Які церкви Московського патріархату на Камінь-Каширщині офіційно зобов’язали перейменувати

27 Січня 2019, 17:34
Офіційно: зобов’язали перейменувати церкви Московського патріархату на Камінь-Каширщині 7492
Офіційно: зобов’язали перейменувати церкви Московського патріархату на Камінь-Каширщині

У Мінкульті оприлюднили перелік релігійних організацій (об'єднань), які підпадають під дію частин 7 і 8 статті 12 закон «Про свободу совісті та релігійні організації», яким необхідно внести зміни до свого статуту (положення) щодо назв організацій.

Зазначається, що список релігійних організацій (релігійних громад, управлінь і центрів, монастирів, релігійних братств, місіонерських товариств (місій), духовних навчальних закладів) склали за результатами релігієзнавчої експертизи, – пише Українська правда.

Під дію цих статей закон підпадають організації, що є частиною таких релігійних об'єднань: Українська Православна Церква (в єдності з Російською Православною Церквою (УПЦ), Руська (Російська) Істинно-Православна Церква (РІПЦ), Руська (Російська) Старообрядницька Церква (Безпопівська згода), інша назва — Древлеправославна Поморська Церква (ДПЦ), Руська (Російська) Древлеправославна Церква (РДЦ Новозибківська згода), Руська (Російська) Православна Старообрядницька Церква (РПСЦ).

Згідно з повідомленням, зазначені релігійні організації повинні протягом трьох місяців внести у свій статут (положення) зміни, передбачені ч. 7 ст. 12 закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» та подати їх на реєстрацію в установленому порядку.

Подаємо нижче перелік цих організацій у Камені-Каширському та Камінь-Каширському районі.

 


40

19

8

 

Коментарі
28 Січня 2019, 10:03
Живемо у перевернутому світі, де правду і брехню поміняли місцями. Самі себе вищими, під невидиму диктовку... Додумуйте чию
28 Січня 2019, 10:05
Нищимо.
28 Січня 2019, 12:17
А хіба може вплинути просте перейменування громади на її православні переконання, якщо у неї на першому місці віра в Бога, а не в священика? Яке має значення, як, де-юре, називатиметься їхня громада?! Чи то і з Богом хочеться бути в ладах і з батюшкою не посваритись. Якщо парафіяни шанують патріарха Кіріла більш за Україну, то немає гріха в цьому признатись. Закон не забороняє в цьому випадку залишатись православними, відправляти службу, дотримуватись православних традицій. Якщо цінності розставити в порядку: Бог – християнство – православ’я – Україна – очильник конфесії – священик громади, то в чому проблема? Голосуєте, оформлюєте документи, реєструєте документи, і живете, як жили раніше, тільки без згадування Патріарха РПЦ, натомість із згадуванням Вселенського Патріарха.
28 Січня 2019, 13:58
Аби Ви зрозуміли, що нині діється в Україні щодо РПЦ наведу витяг з Гражданского Устава РПЦ, який легко перевірити на офіційному сайті цієї Церкви. Отже, <br/>1.&quot;На территории других государств Русская Православная Церковь несет свою миссию в соответствии с действующими там законами, а также настоящим Уставом и каноническим Уставом.&quot;<br/><br/>2. &quot;Русская Православная Церковь ведет свое историческое бытие от Крещения Руси, имевшего место в 988 году в Киеве при великом князе Владимире. С 1448 года является Автокефальной Церковью. В 1589-1700, 1917-1925 и с 1943 года имела и имеет патриаршую форму управления. До 1942 года именовалась Поместной Российской Православной Церковью. Нынешнее название вошло в употребление с 1943 года.&quot;<br/>Від себе підкреслю лишень два моменти. Перше, &quot; с 1943 года имеет патриаршую форму правления&quot;! Друге, &quot;до 1942 года именовалась РОССИЙСКОЙ Православной Церковью&quot;. Це означає, що Патріархат церкві надав Сталін, оскільки всі матеріали цього Собору 1943 року викладені в інтернеті в оригіналах і там чітко видно, що вони готувались полковником НКВД Г.Г. Карповим. Тоді ж РоССийскую Церковь лукаво перейменували на Русскую Церковь. Сподіваюсь Ви розумієте різницю між російський і руський народ? Якщо ні, то я Вам, на жаль, нічим допомогти не зможу. Якщо ж розумієте, або з допомогою інтернету розберетесь у цьому, то невже з утворенням держави Україна варто лишати ці сталінські формулювання і сталінську суть православ'я для українців??? Ніхто ж не має особливих претензій до віруючих МП, навіть до священників, які очолюють єпархіальні чи парафіяльні підрозділи цієї церкви, бо вони є нашими українськими людьми і до певної міри заручниками історичних подій і рішень у Москві. І нічого особливого від московської гілки православ'я в Україні не вимагається, лишень всім разом з релігійною громадою або перейти у лоно ПЦУ, або підтвердити, що громада продовжує служити РПЦ. Або Кирило і Путін, які бачать українців провінцією у російській імперії та танками і зброєю заганяють їх до стійла з назвою &quot;русский мир&quot;, або європейський напрямок розвитку - ось як стоїть питання. І Ви, по суті, пишете правду, коли кажете, що &quot;Живемо у перевернутому світі, де правду і брехню поміняли місцями&quot;, бо у 1991 році РПЦ нібито дала самостійність православним українцям, назвали її УПЦ МП, але ж нічого від 1943 року не змінилося - гроші з пожертв як йшли у Москву так і йдуть далі, Митрополит як підпорядковувався Московському Патріарху, так і продовжує це підпорядкування. На недавньому минулорічному Соборі РПЦ, &quot;даруючи ще більшу самостійність УПЦ МП&quot;, фактично посилила її залежність, бо заставила щоразу згадувати на службі Патріарха РПЦ, змусила погоджувати кандидатури єпископів у білокам'яній і т.д., тобто дійсно &quot;брехню і правду поміняли місцями&quot;. Чи, може, я заскладно для Вас щось пишу? Чи перекручую суть? Автокефалія від Константинополя для ПЦУ жодним чином не порушила канонічності православ'я, вона лишень визнала право українців на свою історію, свою Церкву, бо Хрещення Володимиром у Києві у 988 році навіть Москва визнає, однак хоче домінувати для свого егоїстичного наміру над усіма, перекрутивши роль церкви у житті людей. Що ж тут незрозумілого? Якщо священник вас лякає, що Америка і НАТО хочуть поглинути Україну і насадити нам свої цінності, то розпитайте його - де живуть діти Лаврова, Мєдвєдєва, Лужкова та інших провідних діячів Москви, я вже мовчу за менших посадовців... Невже ж так складно зрозуміти, що московський Пан хоче мати своїх підлеглих холопів, які б забули свою мову, свою культуру, були слухняними і платили йому гроші з пожертв??? Тільки не кажіть мені про американського Пана, бо там рівень життя такий, про який мріє весь світ і американці ще нікого не примушували до своєї мови! ))
28 Січня 2019, 14:51
