Традиції та символи святкування Різдва 25 грудня

25 Грудня 2018, 08:01
Різдво 2915
Різдво

У ніч на 25 грудня католики та віряни частини православних церков святкують Різдво Христове.

Різдво відзначають 25 грудня у багатьох країнах світу, – повідомляє 5.UA.

Традиції та обряди Різдва західного обряду

Для католиків Різдво – одне з найголовніших свят у році. Тому існує величезна кількість обрядів і традицій, яких важливо дотримуватися у цей день.

Готуватися до Різдва починають заздалегідь, ще за чотири тижні. Цей період називається Адвент і він включає дні покаяння, сповіді, причастя.

Католицький свято Різдва Христового має п'ять днів передсвята – з 20 по 24 грудня – і шість днів післясвята.

24 грудня, у переддень Різдва Христового, католики дотримуються особливо суворого посту. За традицією, піст святвечора закінчується з появою на небі першої вечірньої зорі, після чого у всіх католицьких і протестантських храмах по всьому світу відбуваються урочисті різдвяні богослужіння, присутність на яких для католиків обов'язкова.

Під час меси згадуються старозавітні пророцтва і події, що належать до Різдва Спасителя.

Символи Різдва західного обряду

Головним символом свята є вертеп. Його встановлюють у кожному домі.

Батьки зазвичай дітям на Різдво оповідають історії. При цьому моляться.

Ще одним незвичайним атрибутом є сіно на столі, яке кладуть під скатертину. Цим віряни показують те, що в їхньому домі народжується Ісус.

Святкову вечерю, за традицією, накривають тільки з пісних страв: овочеві салати, яблука, мед, горіхи, родзинки, різні овочі.

Обов'язково на столі має бути риба, а ось від м'ясних страв потрібно відмовитися.

Колядування у католиків настає після Різдва. Дорослі з дітьми переодягаються і ходять від дому до дому, співають пісні, розповідають віршики. При цьому церква негативно ставиться до такої традиції. На їхню думку, колядки – це відгомін язичництва, який потрібно викорінити.

♦ Подарунки: за переказами, дарувальником довгоочікуваних дарів на Різдво може бути Ісус Христос, Святий Миколай, чарівні гноми, Санта Клаус зі своєю оленячою упряжкою.

♦ Різдвяний вінок – вічнозелений атрибут з чотирма свічками, які запалюють поступово, щоб освітити шлях Господа. 

♦ Свічки – світло полум'я здатне розігнати темні сили і створити неповторну атмосферу в будинку.

♦ Різдвяний дзвіночок. Його дзвін вітає появу на світ Христа і допомагає розігнати злих духів у темряві.

♦ Вітальні листівки. З виникненням пошти з'явилася можливість вітати близьких і друзів, які в цей день не можуть розділити з нами радість, оскільки знаходяться дуже далеко.

Комп'ютерні технології зробили актуальними електронні вітальні листи і листівки на честь свята.

Коментарі
25 Грудня 2018, 19:39
А чому у статті стидливо замовчується той факт, що до 1918 року навіть у Москві Різдво святкували також 25 грудня? Нинішня молодь, можливо, й не вся знає, що радянська влада, аби жити одним календарем зі всім світом прийняла Григоріанський календар, а РПЦ для спротиву комуністичній владі залишилась жити за старим Юліанським. З того часу і досі у більшості людей нашої багатостраждальної &quot;Родины - от Москвы до самых до окраин, с южных гор до северных морей&quot; маргарин у голові. Саме тому ми святкуємо і Новий і Старий рік, по кілька разів на цій/колись підконтрольній території &quot;народжується&quot; Христос, ми не маємо чіткої ясності у головах - чому у передріздв'яний Піст ми накриваємо щедрі столи на Новий рік, який мав би за логікою розпочинатися після народження малого Ісусика, адже літочислення ведеться &quot;від народження Христа&quot;. <br/>Звісно, ніхто нині не закликає зламати уявлення людей не тільки можливістю існування 15 -ї Помісної церкви в Україні поряд з іншими канонічними церквами світу, але й &quot;перенесенням&quot; Різдва. А от вкласти біблейну хронологію у свої голови таки доведеться рано чи пізно, адже, коли людина структуровано не бачить стрункої релігійної логіки, то вона й вірить так, як вірили в останні десятиліття наші малоосвічені люди. Адже тепер навіть у Москві є різнобачення та різночитання з цього приводу. Аби мені не закидали &quot;релігійного екстремізму&quot; з цього приводу, наведу цитату мовою оригіналу:<br/> &quot;И вот сейчас в реальности мы наблюдаем маразм. И сами участвуем, да. Маразм заключается в том, что уже и сама РПЦ, и остальные давно в реальной жизни используют Григорианский календарь. Вы думаете, у Кирилла на календаре сегодня 11 декабря? Или что они свои внутрицерковные документы сегодня 11 декабря датируют? Никак как. Сегодня у них 24 декабря. Но Рождество они праздновать будут 7 января – в день, когда будет 25 декабря 2018 по Юлианскому календарю, который они сами же ДАВНО НЕ ИСПОЛЬЗУЮТ. Вот это и есть российская шизофрения. “Усеруся, но не сдадуся”. Притом что в реальности-то давно сдались.&quot;<br/>І ще одна цитата для повної ясності:<br/> &quot;– А почему же другие православные празднуют Рождество 7 января? – спросите вы. – Ведь РПЦ, УПЦ и прочие наши ПЦ – это далеко не всё Православие.<br/>– Какие другие православные празднуют 7 января? – свежо отвечу я вопросом на вопрос. – 7 января празднует только РПЦ с сателлитами. А именно Иерусалимская, Русская, Сербская, Грузинская Церкви. И УПЦ МП, как часть РПЦ, в том числе. И УПЦ КП, и новосозданная Поместная Церковь, да. Но и всё на этом.&quot;<br/>З Різдвом Христовим, шановні краяни!
Коментар
26/04/2024 П'ятниця
26.04.2024