Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Камінь-Каширському музеї дітей ознайомили з унікальними іконами святого Миколая

14:38 20.12.2018
2112

«Дорога святого Миколая» – під такою назвою відбулась народознавча година у районному краєзнавчому музеї.

На захід були запрошені школярі 6-го класу Бузаківської ЗОШ І-ІІІ ст. із класоводом Галиною Хмелик.

Діти дізналися про історію свята, ознайомились із збіркою ікон святого Миколая в музейній експозиції (загалом, це образи із Запруддівської, Осівецької і Раків-Ліської церков), отримали привітання і невеличкі гостинці.

Основний акцент було зроблено на історії ікони «Святий Миколай» 19 ст. із Запруддівської церкви Успіння Пресвятої Богородиці. Написана вона в народному стилі. У музеї її характеризують, як меморіальну ікону родини Косачів.


Адже ж, образ «Святого Миколая» перебував у Запруддівській церкві, коли в цьому селі проживала тітка Лесі Українки по-батькові Олена Антонівна з чоловіком Петром Тесленком-Приходьком. Вони мешкали тут упродовж 1901 – 1907 років; їхній дім знаходився недалеко від храму.

Запруддя залюбки відвідували всі члени Косачівської родини. Їм була до вподоби тітчина гостинність і зваблива поліська природа. Неодноразово тут бувала мати Лесі Українки Олена Пчілка. Вочевидь, перший її приїзд припадає на грудень 1902 року. Тоді вона досліджувала народну творчість поліського краю і була щиро захоплена красою зимового Запруддя. Глибокі враження справила на неї невелика церковиця на околиці села, навруги якої росли старі, обважнілі від снігу дерева, ще й борть з «ярими пчілками», залишена на зиму...


Звісно ж, Олена Пчілка не лише милувалась церквою ззовні, але й відвідувала службу Божу. Без сумніву, вона підносила щирі молитви до святого Миколая-чудотворця за здоров`я своєї хворої доньки Лариси, котра саме тоді лікувалася в Сан-Ремо. Не оминали стежку до церкви й інші члени родини Косачів – Тесленків-Приходьків і так само молились до образу «Святого Миколая», такого милого і простого, але величного в своїй простоті...

Нині запруддівський «Святий Миколай» відреставрований і постійним місцем побутування «вибрав» музейні зали.


Наталя Пась,

директор краєзначого музею.

*Передрук заборонено

Коментарі
20 серпня
Сьогодні
Вчора
18.08.2019
17.08.2019
16.08.2019
15.08.2019
14.08.2019
13.08.2019
12.08.2019
11.08.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин