Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
У селі Брониця прихильниками Московського патріархату, відмовилися переходити в УПЦ.
У селі Брониця прихильниками Московського патріархату, відмовилися переходити в УПЦ.

В УПЦ МП повідомили, що відбувалося в храмі села Брониця, коли люди голосували за перехід в ПЦУ

13:23 18.01.2019
3272

Прихожани храму Різдва Іоанна Предтечі, що у селі Кримне Броницької сільської ради, які є прихильниками Московського патріархату, відмовилися переходити в УПЦ.

Про це повідомили на сайті Волинської єпархії УПЦ МП.

Нагадаємо, що спочатку жителі Броницької сільської ради зібралися у церкві, щоб провести парафіяльні збори, але щойно єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл розпочав правити молебень, прихильники ПЦУ вийшли.

Читайте також: «У Брониці люди проголосували на вулиці за перехід в ПЦУ, поки «емпешні» священики закрилися в церкві»


Вже наступного дня Волинська єпархія УПЦ МП повідомила про те, що відбувалося у храмі:

«17 січня, у храмі Різдва Іоанна Предтечі Української Православної Церкви села Брониця Камінь-Каширського району, відбулись парафіяльні збори місцевої релігійної громади. Захід проходив на противагу зібранню територіальної громади села, окремі члени якої висловили бажання асоціювати себе з іншою релігійною конфесією – УПЦ КП (ПЦУ). Збори членів релігійної громади на честь Різдва Іоанна Предтечі УПЦ очолив голова парафії – священик Сергій Голодюк. Перед проведенням заходу було звершено молебень, який очолив керуючий Волинською єпархією УПЦ єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл. Разом з владикою молились священики округи та православні віряни села Брониця.

Під час зборів у місцевому храмі більше сотні осіб – членів релігійної громади на честь Різдва Іоанна Предтечі Української Православної Церкви села Брониця висловили бажання зберегти свою конфесійну приналежність та відмовились від переходу в УПЦ КП (ПЦУ)».


Коментарі

Останні новини

13:48 18.01.2019

Сьогодні, 18 січня 2019 року Верховна Рада України не підтримала проекти Постанов про скасування змін до закону України «Про свободу совісти і релігійні організації». Проект ухваленого 17 січня 2019 року Закону підписав Голова Верховної Ради. Після підписання законопроекту Президентом, закон набуває повної юридичної сили. Цим законом встановлено, що членство в громаді визначає сама релігійна громада, тобто незалежно хто і скільки приходить до церкви. Перехід до ПЦУ вирішує виключного релігійна, а не територіальна громада, двома третинами голосів. Тим самим вирішується і майнове питання. Споруда церкви і все майно в ній залишаються за цими двома третинами. Якщо це власність громади, якщо це оренда, то право оренди переходить двом третинам. В голосуванні священик має лише один голос. Усі священики та інші не члени громади не мають права втручатись у волевиявлення громади.

2019

14:41 18.01.2019

"... що членство в громаді визначає сама релігійна громада, тобто незалежно хто і скільки приходить до церкви. " - тоді що ж маємо: в церкву не ходить,гроші на утримання не дає ,а має рівносильний голос з тим хто не пропускає богослужіння,і це ви називаєте демократією і свободою совісті!?За канонами церкви той хто пропустив 2-3 богослужіння без поважної причини має бути відлучений від церкви!Тож яке мають моральне право такі люди ,що не ходять до храму вирішувати долю релігійної громади і їхньої приналежності?Абсурд!!!

До 2019

15:22 18.01.2019

Шановний. Ви або займіться самоосвітою, або сутану зніміть. Чітко сказано – вирішує громада. То ось на конкретних зборах конкретної громади, до якої ви належите і будете про це говорити. І якщо вам так подобається демократія, то поставите на голосування свої пропозиції, якщо більшість підтримує вашу думку, то членами громади важитимуться ті, хто матеріально підтримує церкву, а інші ні. Можливо громада підтримує вашу ідею про разовість відвідування богослужінь. І шановний. Не смішіть людей. Де ви прочитали про канони щодо пропусків богослужіння. Це вам або наснилось, або ви переплутали з Трудовим кодексом, або самі вигадали через бажання мати більші кошти на прожиття. Зверніть увагу. Ви жодним реченням не згадали про духовність, про молитву. У вас одне в голові – гроші.

Шляхта

15:41 18.01.2019

Присутність єпископа з кліром та священниками округи на зборах громади є прямим і зухвалим тиском на волевиявлення людей та їх священника. Ці московські методи утримання у покорі з допомогою зелених чоловічків зайвий раз підтверджують необхідність якнайшвидшого дистанціювання від РПЦ та її професора (днями йому присвоїли це почесне звання) невідомих наук Патріарха Кирила.
Наявність списків майже тисячі громадян Брониці про підтримку ПЦУ у селі ніким і нічим не може бути заперечена. Слабке відвідування церкви зі священником МП може бути ознакою недовіри до цієї конфесії у селян.