По-перше, УПЦ-МП не має власної канонічності. Без РПЦ вона те саме, що Камінь-Каширський район без України. Церковна канонічність (законність) УПЦ-МП, чи без МП існує лише до моменту перебування в складі РПЦ і за умови підпорядкування Патріарху Кірілу. <br/>По-друге, назва Російська Православна Церква (Российская Православна Церковь) немає нічого спільного з назвою Русь. Российская – означає, приналежна, залежна від Русі (в російській мові відповідає запитанням – какой? чей? Скажімо, не русіч («русич», подібно – українець, поляк, німець, англієць, чех, болгарин – «украинец, поляк, немец, англичанин, чех, болгарин»), а чей? - русский. Якби назви всіх народів в російській мові утворювались так само, як утоврилась їхня самоназва – «русский», то мали б «украинский», «польський», «немецкий»… . Американець на російський манер мав би казати, що він не американець, а американський, тобто приналежний Америці. В Москві визнають, що перебрали християнство від Києва, від Київської Русі, що й в мовному сенсі означає, що РПЦ є історичною складовою Київської Митрополії. Тому, по суті, в Україні відбувається не перехід, а повернення до Київської Митрополії. <br/>По-третє, не варто плутати канонічне (церковне право) з цивільним (громадянським правом). В Україні – згідно цивільного права право на існування мають ті конфесії, які мають державну реєстрацію. До них нині належить УПЦ-МП. Відповідно канонічного права УПЦ-МП немає права перебути на території України, а Онуфрій називати себе Митрополитом Київським та всієї України. Таке право він має лише в межах цивільного законодавства, яке не підпорядковане канонічному, але яке немає права порушувати жодна релігійна громада. Тому, якщо є законна норма про перейменування усі повинні її виконати.
28 Січня 2019, 15:14
Дякую за просвітництво, але ж я саме для коментатора 1222, який, сподіваюсь, обізнаний з новим Законом України, який у народі знають під назвою &quot;Відійди від мене, нечисть!&quot;, навів цитату з Гражданского Устава РПЦ. Він/вона, як ревний і богобоязливий представник МП доки ще не перейшов до ПЦУ, зобов'язаний виконувати положення, що &quot;На территории других государств Русская Православная Церковь несет свою миссию в соответствии с действующими там законами, а также настоящим Уставом и каноническим Уставом.&quot; То ж Закон України прийнято і його потрібно дотримуватись. Для душевної розради 1222 - му не завадить двічі перечитати Ваш коментар, де популярно роз'яснено, що українці Томосом про автоекфалію нічого ні у кого не забирають, нічого нового не видумують, нікуди не переходять, вони лишень у канонічний спосіб постали рівними серед 15 канонічних Помісних православних Церков світу, серед яких є і РПЦ. Постали на основі своєї давньої Київської Митрополії та Володимирової Церкви, звідки через 500 років (988 р.- Київ, 1448р. -Москва) вийшла Московська Митрополія, яка у гібридний спосіб анексувала Київську Церкву - Матір і тепер має наміри стати Третім Римом, аби ще й загарбати під себе Констатнтинопольську Церкву, яка фактично для неї є церквою-бабусею...
28 Січня 2019, 15:19
От і збувається святе писання, війни мій Московським і Київським патріархатами, хтось хоче залишитися в Московському тому що все своє життя відвідував служби цього ж патріархату, а завзяті Українці до Київського, і тут як в святому письмі розкол церков, почнуть закривати церкви, піде брат на брата сусід на сусіда, от чого і домагаються можновладці, а люди як зомбовані!!!
28 Січня 2019, 16:03
Ти, братику, не хитруй і не прикривайся святим письмом, бо якщо тебе у якійсь бурсі зазомбували і &quot;прошили твій біос&quot;(комп'ютерний термін) під Московський патріархат і тепер стоїть питання чи залишишся ти з приходом від МП, то не лякай посполитих. Ніхто нікого нікуди не тягне, лишень на &quot;лобі&quot; буде &quot;мітка&quot; - москаль чи українець. От будеш собі ходити поміж людей московським хлопом, &quot;штокатимеш&quot; і не більше, якщо сорому нема... ))
28 Січня 2019, 19:49
Шановні отці УПЦ-МП. Годі вже мавпувати та свої проблеми на Святе Писання звертати. Ви люди хазяйновиті, ціну грошам знаєте, тому приготуйтеся до того, що відразу після спливу терміну перереєстрації, усі релігійні громади, які не виконають вимогу закону «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо приведення своїх назв у відповідність до приналежності церковному центру держави-агресора, вони, тобто ці громади автоматично втрачають статус неприбуткових неурядових організацій. А це означає, що всі вони повинні будуть платити податки, як підприємницькі установи. Тому відкладіть на час Святе Писання на якому ви тямите, як піп на Біблії, найміть бухгалтера, який розуміється на податках, на податковому кодексі, складіть кошторис своєї громади та або збільшить збори для збереження рівня свого життя, або нічого не змінюйте, щоб не втратити громаду – єдиного вашого годувальника. Можете розраховувати на Путіна. Але через його витрати на його армію, міжнародну пропаганду, Чечню, Дагестан і Крим та у зв’язку із прогнозованим збільшенням санкцій щодо РФ та падінням цін на нафту, приготуйтесь до світлого образу його дулі під ваш ніс.
28 Січня 2019, 20:16
Нещодавно мав спілкування з одним священиком нашого району, ймення котрого не буду називати. Запитував щодо останніх подій церковних, так ось: ПЦУ ніде в державі не зареєстрована, і то є так - в інтернеті все можна знайти, М. Епіфанія ніхто крім П. Фармоломія досі не визнав ( що цікаво: він навів історичну паралель з початком 20_го ст., коли Константинополь визнав &quot;обновлевців&quot; про котрих на даний час &quot;ні слуху ні духу&quot;), щодо перейменування - цікава думка - краще піти в досконалу канонічно юрисдикцію Польської Церкви, але в Російську ніхто не збирається перейменовуватися, як і не хочуть і ти в неканонічні створені політиками організації... Якось так... Так що церква скоріше Європу (Польщу) наблизить до України чим політики, які, здається всі проблеми вирішили, крім церковних...
28 Січня 2019, 21:01
А того священника, ймення якого не пасує називати, раптом не Стефаном кличуть? Бо інші попи нашого району не мають можливості спілкватися з Нафанаїлом і мають такий рівень освіти, що про канонічну юрисдикцію Польської Церкви могли чути хіба з методички, розробленої у Москві з допомогою ФСБ. Такий крок РПЦ, якщо це розглядається дійсно, є єдиною шпариною для офіцерського складу в рясах перейти до ППЦ, яка на вимогу сталінського режиму була перезаснована 1948 року, а очільником котрої є старий ще того режиму московський ставленик. Для чого йти у автокефальну церкву з 12 місцем у диптиху, якщо є своє 15 місце у цьому списку для українського православ'я? Хіба, щоб лишитися у складі одного гарнізону і не присилати ще одного резидента з Москви у скрутну фінансову ситуацію господарів через санкції...
28 Січня 2019, 21:08
Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації, діяльність релігійної організації може бути припинено у зв’язку з її реорганізацією (поділом, злиттям, приєднанням) або ліквідацією.<br/><br/>При цьому, згідно ч. 1 ст. 105 Цивільного кодексу України, учасники юридичної особи зобов’язані протягом трьох днів письмово повідомити про припинення юридичної особи орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення.<br/><br/>Станом на 25 січня 2019 року такі відомості до єдиного державного реєстру не внесені. Таким чином, можна зробити висновок, що релігійні організації УПЦ КП та УАПЦ, до цього часу офіційно не повідомили Міністерство культури України про свою ліквідацію (саморозпуск). Тобто процедура ліквідації ними навіть не розпочата.<br/><br/>Релігійні організації УПЦ КП та УАПЦ продовжують існувати як самостійні юридичні особи. В той же час новостворена релігійна організація ПЦУ, державними органами не зареєстрована і в юридичному розумінні такої церковної структури на сьогодні не існує. Тому будь-які заклики щодо переходів парафій до Православної церкви України, на сьогодні означають можливість перейти тільки до УПЦ КП або до УАПЦ, тобто в розкол.
28 Січня 2019, 21:21
Цікава я вам скажу думка. Значить Москва має план «Б» - відмова від перейменування на РПЦ шляхом переходу МП громад до канонічної Польської Православної Церкви. Тобто, ні вашим – ні нашим. А тепер запитання – скільки по всій Україні МП-громад піде в Польську Церкву? 100? 1000? Особливо в Чернівецькій області…? Житомирський? Львівській? Дніпропетровській? Та…? То нехай ідуть. Аби не в РПЦ, бо то є творіння Сталіна та в підпорядкуванні Путіна. Дядя Пу… знову стріхою поїхав. Польська Православна Церква знаходиться під негласним державним наглядом Республіки Польща, яка «несамовито любить» Пу… . і тепер жодний «польський» піп не зможе щось виставляти проти України. Наставиться, отримає від Польського Уряду. А з приводу реєстрації ПЦУ. Ну ви з тим священиком з району, як баби біля криниці – аби про щось поговорити. Я вас «вмоляю», якщо ви не хочете втратити рештки розуму через роздвоєння думок, бо ви ж людина в рясі, не спілкуйтеся із собі подібними. Краще побалакайте зі своїм відображенням в дзеркалі. Тільки перед тим зніміть рясу і вдягніть косоворотку. Буде дуже змістовна розмова.
28 Січня 2019, 21:30
Вдягни окуляри і прочитай уважно закон про свободу совісті в частині недавніх доповнень до нього. Спробуй зрозуміти незрозуміле тобі. Процес перереєстрації тільки починається. До внесення змін до закону щодо порядку переходу, а відповідно вирішення майнових питань юридичних дій не могло бути. Станом на сьогодні закон про внесення доповнень ще не підписав Президент. На його підписання встановлений термін. Після того, як підпише, розпочнуться юридичні рухи. Ні тобі піп. Ні тобі юрист.
28 Січня 2019, 21:56
Порошенко підписав Закон про перереєстрацію релігійних громад: https://www.unian.ua/politics/10387512-poroshenko-pidpisav-zakon-pro-pereymenuvannya-upc-mp.html.<br/>Але, московитам тепер скажуть, що то ще треба почекати публікації у пресі, а потім, може , Вілкул з Нечистю подадуть у Конституційний Суд про порушення прав віруючих і т.д., ці коломийки будуть продовжуватися доки податкова не оштрафує релігійну громаду за невиконання Закону і не опечатає церкву для забезпечення позову до суду...
29 Січня 2019, 00:07
Та вспукойтеся вже. Ну програли, то програли. А якщо вже така несила мовчати, то поїдьте на рік в Росію, десь під Москвою поживіть. Побачите той їхній християнський нарід. Може щось дійде. А ні, то вступайте до ППЦ.
29 Січня 2019, 00:27
222
02 Лютого 2019, 19:50
&quot;якщо є законна норма про перейменування усі повинні її виконати.&quot;: по-Вашому одже цивільне право увібрало для себе норми церковного православної норми?
25 Березня 2019, 06:57
Я народилася у Видертій 1929 року, мій тато о. протоієрей Йосип Василів був настоятелем у Видертій від 1924-5 роу о 1935 - 11 років. Поляки вииули указом за Українську мову за 24 години. Тато українізував Службу Божу і церковний спів на Українську мову, люди не розуміли і перекрущували молитви слова з церковнослов``нської мови. У Видертій біля церкви похований мій братик. Отець Анатолій повинен перейти до ПЦУ, або виїхати до Кирила, він тепер запрошує. Любов Василів - Базюк. Мої Земляки відвоюйте свою церкву, вона Українська!