Брониця: у ПЦУ вперше відслужили Літургію

28 Січня 2019, 11:17
На Волині у ПЦУ вперше відслужили Літургію 7433
На Волині у ПЦУ вперше відслужили Літургію

Громада села Брониці вперше побувала на Літургії у новоствореній ПЦУ.

Своїм захопленням поділився Камінь-Каширський благочинний протоієрей Володимир Мицько у Facebook.

Так, у неділю, 27 січня, у храмі Різдва Іоанна Предтечі, з благословення митрополита Луцького і Волинського Михаїла, відслужили першу Літургію. Очолили її Камінь-Каширський благочинний протоієрей Володимир Мицько та новий священик ПЦУ отець Олег Мицько.

«Громада с. Брониця Камінь-Каширського району вийшла з підпорядкування РПЦ в Україні. З благословення митрополита Луцького і Волинського Михаїла, відслужили першу Літургію. Радіймо, нас стало на одну громаду більше!!!», – пише Володимир Мицько у Facebook.

Для жителів села Брониця ця подія знакова. Адже місцевій громаді довелося пройти чимало незгод. Але перешкоджання священика Московського патріархату не стали завадою на шляху до мрії – отримання Томосу, що значить молитися українською мовою на своїй землі. І 22 січня, у День Соборності України, ця мрія втілилася у реальність. 

Тож, вітаємо громаду за те, що відстояли своє право, були мужніми та непохитними.









 

Читайте також: Які церкви Московського патріархату на Камінь-Каширщині офіційно зобов’язали перейменувати

 

 

Коментарі
28 Січня 2019, 18:09
модно "750" чоловік в церкві на службі Юра і вся Ко
28 Січня 2019, 20:10
Добродію Василю, слово Бог - пишеться з великої букви.
28 Січня 2019, 20:16
Мицько і тут вже перехрестив УПЦ в РПЦ! Така там і благодать буде як і на водохреще ворони кружляли
28 Січня 2019, 20:36
Ворони то нічого ,вони наші,аби не російські літаки кружляли.
28 Січня 2019, 21:10
Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації, діяльність релігійної організації може бути припинено у зв’язку з її реорганізацією (поділом, злиттям, приєднанням) або ліквідацією.<br/><br/>При цьому, згідно ч. 1 ст. 105 Цивільного кодексу України, учасники юридичної особи зобов’язані протягом трьох днів письмово повідомити про припинення юридичної особи орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення.<br/><br/>Станом на 25 січня 2019 року такі відомості до єдиного державного реєстру не внесені. Таким чином, можна зробити висновок, що релігійні організації УПЦ КП та УАПЦ, до цього часу офіційно не повідомили Міністерство культури України про свою ліквідацію (саморозпуск). Тобто процедура ліквідації ними навіть не розпочата.<br/><br/>Релігійні організації УПЦ КП та УАПЦ продовжують існувати як самостійні юридичні особи. В той же час новостворена релігійна організація ПЦУ, державними органами не зареєстрована і в юридичному розумінні такої церковної структури на сьогодні не існує. Тому будь-які заклики щодо переходів парафій до Православної церкви України, на сьогодні означають можливість перейти тільки до УПЦ КП або до УАПЦ, тобто в розкол.
28 Січня 2019, 22:39
Та ну! Давайте про це поговримо за три місяці, краще перед Великоднем. За що ваша моць тоді буде триматись, як іще брехати?
29 Січня 2019, 09:30
Ти брехун
29 Січня 2019, 14:16
Одне тільки цікаво- громада перейшла- але хто?? Хор привезений із Камінь-Каширська, людей-прихожан теж привезли??
29 Січня 2019, 18:02
Куди ж вони перейшли, якщо юридично такої церкви не існує? А навіщо ти ображаєш тих хто хоче і має право згідно Конституції вільно сповідувати будь яку релігію? Можете ти Бог чи цар що так розпоряджаєшся?
29 Січня 2019, 19:02
Я нікого необраю.хто хоче нехай проповідує Кирила і зрозуміє що вони вбивають наших братів на сході.потрібнл розуміти що РПЦ це країна агресо
29 Січня 2019, 19:09
Вельми шановний Василю. Ви як і більшість простих людей плутає сакральне з профанним. Прості люди просто плутають, а зацікавлені люди просто кажуть неправду. Отже. Сакральна частина дія сталась. Відбувся Собор, який засвідчив утворення Української Православної Церкви. Легітимність, тобто законність цього закону, його відповідність канонам Православної Церкви визнав Вселенський Патріарх і Синод. Уявіть, що Православна Церква – це не тільки те, що є в Москві і пов’язане з патріархом Кірілом, з Путіним, це те, що є в інших країнах світу. Ще однією сакральною справою буде інтронізація митрополита Епіфанія. Має відбутись 03 лютого 2019 року. Далі починається профанне, тобто світське, що регулюється чи визначається цивільним законодавством України. Ну це така приблизно різниця, як різниця між вінчанням молодих в церкві і їх розписуванням у РАЦСі. В церкві молоді присягають на вірність один одному перед Богом, а в другому випадку присягають перед законом, себто державою. Сподіваюсь, що різницю зрозуміли. Після інтронізації відбудеться реєстрація в Міністерстві юстиції України Київської митрополії Православної Церкви України. На основі виданих державою документів розпочнеться юридична реєстрація релігійних громад у відповідних територіальних державних органах. Юридичну реєстрація повинні всі релігійні православні громади, які вирішили, що вони належать до Православної Церкви України. Тому. Василю. ПЦУ вже є, приблизно як бажання молодих побратись. Є згода їхніх батьків. В цьому випадку Патріарха Варфоломія. Перша частина вінчання відбулась. Далі треба готуватись до державної реєстрації, оформлення права на майно, на оренду. Словом. Приєднуйтесь до доброї справи. Не пошкодуєте.
29 Січня 2019, 20:34
Правильно.підтримую все проходить як дає бог ' томос є створена наша православна церква буде і україна незалежна.а ми повинні 'єдині бути і повинна бути українська церква і держава
29 Січня 2019, 21:39
Перед тим як лізти в релігію ,добродію,навчись писати слово Бог,бо це тобі не вишиванка,яку одяг і вже патріот.А люди в церкву ходять не гімн співати,а Всевишньому молитись. Але у нас в державі все стало з ніг на голову,нам церква стала потрібна для політики і передвиборчих перегонів.Смішно,коли єврей і протистант мені розказує в яку православну церкву ходити...
29 Січня 2019, 22:53
І що за москаль розписався все неподобається
30 Січня 2019, 02:25
Шобло йобло.чим ви кращі за сєпарів?яку Україну створюєте?так само отжимаєте.хочете церкву-постройте!род неверный!
30 Січня 2019, 12:33
Станом на 30 січня 2019 року вже 3% прихожан УПЦ-МП перейшли до УПЦ