Цікавий

16:52 18.01.2019

А що в Броницькій церкві роблять прихильники МП із Воєгоща ,Ворокомля, Каменя , які ховаються за броницькими людьми? відіграють роль тітушні??

Читач

16:58 18.01.2019

І де ви бачите ту сотню прихожан на фото - максимум 25-30 чоловік.

Анонім читачу

18:03 18.01.2019

Зверніться до окуліста.

Читачу

18:39 18.01.2019

Та ці фанатики МП і московського попа Голодюка хочуть брехнею світ пройти , але ж назад не повернуться...

автор

20:27 18.01.2019

насправді в канонічнму праві є такі правила,що людина котра не відвідує богослужіння більш як 2-3 тижні і не причащається вона відлучається від церкви.Хотілося б поцікавитись хто з цих мешканців села Брониця що так ратують за перехід в ЄПЦ,ходить до храму кожного богослужіння???хто з них причащається хоча б раз в місяць??Цікаво було почути їхні зннання з Біблії, чи знають вони "Отче наш" та "Символ віри".Давайте дивитись праві в очі,більшість ті що вимагають переходу в ЄПЦ це просто люди які надивились телевізора,наслухались не підтвердженних перекрученних фактів які пропогандують журналісти.Ви спочатку візьміть книги та дослідіть нормально що і як.Відкрийте першоджерела звідки що і як взяти і ви побачите реальну картину,що все це просто політика.Порошенко бажає піти на 2 строк.Він не повернув Крим,не повернув Донбас,війна йде далі а він суне носа в церковні справи.Вибачте але лише сліпі та дурні не бачать те що ними наміпулюють.натискаючи на патріотичні почуття.В мене немає слів.Всі хочуть мати гарну процвітаючу країну,але вона починається не з церкви.Треба навести порядок з тими політиками які наживаються на нас.

до до 2019

20:40 18.01.2019

Йдеться про старовинне церковне правило, в якому йдеться, що той хто не відвідує без важливої ​​причини храм повинен бути відлучений. У такому вигляді це правило давно не дотримується, але пам'ятати ми його повинні.

Справа в тому, що за будь-який тяжкий гріх відлучається християнин від Церкви. Тому священик і молиться на сповіді, просячи "примири і з'єднай його (висповідатися) Святій Церкві". Невідвідування храму без серйозної причини - дуже тяжкий гріх. У цьому необхідно каятися і всіляко уникати.

До автор

20:57 18.01.2019

Навпаки. Все починається з Церкви, бо церква є охоронницею віри в Бога. Яка Церква такий і народ. Недарма її знищували більшовики, а Сталін перетворив на свою прислужницю. РПЦ та її українська філія УПЦ є сталінським продуктом. А слів у вас немає, бо немає думок, є лише почуття відчаю від того, що опинились між бажанням людей розпрощатись з Москвою та наказом керівництва УПЦ-МП. Ідіть за людьми. Навіщо тримаєтесь представників ФСБ. Вони ще трохи повоюють і переберуться в Росію на жирні приходи, як опричники Януковича перебрались, хто до Криму, а хто й до Москви. Бізнес мають. Але це вас не стосуватиметься. Ви репетуєте з приводу канонів, яких як і христове вчення не знаєте, в ситуації, коли весь світ розповідає про контрабандні оборудки вашого Патріарха, колишнього і нинішнього працівника російських спецслужб. Вам не подобається політика Порошенка? А ви чим зараз займаєтесь? Чи то просто так охорона доходного місця?!

про автора

21:01 18.01.2019

У автора від горя явно дах поїхав. Томос Україні дав не Порошенко, а Вселенський Патріарх, якого навіть Кіріл-Гундяєв мусить визнавати.

Останнім новинам

07:48 19.01.2019

"Сьогодні 18 січня в Брониці якийсь ходаковський побив декана ПЦУ отця Володимира , сильно вдаривши його в груди .
Напередодні вечірнього богослужіння в храмі села Брониця Камінь-Каширського району прихильник УПЦ МП вдарив у груди священика ПЦУ, який прийшов правити службу для громади. Від людського самосуду чоловіка врятувала поліція.

Про це Інформаційному агентству Волинські Новини повідомив сільський голова Брониці Петро Кошелюк.

Нещодавно більше 80% громади проголосували за те, аби увійти до Православної Церкви України, проте декількадесят прихожан УПЦ МП на чолі з місцевим батюшкою намагаються не допустити цього.
Проте напередодні вечірнього богослужіння з нагоди свята Водохреща, коли громада зібралась на службу, їм почали перешкоджати більше десятка прихожан УПЦ МП. Один з них біля храму вдарив в груди отця ПЦУ Володимира.
«Місцевий житель Олександр Ходаковський сильно вдарив в груди отця Володимира», – каже сільський голова та додає, що «це вже переходить усі межі».

Місцева жителька пані Галина каже, що від людського самосуду чоловіка врятувала поліція, яка чергувала біля храму.

«Його швидко вивели, бо люди могли б вчинити над ним самосуд. Прихильники УПЦ МП ще й вкрали кропило для води, але люди зробили його з гілок», – повідомила жінка.

Черговий Камінь-Каширського відділу поліції в коментарі ІА Волинські Новини натомість повідомив, що заяви чи повідомлення про побої з Брониці не надходило."

отєц звездоній

18:48 19.01.2019

Сашка Ходаковського треба ставити на місце.

ВАЖКО УСВІДОМЛЮВАТИ

04:14 21.01.2019

Громада Брониці соромно усвідомлювати, що Ви зраджуєте вірі в якій жили Ваші батькиб в якій Ви були хрещені, якого таїнства були причасниками. Нажаль, тепер благодать Божа не зможе торкатися Ваших душ і сердець через лжетаїнства і проповіді розкольників на яких накладене Анафемо. Нажаль, Торжество Правосляв'я - це не ваше свято. Не одноразово я їздив у Почаїв і чув на молебні слова "Анафемо! Анафемо! Анафемо!" цими словами проклинаються ті хто зрадив канонічну віру і пішов до розколу. 17 Числа цього місяця, до мене зателефонував Отець Сергій, котрий присвятив правлінню Вам, броницько громадо, і проповідував віру Божу більше 20-ти років, зі сльозами на очаз і комом у горлі він сказав "Броницьку церкву заберають, заберають!". Я часто приїздив туди коли ходив до школи на канікули з Луцька, заводив друзів, знайомих, їхні батьки ходили до церкви, їли за одним столом з о. Сергієм, якого вигнали з приходу, перекресливши всі його старання і заслуги перед Вами броничани. А зараз ви зже забераєте храм у якому стільки історії... Мені соромно за Вас! Люди, котрі колись стояли в храмі, прославляли Бога, зараз позбавляють себе благодаті та стають розкольниками віри.

Читач

10:13 21.01.2019

Панове не нервуйте. Все іде нормально і закономірним чином. РПЦ зробила все можливе і неможливе для того, щоб утворилась ПЦУ. Поки був Алексій ІІ в Москві, а Володимир в Києві справа творення автокефальної Української Церкви сунулась, як мокре горить. Проте в природі ніщо не може тривалий час стояти на місці і тому закономірним чином замість Алексія ІІ з’явився не такий як він, а Кіріл, Хрін дарма називає його Кирилом, а замість супердипломатичного Володимира – Онуфрій. І відкрилось. Виявляється ці два що померли прикривали те, що вже немає права на існування. Оскільки природа не терпить порожнечі, активується сила, яка спричиняє ПЦУ. На місце померлому завжди приходить живе. Все пішло нормальним курсом. Спочатку була пересторога, що Москва в ПЦУ напхає своїх і станеться щось на кшталт Польської або Грузинської православних Церков. Але завдяки вивільненим силам природи, Кіріл з Онуфрієм втратили розум і заборонили священикам та пересічним УПЦ-МП брати участь в об’єднавчому Соборі. Після Собору і вручення Томосу розум не повернувся, Бог карає лише в один спосіб – забирає розум, тобто допускає невігластво, і вуни заборонили визнавати ПЦУ. Клас!!! Чудова профілактична справа. До ПЦУ йдуть громади. З кожним тижнем швидкість переходу збільшуватиметься, що забезпечує безперешкодний процес сепарації: вершки в ПЦУ, водичка в - ??? Митрополит Епіфаній вже заговорив про реформу ПЦУ, про таку її роботу, коли до Неї піде молодь, коли відбудеться очищення від московського попізму чи пупізму. ПЦУ, завдяки відчуженню «вихованців» РПЦ має шанс вийти на культурний і духовний рівень Константинопольської ПЦ, Грецької ПЦ, … а значить піти в кращому напрямку. Нарешті почало працювати гасло Хвильового - «Геть від Москви!!!»

Отже звєздоній

10:15 21.01.2019

А, хто цей емоційний бронничанин та чому він говорить від імені Бога?

Отже звездонію

13:12 21.01.2019

Бог може говорити лише вустами людини, бо якщо звернеться напряму, то в слухачів макітра лусне.

777

17:22 21.01.2019

"благодать Божа не зможе торкатися Ваших душ", хто ця людина, та чому вона, смертна, так багато на себе бере?

22 травня
Сьогодні
Вчора
20.05.2019
19.05.2019
18.05.2019
17.05.2019
16.05.2019
15.05.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин