У Брониці люди проголосували на вулиці за перехід в ПЦУ, поки «емпешні» священики закрилися в церкві

17 Січня 2019, 16:25
У Брониці люди проголосували на вулиці за перехід в ПЦУ 16647
У Брониці люди проголосували на вулиці за перехід в ПЦУ

Збори громади відбулися 17 січня. Цього дня, крім місцевих жителів, у село також прибув єпископ Луцький і Волинський УПЦ МП Нафанаїл з Камінь-Каширським благочинним Стефаном і священиками сусідніх сіл.

Спершу люди зібралися у церкві, щоб провести збори, але Нафанаїл розпочав правити молебень. Тоді прихильники ПЦУ вийшли з храму, а в приміщенні залишилося орієнтовно 50 осіб, серед яких як місцеві, так і приїжджі. Про це повідомляє кореспондентка Район.Камінь-Каширський.

У зборах на церковному подвір'ї взяло участь 150 осіб, які одноголосно висловилися за перехід в Православну церкву України. Нагадаємо, раніше у селі зібрали підписи. З 930 парафіян за перехід в ПЦУ підпислося 750 осіб.

Читайте також: Блокували сільраду чи ні: що сталося у Брониці

Сільський голова Петро Кошелюк, який був присутній на місці події, закликав сторони до толерантності.

Після завершення молебня духовество МП вийшло на подвір'я із запрошенням зайти у храм, але люди відмовилися. Тоді священики спробували селян переконати, що не варто поспішати з таким рішенням, на що учасники зборів не погодилися і продовжували колядувати.

Духовенство ПЦУ представляв декан Камінь-Каширського району отець Володимир Мицько, який 18 січня на 16:00 прибуде освячувати «вечірню воду», а о 7:00 ранку приїде на Водохреще 19 січня.

Прихильни Московського патріархату на момент публікації залишилися у церкві, а більшість, яка примкнула до ПЦУ, розійшлася.












1

 

Читайте також: Тиждень по Томосу: які настрої у волинського духовенства і чому

 

Коментарі
17 Січня 2019, 19:32
В добру путь Камінь-Каширці! Хоть одна громада має своє Я і має сміливість його висловити. Слава Україні - Москалями Сибір!
17 Січня 2019, 19:35
А Вам , мабуть, психушка
17 Січня 2019, 19:35
Врозуми їх, Господи, бо вони не відають, що творять.
17 Січня 2019, 19:50
Підписалось 750 людей. Цікаво , скільки з них щонеділі відвідують службу.
17 Січня 2019, 20:04
А тобі не цікаво, скільки через них не ходить, бо не хоче твого кіріла славити?
17 Січня 2019, 20:47
Ну нічого будете ходити до камінського папа - блядуна Володимира. Вірніше, почнете ходити. Може.
17 Січня 2019, 21:06
Ну да цьой батюшка поганий. За те той добрий,який пив з усіма.
17 Січня 2019, 21:11
Не опускайтесь , шановні , до рівня оцього захисника руського міра. Їх же за закритими дверима вчать лише обзивати і обрехувати, вчать вбивати прокльонами як ото паша -мерседес вихвалявся .
17 Січня 2019, 21:46
Попів московських теж зрозуміти можна. Їм завдання дали з МП не випускати. Вони не справляються, а якщо і справляються, то під себе.
17 Січня 2019, 22:17
відео
17 Січня 2019, 22:31
''Не опускайтесь , шановні , до рівня оцього захисника руського міра. Їх же за закритими дверима вчать лише обзивати і обрехувати, вчать вбивати прокльонами як ото паша -мерседес вихвалявся .'' І сам облив брудом.
17 Січня 2019, 22:33
Я в шоці. Люди навіщо ви так? Навіщо так людей ображати? Хочете свою церкву Українську, купіть хату поставте купол і молітесь... Навіщо робити війну за віру? І ми не молимось до Кирила, а до Бога...
17 Січня 2019, 22:53
Пишаюся своїми земляками.
17 Січня 2019, 23:01
Особливо тими, що залишились в лоні Церкви.
17 Січня 2019, 23:10
Хрестеянин! А що таке Хрестеянин? Це якою мовою? Це про кого?
17 Січня 2019, 23:13
Головне, аби МПшники не почали робити, як на Тернопільщині. Привозити вірян з тітушнею з інших парафій і починати силові розгони...
17 Січня 2019, 23:19
Найсміливіша громада району
17 Січня 2019, 23:26
Не переживайте, не будуть. Навіть якщо храм відберуть, то вони будуть собі молитись в якійсь хатинці. Аби нововиявлені ''патріоти'' їх не трогали.
17 Січня 2019, 23:32
Якщо люди не хочуть МП, то по Біблії вони( МП) повинні піти собі з миром, якщо дійсно служать Богу. А якщо вони не служать Богу, то будуть воювати до кінця.Якби Росія не воювала з нами все було б по старому, тому люди проти всього російського.
17 Січня 2019, 23:32
Якщо люди не хочуть МП, то по Біблії вони( МП) повинні піти собі з миром, якщо дійсно служать Богу. А якщо вони не служать Богу, то будуть воювати до кінця.Якби Росія не воювала з нами все було б по старому, тому люди проти всього російського.
17 Січня 2019, 23:33
Сьогодні за ПЦУ прийшло 200 чоловік. Цікаво, а скільки їх буде ходити потім - 20 ? Зазвичай хто сьогодні кричить ПЦУ до храму ходить по воду, свячене зілля і святити пасхальний кошик.
17 Січня 2019, 23:43
Поживемо побачимо .впевнена що храм буде переповнений нетільки на великі свята і половина тих хто сьогодні кричав за МП також приєднаються до ПЦУ.
17 Січня 2019, 23:44
Як зайди у церкву декілька десятків людей, а як поміняють мову служби то сотні,можна подумати вони будуть відвідувати службу. Хто не ходить до церкви то і не буде ходити.
18 Січня 2019, 00:01
Дай Боже вам доробити усе до кінця,і молитися на рідній мові.
18 Січня 2019, 00:01
Дай Боже вам доробити усе до кінця,і молитися на рідній мові.
18 Січня 2019, 00:02
Дай Боже вам доробити усе до кінця,і молитися на рідній мові.
18 Січня 2019, 00:29
Я хочу у церкві слухати українське слово, а не язик Росії,яка вбиває наших хлопців.<br/>Я нічого не розумію на службі.
18 Січня 2019, 00:34
християнка змінили Божу словянську мову що не може мати переклад
18 Січня 2019, 00:38
Ну- ну
18 Січня 2019, 00:43
Хай МП покажуть Томос - документи про канонічність, про справжність і визнання.Прийде пора і впорядкувати календар релігійних свят, а не робити все шиворіт~навиворіт.
18 Січня 2019, 00:51
Побійтеся Бога, навіщо вам церкви в які хочуть ходити словянські народи .Ніхто не лізе силою ні в яку конфесію з віруючих людей.Схаменіться і краще моліться хто в якій церкві хоче , але без вигнання.
18 Січня 2019, 00:53
Куди не припреться московський піп Нафанаїл з своєю свитою а ніхто не його зтухлий авторитет не ведеться. Приїдуть, помикаються і поїдуть. Українізацію не спинити.
18 Січня 2019, 01:18
Якщо в душі не має любові , то ніяка мова вам не допоможе.Смієтеся над святинею православія , Божою мовою , духовенством , то ви далекі від Бога , прийдеться за все розплачуватися .
18 Січня 2019, 01:19
Якщо в душі не має любові , то ніяка мова вам не допоможе.Смієтеся над святинею православія , Божою мовою , духовенством , то ви далекі від Бога , прийдеться за все розплачуватися .
18 Січня 2019, 05:14
Цей Стефан такий відчайдуха, то без узгодження спалену церкву відбудовувати закликав, то в церкві зачиняється.
18 Січня 2019, 06:13
А яка це «Божа мова»? Де про неї написано? Хто вам сказав, яка мова Божа, а яка ні? Попи?)) Якби ви менше попів слухали, а більше читали Біблію та Євангеліє, то знали б, що коли учні спитали в Ісуса, якою мовою молитися, то він сказав тією, що бажаєте, яка щиро йтиме з серця. Між іншим, Ісус був іудеєм. Тобто вашою псевдоБожою мовою не розмовляв взагалі! Тому годі цю пропаганду вбивати комусь в мозок! Пні російська, ані старословянська - не мають жодних переваг перед Богом!
18 Січня 2019, 10:48
Підтримую вищенаписане, хоча учні напевно все-таки не питали Христа, якою мовою молитися ,оскільки вони знали спочатку мабуть лише одну, бо були простими рибалками. Про мову писав апостол Павло, який казав, що воліє в церкві сказати кілька слів зрозумілою(рідною) мовою ніж безліч -не зрозумілою(іншими мовами). І ще : Богу однаково,якою мовою звертається до Нього людина, бо всі мови Він створив, немає кращої чи гіршої мови. Мова служіння повинна бути добре зрозуміла слухачам(нам), а отже в нашому регіоні ,вона повинна бути українська.
18 Січня 2019, 13:34
До чого тут ходить не ходить щонеділі? Хрещений в цьому храмі то буль ласка враховуйте голос навіть школярів. А ні то хай &quot;піп&quot; ходить освячувати оселі до тих хто постійно до церкви ходять.
18 Січня 2019, 13:50
Якщо йдеться про мову богослужіння, то за правилами Православної Церкви України за рішенням релігійної громади служба проводиться обраною громадою мовою: українською або церковнослов’янською або мовою національної меншини – російською, румунською, болгарською, новогрецькою, сербською, польською, словацькою. Може навіть знайдуться бажаючи чути проповідь білоруською мовою. З цього приводу були чіткі заяви Митрополита. Якщо сьогодні викликати на іспит священників, які відстоюють збереження церковнослов’янської мови, на предмет її знання і лінгвістичного тлумачення, то 85% з них цей іспит успішно провалять. Мало хто з них знає цю мову, просто визубрили релігійні тексти. Воно і не дивно, бо рівень їх релігійної освіти є початковим. Якщо православ’я передбачає національно-територіальний поділ, то в Україні може бути тільки Православна Церква України, або іноземне представництво: російське, болгарське, румунське, молдавське, сербське для емігрантів або для таких, що тимчасово перебувають на території України. Немає нічого страшнішого, коли в поводирі записується «сліпий» або «напівсліпий», якими в основній масі є священики-прихильники, поки що де-юре УПЦ .
18 Січня 2019, 17:28
Станом на 18 січня до Православної церкви України (ПЦУ) перейшло 78 парафіяльних храмів УПЦ МП. Про це свідчать дані з карти переходів до ПЦУ з УПЦ МП, передає УНН з посиланням на Релігійну інформаційну службу України.
20 Січня 2019, 00:52
Вже російський перший канал крутить відео про Броницю, звісно, з відповідним коментарем. Заворушилрся кодло, шкода втрачати владу і грошики?
20 Січня 2019, 04:56
про саню ходаковського ?
21 Січня 2019, 20:48