Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Офіційно зареєстрована Православна церква України
Офіційно зареєстрована Православна церква України

Офіційно зареєстрована Православна церква України

09:00 02.02.2019
1169

Набув чинності Закон про зміну релігійними громадами підлеглості.

30 січня він був опублікований у парламентській газеті «Голос України», а від вчора набуває чинності, – про це йдеться на сайті Церкваріум.

Нагадаємо, 16.01.2019 р. Комітет Верховної Ради з питань культури і духовності розглянув доопрацьований варіант законопроекту № 4128.

Депутати запропонували внести зміни до вже діючого Закону «Про свободу совісті та релігійні організації» та Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Вказується, що для зміни підлеглості необхідно внести зміни до статуту. Для цього потрібно скликати збори, відповідно до статуту самої громади. Збори мають відповідати вимогам такого статуту та мати кворум. Для ухвалення рішення про перехід достатньо 2/3 голосів членів громади, які повинні особисто підписатися під рішенням.

Питання членство держава лишає на розсуд самим релігійним громадам та не нав’язує яким чином їм приймати чи виключати членів парафії.

При цьому громада лишається власником чи користувачем храму чи іншого приміщення. Більше того, законопроектом вводиться тимчасова заборона на проведення будь-яких дій з майном парафії. Тобто під час переходу парафії не можна продати, відібрати, віддати у заставу нерухоме майно парафії.

Якщо при переході виявиться, що існує частина парафії, яка не згідна з переходом – вона може утворити нову релігійну громаду та має право укласти договір про почергове користування храмом.

Змінюється також і порядок реєстрації релігійних організацій. Створюється «єдине вікно» реєстрації. Відтепер церквам не потрібно проходити цю процедуру двічі: у Мін'юсті та органі у справах релігій. Реєструвати релігійні організації відтепер буде лише державний орган у справах релігій та відповідні відділи Обласних Державних Адміністрацій.

Також у законопроекті детально прописані усі необхідні документи, які треба подати як для реєстрації релігійної організації, так і для того, щоби внести відповідні зміни.

Члени Комітету ухвалили такий текст і він був зареєстрований, як доопрацьований, з номером № 4128д.

Наступного дня, 17 січня Верховна Рада ухвалила цей законопроект. «За» проголосували 229 народних обранців. Президент України Петро Порошенко підписав документ 28 січня, вже за два дні законопроект було опубліковано у «Голосі України», а 31 січня він набув чинності.

Паралельно з цим Верховний Суд України 22 січня постановив, що парафіяльні збори мають право самостійно приймати рішення про зміну підлеглості і для цього не потрібна згода єпархії. Таке рішення було винесено у справі «Свято-Стрітенської парафії» (м. Костянтинівка), яка хотіла вийти зі складу Горлівської єпархії УПЦ (МП). Таке рішення було ухвалено відповідно до статуту самої парафії. Тепер же, після прийняття закону, така норма діятиме на усі релігійні організації.

Коментарі

Шляхта

10:41 02.02.2019

Мене дивує позиція керівництва "традиційної" православної церкви "з діда-прадіда", яка, даруйте, чуть не прокляттям вважає назватися тією назвою, котрою є за своєю суттю. Чому такий спротив у священнослужителів різних рівнів, аби у назві звучала материнська церква, а саме РПЦ у тому чи іншому формулюванні? Ні для кого ж не є секретом, що ієрархічною вершиною цієї релігійної організації є саме Російська Православна Церква, котра у силу історичних подій з такою назвою зайняла чільне місце у Диптиху - переліку визнаних православних Церков. Ніхто ж не сумнівається, що осідок, престол Патріарха РПЦ знаходиться у Москві, яка є столицею Росії. Ні у кого притомного не виникає сумнівів, що церковно-слов'янська мова, яка використовується у церковному літургійно- обрядовому житті цієї церкви не випадково є найбільш близькою до нинішньої російської, яка врешті й постала свого часу з церковних книг та церковно-приходської освіти. Можна називати й чимало інших ознак характерних російському способу життя, що міцно увійшли у церковні традиції, а найперше це архаїчність, що дехто пояснює неабияким дбанням про канонічність та дотриманням віри дідів і прадідів. То чому стидливо замовчувати своє походження? Чому цуратися назви своєї церкви РПЦ, яка так значиться у Диптиху?
Єдність між російськими і українськими православними церквами не обов'язково має триматися на спільній церковній касі, "единоначалии" у ієрархічній структурі. Це з горем пополам якось ще трималося купи при Росії-імперії чи тій же імперії, але вже з назвою СССР, бо це була одна світська держава. Але ж тепер постали окремі держави Росія і Україна, а відомо, що світове православ'я передбачає, аби "кожна окрема територія мала свого єпископа". Але ж РПЦ відкрито і наполегливо виступає за повернення імперської структури мислення та управління не тільки у церковних справах, але й мирських. Іншими словами - РПЦ благословляло і все робило і робить, аби української держави не стало, аби Росія і Україна воз'єднались назад навіки у тісних обіймах і тоді на думку Патріарха РПЦ буде для всіх "русский мир" і щастя!
Виходячи з вищенаведеного, варто підкреслити наступне. Якщо хтось зі священників і релігійна громада є відвертими прихильниками "русского мира", не цураються цього руху, борються за його утвердження, то нема на це ради і їм потрібно відкрито визнати таку свою позицію. Мало того, демократичний устрій держави Україна передбачає і гарантує таке право на переконання, але вимагає, аби й назва відповідала суті.
Якщо ж хтось хоче мати переконання московські, а назву київську, то так далі тривати не може, бо ця гібридність вже показала себе сповна. То ж маєте позицію РПЦ, не стидайтесь її назви і сміло реєструйтесь у цей список, будете канонічні, щасливі і благодатні... І про жодний церковний розкол тут не йдеться, йдеться про цілісність і "канонічність" Російської імперії з Україною у її складі.

P.S. Ну й не забуваймо, що "Российская православная церковь" була перейменована у "Русскую..." щойно у 1943 році Йосипом Сталіним!

Шляхта

11:18 02.02.2019

У доповнення свого коментаря наведу ще одну, ну дуже красномовну цитату. На своєму нещодавньому ювілеї Патріарх Кирило сказав: "Київ – це наша священна земля, і тому ми ніколи не погодимось на відторгнення України від Російської Церкви!" Комусь потрібні з цього приводу якісь додаткові роз'яснення?

26 травня
Сьогодні
Вчора
24.05.2019
23.05.2019
22.05.2019
21.05.2019
20.05.2019
19.05.2019
18.05.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин