не мешкали,будинок виглядав необжитим.При великому бажанні походження сміття можна встановити,а за ним і власника. Та не це першочергове. Хоча для бажаючих пересвідчитись : від знаку "Камінь-Каширський" в сторону Нуйна 1750-1800 метрів є поворот праворуч до залізничної колії. Дорога тупікова.Ось там і влаштований смітник.Доречі попередньому прикладу вже встиг хтось з"добросовісних жителів"райцентру слідувати - там вже з"явилось нове сміття...
А для вас,шановні "Анонімуси","Петри" та інші я скажу наступне:- хочете дискутувати і,що саме головне, - щось міняти на краще - виходьте з підпілля, бо фактично займаєтесь пустослів"ям та пустими образами саме ви. І про злодіїв вірно підмічено: видно хто і як міркує,який напрямок думок і, як наслідок, - на кому шапка горить...
Активісти ніколи зручними для всіх не були. Й ступінь відповідальності ми тверезо оцінюєм.Тому й говоримо публічно й відкрито. Переконаний: наші вади та інертність пустими балачками не змінити.
"Слава Україні !"

Шляхта - Сергію Панасюку

12:48 07.12.2018

Ще раз підтримаю Вашу позицію, що даний пост на сайті, це не стільки камінь на грядку Машевських, як привернення уваги до загального відношення наших людей до поводження зі сміттям. Зауважте, що я у своєму першому розлогому коментарі до цієї розмови навіть не згадував конкретного ймовірного "власника" цього сміття, оскільки це не поодиноке явище у нашому житті. Звісно, що Машевським за будь-яких обставин не зовсім зручно через таку прикрість, але всі погодяться, що безіменне сміття на фото такого резонансу не викликало б і мало хто звернув би на це увагу. Тому, все Ви правильно зробили, тим паче не маючи особистого зиску будь-якого характеру, оскільки оприлюднення будь-якої негативної інформації не сприяє збільшенню друзів з числа винуватців. А от Ваша позиція щодо привернення громади міста і району до проблем нашого співіснування все ж додала Вам чимало прихильників до загального "портфоліо" активістів району загалом і його автора зокрема. То ж продовжуйте свою подвижницьку працю на благо громади, вона є часто невдячною, різнобічною - від відновлення історичної справедливості, встановлення пам'ятників і знаків національним героям, просто патріотам України у нашому краї тощо, до "прибирання" сміття, насамперед у наших головах і переконаннях. Мати Тереза казала приблизно наступне - твори добро, від цього ти матимеш собі проблеми, але все одно роби добро! Ще раз Вам дякую, думаю що не тільки від себе, за порушену проблему!

П.С. А Машевським порадив би не міцно гніватися на Панаса, так буває, що хтось за недогляд за собою допускає прокол, маю на увазі іменну квитанцію... Це не смертельно ))
А от покаяння у вигляді прибирання якоїсь невеликої суспільної території в межах міста було б і прикольно, і повчально, і по -людськи, бо хто з нас безгріший ))

Петро-Сергію Панасюку

19:46 07.12.2018

Як у нас гарно навчилися манупулювати словами ,головне вкінці сказати "Слава Україні",дискутувати потрібно з рівними собі і людям з незаплямованою репутацією,з яких пір Ви відносете себе до людей з активною громадською позицією,розвісити прапори і виставляти своє фото з нібито проведеною роботою -це ліцемірство.Ви так переживаєте за громаду ,почніть із себе,у нас найболючіша проблема ліс точніше варварське його знищення ,організовуйте небайдужих людей і починайте активно боротися з цим катастрофічним явищем.Але ви, як один з цих браконьєрів лісу ,не зацікавленні в боротьбі з цим явищем,взялися за сміття,не треба цієї показушності,і будьласка не називайте себе активістом,тим більше говорити "ми" ,бо ви тільки активні в своєму напівкримінальному бізнесі по нищенню лісу.

Анонімус

22:56 07.12.2018

Вельмишановні Шляхта, Сергій Панасюк і всі інші, хто написав про злодія і шапку. Хочу вас запевнити що особисто я до цього сміття відношення ніякого не маю, але я знаю цих людей, і ось що я вам скажу У НИХ ЧИСТО ФІЗИЧНО НЕМАЄ МОЖЛИВОСТІ ВИВЕЗТИ ТАКИЙ ОБ'ЄМ СМІТТЯ ЗА МІСТО.
Ваші звинувачення нічим не підкріплені окрім листка паперу, і це не паспорт це не відбитки пальців, це не чек з магазину з ім'ям платника, це триклята платіжка за світло, яка один Бог(а може і не тільки) знає яким чином там опинилась. Хоча над цим варто задуматись, особливо вам Шляхта, ваше висловлювання: "все Ви правильно зробили, тим паче не маючи особистого зиску будь-якого характеру, оскільки оприлюднення будь-якої негативної інформації не сприяє збільшенню друзів з числа винуватців. А от Ваша позиція щодо привернення громади міста і району до проблем нашого співіснування все ж додала Вам чимало прихильників до загального "портфоліо" активістів району загалом і його автора зокрема". О і той самий зиск, адже не за горами вибори, а пан Сергій як людина публічна, бізнесмен, плейбой-філантроп, робот-трансформер, обов'язково буде балотуватися в мери міста. От і набиває собі рейтинг. Тут тобі і Слава Україні, і ми активісти, ну прямо краснобай.


І ще,мені немає потреби "виходити з тіні" адже правила сайту цього не вимагають, а моє ім'я це моє ім'я. Я не маю наміру когось там "ображати своїм пустослівям" і тд. просто народ, задумайтесь, завтра оцей активіст закине фото ще одного смітника і скаже що це хтось із вас його влаштував. Думайте головою, не будьте зграєю собак яким кинули кролика і вони відразу всі на нього накинулись. Невже через той папірчик можна от так поливати брудом людину !?

Вибачте за помилки, я ні разу не писанка..та ще й з телефону, але мушу висловити свою думку.

Анонімус

22:56 07.12.2018

Вельмишановні Шляхта, Сергій Панасюк і всі інші, хто написав про злодія і шапку. Хочу вас запевнити що особисто я до цього сміття відношення ніякого не маю, але я знаю цих людей, і ось що я вам скажу У НИХ ЧИСТО ФІЗИЧНО НЕМАЄ МОЖЛИВОСТІ ВИВЕЗТИ ТАКИЙ ОБ'ЄМ СМІТТЯ ЗА МІСТО.
Ваші звинувачення нічим не підкріплені окрім листка паперу, і це не паспорт це не відбитки пальців, це не чек з магазину з ім'ям платника, це триклята платіжка за світло, яка один Бог(а може і не тільки) знає яким чином там опинилась. Хоча над цим варто задуматись, особливо вам Шляхта, ваше висловлювання: "все Ви правильно зробили, тим паче не маючи особистого зиску будь-якого характеру, оскільки оприлюднення будь-якої негативної інформації не сприяє збільшенню друзів з числа винуватців. А от Ваша позиція щодо привернення громади міста і району до проблем нашого співіснування все ж додала Вам чимало прихильників до загального "портфоліо" активістів району загалом і його автора зокрема". О і той самий зиск, адже не за горами вибори, а пан Сергій як людина публічна, бізнесмен, плейбой-філантроп, робот-трансформер, обов'язково буде балотуватися в мери міста. От і набиває собі рейтинг. Тут тобі і Слава Україні, і ми активісти, ну прямо краснобай.


І ще,мені немає потреби "виходити з тіні" адже правила сайту цього не вимагають, а моє ім'я це моє ім'я. Я не маю наміру когось там "ображати своїм пустослівям" і тд. просто народ, задумайтесь, завтра оцей активіст закине фото ще одного смітника і скаже що це хтось із вас його влаштував. Думайте головою, не будьте зграєю собак яким кинули кролика і вони відразу всі на нього накинулись. Невже через той папірчик можна от так поливати брудом людину !?

Вибачте за помилки, я ні разу не писанка..та ще й з телефону, але мушу висловити свою думку.

Полішук

00:13 08.12.2018

А чому б тобі Панас, не прибрати спортмайданчик в парку, який ти так розбудовував, поки були гроші міської ради,освоїв стільки тисяч на двоє воріт і лавочку, тепер розвалюха стоїть, на пилорамі в себе прибери ,а то їздиш видивляєшся де ліс спиляти.

Полішук

00:13 08.12.2018

А чому б тобі Панас, не прибрати спортмайданчик в парку, який ти так розбудовував, поки були гроші міської ради,освоїв стільки тисяч на двоє воріт і лавочку, тепер розвалюха стоїть, на пилорамі в себе прибери ,а то їздиш видивляєшся де ліс спиляти.

Шляхта - Анонімусу

13:15 08.12.2018

Мені імпонує Ваша позиція, якщо вона, звісно, нейтральна і має на меті лишень справедливість щодо власників квитанції. Всяке у житті буває, однак і версія, що Панасюк десь роздобув чи викрав ту квитанцію для самопіару також, погодьтеся, не є стовітсотково твердою як криця. Іншими словами, вірогідність причетності Машевських до сміття не менша від можливості комусь маніпулювати цим фактом, тому не будемо відволікатись від основного - хто б не викинув сміття у лісі, це злочин, який потребує громадського осуду. Тому, шановний Анонімусе, Ви мали б поряд з висловленням сумнівів щодо причетності власників квитанції до викинутого сміття, підтримати сам тренд, саму позицію громадського осудження анонімних, нічийний "кучок" у лісі. Я не знаю чи криштально щирими є дії Панасюка у боротьбі з суспільними хворобами і чи у них нема політичного самопіару, тим паче про нього давно пишуть "пасквілі" його недруги, але мені найважливішою у цій розмові є нетерпимість до загадження довкілля нашими людьми, які вчать інших цій гидкій справі. А Ви, шановний коментатор(е/ко), у своїх коментарях обмежились лишень адвокатським захистом власників квитанції, що само собою є також доброю справою, як і відома істина -сарказм з римських часів, що тільки "дружина цезаря поза підозрою"!

ПОВ Шляхті

15:23 08.12.2018

Дякую за пояснення деяким людям, то мо вони ще незнають в чому полягає суть децентралізації, та її переваги для громадян.

Шляхта для ПОВ

15:57 08.12.2018

І Вам дякую за сприйняття такого мого бачення цієї форми співжиття людей. Поліщуки завжди у своєму житті мали елементи комунікації поміж собою через прообрази територіальної громади. От візьміть, для прикладу, будівництво храмів у селах. Як люди, котрих об'єднує якась спільна мета, чітко організовуються між собою, злагоджено і системно виконують покладені на них завдання, проявляють ініціативу та винахідливість. При будівництві церкви кожному за честь є пожертвувати якусь фінансову дещицю на цю святу справу. Якась група жінок має гордість з того, що їх запрошено куховарити для будівничих, адже це є визнання їх кулінарної майстерності, чистоплотності та доброго смаку. Мужики один поперед одного намагаються проявити себе у тій чи іншій роботі, нехай і не завжди висококваліфікованій, проте вкрай

Шляхта для ПОВ

16:08 08.12.2018

...корисній для громади. Прояви колективного розуму та співпраці були у районі при відновленні ставів у Гуті та Полицях, при благоустрої навесні міста, який ініціювали протестанти, та іншої роботи. А, скажіть, хіба так складно провести освітлення вулиці села, коли є підведена до будинків електроенергія? Громада завжди має здібних людей, котрі знають як це все вирішити. Закопати кілька стовпів, зрізавши у лісі для блага села п'ять-десять дерев згідно рішення виконкому та погодженим у лісництві, придбати дроти та інше обладнання. Завжди на це дадуть дозвіл у РЕМі, оскільки все офіційно робиться і так далі. Одним словом, потрібно хотіти, частіше варто згадувати про колишню практику сільської толоки, там проявляється згуртованість, лідери та колективна думка. А у кінці роботи не гріх, якщо це не в піст, )) і обговорити зроблене за дружньою легкою вечерею, на так звану "квітку" чи "верхове" у роботі...
І так крок за кроком!

21 липня
Сьогодні
Вчора
19.07.2019
18.07.2019
17.07.2019
16.07.2019
15.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин