Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Різдво
Різдво

Традиції та символи святкування Різдва 25 грудня

08:01 25.12.2018
473

У ніч на 25 грудня католики та віряни частини православних церков святкують Різдво Христове.

Різдво відзначають 25 грудня у багатьох країнах світу, – повідомляє 5.UA.

Традиції та обряди Різдва західного обряду

Для католиків Різдво – одне з найголовніших свят у році. Тому існує величезна кількість обрядів і традицій, яких важливо дотримуватися у цей день.

Готуватися до Різдва починають заздалегідь, ще за чотири тижні. Цей період називається Адвент і він включає дні покаяння, сповіді, причастя.

Католицький свято Різдва Христового має п'ять днів передсвята – з 20 по 24 грудня – і шість днів післясвята.

24 грудня, у переддень Різдва Христового, католики дотримуються особливо суворого посту. За традицією, піст святвечора закінчується з появою на небі першої вечірньої зорі, після чого у всіх католицьких і протестантських храмах по всьому світу відбуваються урочисті різдвяні богослужіння, присутність на яких для католиків обов'язкова.

Під час меси згадуються старозавітні пророцтва і події, що належать до Різдва Спасителя.

Символи Різдва західного обряду

Головним символом свята є вертеп. Його встановлюють у кожному домі.

Батьки зазвичай дітям на Різдво оповідають історії. При цьому моляться.

Ще одним незвичайним атрибутом є сіно на столі, яке кладуть під скатертину. Цим віряни показують те, що в їхньому домі народжується Ісус.

Святкову вечерю, за традицією, накривають тільки з пісних страв: овочеві салати, яблука, мед, горіхи, родзинки, різні овочі.

Обов'язково на столі має бути риба, а ось від м'ясних страв потрібно відмовитися.

Колядування у католиків настає після Різдва. Дорослі з дітьми переодягаються і ходять від дому до дому, співають пісні, розповідають віршики. При цьому церква негативно ставиться до такої традиції. На їхню думку, колядки – це відгомін язичництва, який потрібно викорінити.

♦ Подарунки: за переказами, дарувальником довгоочікуваних дарів на Різдво може бути Ісус Христос, Святий Миколай, чарівні гноми, Санта Клаус зі своєю оленячою упряжкою.

♦ Різдвяний вінок – вічнозелений атрибут з чотирма свічками, які запалюють поступово, щоб освітити шлях Господа.

♦ Свічки – світло полум'я здатне розігнати темні сили і створити неповторну атмосферу в будинку.

♦ Різдвяний дзвіночок. Його дзвін вітає появу на світ Христа і допомагає розігнати злих духів у темряві.

♦ Вітальні листівки. З виникненням пошти з'явилася можливість вітати близьких і друзів, які в цей день не можуть розділити з нами радість, оскільки знаходяться дуже далеко.

Комп'ютерні технології зробили актуальними електронні вітальні листи і листівки на честь свята.

Коментарі

Хрін

17:39 25.12.2018

А чому у статті стидливо замовчується той факт, що до 1918 року навіть у Москві Різдво святкували також 25 грудня? Нинішня молодь, можливо, й не вся знає, що радянська влада, аби жити одним календарем зі всім світом прийняла Григоріанський календар, а РПЦ для спротиву комуністичній владі залишилась жити за старим Юліанським. З того часу і досі у більшості людей нашої багатостраждальної "Родины - от Москвы до самых до окраин, с южных гор до северных морей" маргарин у голові. Саме тому ми святкуємо і Новий і Старий рік, по кілька разів на цій/колись підконтрольній території "народжується" Христос, ми не маємо чіткої ясності у головах - чому у передріздв'яний Піст ми накриваємо щедрі столи на Новий рік, який мав би за логікою розпочинатися після народження малого Ісусика, адже літочислення ведеться "від народження Христа".
Звісно, ніхто нині не закликає зламати уявлення людей не тільки можливістю існування 15 -ї Помісної церкви в Україні поряд з іншими канонічними церквами світу, але й "перенесенням" Різдва. А от вкласти біблейну хронологію у свої голови таки доведеться рано чи пізно, адже, коли людина структуровано не бачить стрункої релігійної логіки, то вона й вірить так, як вірили в останні десятиліття наші малоосвічені люди. Адже тепер навіть у Москві є різнобачення та різночитання з цього приводу. Аби мені не закидали "релігійного екстремізму" з цього приводу, наведу цитату мовою оригіналу:
"И вот сейчас в реальности мы наблюдаем маразм. И сами участвуем, да. Маразм заключается в том, что уже и сама РПЦ, и остальные давно в реальной жизни используют Григорианский календарь. Вы думаете, у Кирилла на календаре сегодня 11 декабря? Или что они свои внутрицерковные документы сегодня 11 декабря датируют? Никак как. Сегодня у них 24 декабря. Но Рождество они праздновать будут 7 января – в день, когда будет 25 декабря 2018 по Юлианскому календарю, который они сами же ДАВНО НЕ ИСПОЛЬЗУЮТ. Вот это и есть российская шизофрения. “Усеруся, но не сдадуся”. Притом что в реальности-то давно сдались."
І ще одна цитата для повної ясності:
"– А почему же другие православные празднуют Рождество 7 января? – спросите вы. – Ведь РПЦ, УПЦ и прочие наши ПЦ – это далеко не всё Православие.
– Какие другие православные празднуют 7 января? – свежо отвечу я вопросом на вопрос. – 7 января празднует только РПЦ с сателлитами. А именно Иерусалимская, Русская, Сербская, Грузинская Церкви. И УПЦ МП, как часть РПЦ, в том числе. И УПЦ КП, и новосозданная Поместная Церковь, да. Но и всё на этом."
З Різдвом Христовим, шановні краяни!

17 січня
Сьогодні
Вчора
15.01.2019
14.01.2019
13.01.2019
12.01.2019
11.01.2019
10.01.2019
09.01.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин