У Раків Лісі порахували голоси з церковного питання

18 Лютого 2019, 10:35
У Раків Лісі порахували голоси 14110
У Раків Лісі порахували голоси

У селі Раків Ліс Камінь-Каширського району порахували кількість жителів, які проголосували за приєднання місцевого храму до ПЦУ.

Нагадаємо, 17 лютого прихожани церкви зібралися, аби вирішити долю храму.

В‘ячеслав Карпік, один з ініціаторів зібрання, повідомив для Район.Камінь-Каширський, що лічильній комісії під час голосування на подвір‘ї таки вдалося нарахувати дві третини голосів парафіян, які підтримали те, щоб храм Благовіщеня Пресвятої Богородиці долучився до ПЦУ. 

«Релігійна громада села Раків Ліс абсолютною більшістю проголосувала за приєднання до ПЦУ, – зазначив пан В'ячеслав.

Читайте також:  «Як у Брониці парафіяни голосували за перехід в ПЦУ»

Коментарі
18 Лютого 2019, 12:53
Раків Ліс молодці! Не піддалися Московії! Здоровий глузд переміг
18 Лютого 2019, 13:08
Попередня інформація можна зробити висновок була написана з других рук тому редакції Район. Камінь Ми робимо зауваження, оскільки у тій інфомації нічого не говорилося про лічильну комісію. У такій важливій справі слід бути обачними та професійними у першу чергу.
18 Лютого 2019, 13:13
А каманські люди хай не лізуть в Раків-Ліс.
18 Лютого 2019, 13:29
І ось як з цим далі жити скажіть будь-ласка? Раків- Ліс знову звинувачує містян, місто про те що вони мовляв "лізуть", " не наші" і так далі по тексту. Село Раків_Ліс є своєрідним острівком свого бачення, орієнтації на ту чи іншу ситуацію. Ніколи чи майже ніколи не йшло в одній колоні з містянами. Це очевидно тому, що Раків-Лісців місто ображає або відбирає в деякій мірі чогось таке яке Їм не довподоби тому Ми на сьогодні й небачимо результату приєднання села до Камінь-Каширської ОТГ. Село бажає залишатися власним острівком, хіба що місто само приєднається до села то це точно ))))), про те рано чи пізно приймати рішення прийдеться і воно буде вирішене у тому обсязі на який орієнтується Закон та громада чисельністю прилизно до 17 тис населення. Питання в іншому хто очолить цю громаду під час місцевих виборів і очевидно що без вирішення цього питання голосами Раків-Лісців цього не обійдеться.
18 Лютого 2019, 14:19
Якщо місто і надалі так інтенсивно "розмиватиметься" мешканцями навколишніх сіл через доступність ділянок для будівництва, звісно що у законному порядку та з благословення!!! мера, що аж бракнуло клаптя землі для пам'ятника АТОшникам, то центр громади перейде до Раків- Ліса. І нічого дивного у тому не буде, адже приклад з релігійною громадою показує здоровий дух цієї територіальної громади, тим паче у цьому селі мешкають відомі у районі люди з досвідом, нехай і вчорашнього та совкового, але ж адміністративного управління. )) Бондар, роздавши землю під забудову, у т.ч. і біля Підцир'ївського кладовища - мікрорайону, який інтенсивно розбудовується, вичерпав себе як вдумливий і далекоглядний управлінець та лідер міста. Думаю, що місто і досі не має Генерального плану розвитку та забудови міста, оскільки він йому зв'язував би руки в основній
18 Лютого 2019, 14:22
солодкій частині своєї посади - це земельні питання. Якщо такий план є, то чому так бездумно він складений, адже й біля аеродрому кладовище практично вичерпує своє, а місто розростається...
18 Лютого 2019, 14:56
Якось Ми зберемося і розкажемо шляхи розвитку для міста та округи і в тому числі Раків-Ліса.
18 Лютого 2019, 15:36
Дивуюсь інтелектуальним здібностям пана Каменя, куди не глянь - кругом "компетентний"
18 Лютого 2019, 17:31
Це все брехня. <br/>Було предложено голосувати перед Евангелієм та хрестом, но ніхто із розкольників не схотів. Чому ?
18 Лютого 2019, 17:41
Того що за вашими піснями не можна ані щось почути, ані щось запропонувати.Чому замість обговорення питання зробили балаган ? Бо треба було зірвати збори , зробити картинку.
18 Лютого 2019, 17:45
В Раком Лізі навіть корови ніхто не купляє
18 Лютого 2019, 18:00
молодці с.Раків ліс. Вітаємо з переходом до ПЦУ. Слава Богу! Слава Україні! Слава громаді с.Раків ліс!Нехай Бог вам помагає. Ви ще раз підтвердили про незалежність України.Геть кремлівського агресора!
18 Лютого 2019, 18:21
Слава Петру і Петру Олексійовичу.
18 Лютого 2019, 18:37
Церква імені Порошенка. А ми є Провославна Церква України. Визнана та Канонічна. А приставку МП придумали люди. Покажіть мені офіційний документ де є що УПЦ це Російська.
18 Лютого 2019, 18:37
Церква імені Порошенка. А ми є Провославна Церква України. Визнана та Канонічна. А приставку МП придумали люди. Покажіть мені офіційний документ де є що УПЦ це Російська.
18 Лютого 2019, 18:38
Гроші перемогли! Вітаю. Чому на зібранні перед всіма людьми ви не рахували голоси, а зараз пишете, що більшість за перехід до ПЦУ? <br/>Що це за самодіяльність така?
18 Лютого 2019, 18:48
Слава Петру і Петру Олексійовичу.
18 Лютого 2019, 18:52
Бо за &quot;пєвочками&quot; не можна було ні слова сказати, такі агресивні були ці пєвчі
18 Лютого 2019, 19:16
Уточнюю, почути важко було щось. А ті , хто прийшов на збори , а не на співи, то почули та порахували.
18 Лютого 2019, 19:43
Ви просто сліпі, зомбовані люди!!!!! Які зрадили свою віру та церкву в якій христилися, вінчалися.....!!!! Пішовши за політикою! Ви пішли в «розкольну» церкву. Історія повторюється, колись люди зрадили Христа, розіп'явши його, так от знову....<br/>Задумайтесь над цим!!!!!!
18 Лютого 2019, 19:44
Насправді, моя така субєктивна думка,громада села хоче створювати ОТГ але ви самі прекрасно знаєте що &quot;запросити&quot; має міський голова, або здається має проголосувати третина депутатів міської ради, до об'єднання, тому звинувачувати громаду села Раків Ліс не потрібно.
18 Лютого 2019, 20:49
зомбовані це упц мп а ті хто голосовав за пцу помірковані
18 Лютого 2019, 20:57
Раків ліс,ви насправді так думаєте?саме через таких як ви,і розпадається держава,хіба українці не заслужили мати свою церкву,яка визнана Вселенським патріархом?Звідси питання ,а чи насправді ваша віра така міцна ,а чи справді ви щиро молитися?Якщо ви щиро вірите в Бога,то ніколи не написали б таких слів
18 Лютого 2019, 20:57
Раків ліс,ви насправді так думаєте?саме через таких як ви,і розпадається держава,хіба українці не заслужили мати свою церкву,яка визнана Вселенським патріархом?Звідси питання ,а чи насправді ваша віра така міцна ,а чи справді ви щиро молитися?Якщо ви щиро вірите в Бога,то ніколи не написали б таких слів
18 Лютого 2019, 21:09
якщо підтримувати кирила і путіна то буде Україна
18 Лютого 2019, 21:22
Дуже жаль, що ви не можете зрозуміти істини! На брехні довго не проживеш!!!!!!!!!
18 Лютого 2019, 21:32
На якій брехні? Чому ви тут живете?Їдьте собі до Росії там і живіть,якщо ваша ласка,якщо вся справа в церкві,якщо ваша істина там
18 Лютого 2019, 21:40
Молодці!!! Таки розумніших більшість!!!
18 Лютого 2019, 21:51
слава богу правда перемогла.вітаю всіх прихожан які підтримали перехід до упц слава україні.
18 Лютого 2019, 21:51
слава богу правда перемогла.вітаю всіх прихожан які підтримали перехід до упц слава україні.
18 Лютого 2019, 21:51
слава богу правда перемогла.вітаю всіх прихожан які підтримали перехід до упц слава україні.
18 Лютого 2019, 21:52
слава богу правда перемогла.вітаю всіх прихожан які підтримали перехід до упц слава україні.
18 Лютого 2019, 22:08
Чому націоналісти, такі як ви, прив'язують Росію до релігії.
18 Лютого 2019, 22:19
Вже всі батюшки чують ,що їх чекає.<br/>Далі- ще цікавіше.<br/>Дай Боже, нам сили!
18 Лютого 2019, 22:27
Сталося так, як і мало статися. Колаборанти приклали немало сил, обману, залякувань, фальсифікацій ( все як навчають в філіалах ФСБ) - але Бог на стороні правди.
18 Лютого 2019, 22:36
Люди добрі вчіться на чужих помилках а не на своїх. Вжена сході за гроши кричализа рашку а потім не знали куди тікати. Ви хочите щоб і до нас рашка прийшла????????????????? Схаминіться ми живем на УКРАЇНІ.
18 Лютого 2019, 23:16
Як тут не прив'язати Росію до релігії,адже є відсоток людей,які свідомо хочуть залишитися у Московському патріархаті,хочуть молитися за Кирила та готові битися,щоб так і було, хіба це розумно? Ми всі живемо на Україні і тому церква має бути одна і єдина- УКРАЇНСЬКА!
18 Лютого 2019, 23:25
Молодці. В Україні має бути українська церква
18 Лютого 2019, 23:43
О.Микола митру поверне куди скажуть!!!!Позор!!!!
19 Лютого 2019, 00:18
Хай Вам дає Бог здоров'я і силу і Божу благодать молитись на українській мові і прославляти Бога.
19 Лютого 2019, 00:24
Ото срач
19 Лютого 2019, 00:26
Позорніки
19 Лютого 2019, 00:32
Ми не відсоток людей,нас багато ми Українці нас ображати не треба. І в нас одна церква УПЦ і з нами Бог. І ми хочемо ходити в нашу церкву і молитися. А ви побудуйте свою церкву і моліться по українськи вам ніхто не боронить.
19 Лютого 2019, 00:45
ти хоть одну церкву побудував??????????????????????????
19 Лютого 2019, 00:46
ти хоть одну церкву побудував?????????????????????????? і не морочи задньої частини тіла
19 Лютого 2019, 00:52
Вітаю Раків Ліс з переходом до ПЦУ.
19 Лютого 2019, 00:52
Вітаю Раків Ліс з переходом до ПЦУ.
19 Лютого 2019, 00:54
В районі нашому є молитовні будинку, побудовані протестантами для себе і вони там собі спокійно моляться. Є церква колишнього КП ,тепер ПЦУ побудована від фундамента до хреста прихожанами цього храму і цього ніхто не заперечить . А скільки церков побудував МП? Не буду заглиблюватись по селах , тому Іллінська церква, Волинська, Раківльська побудовані МП? Наші предки будували їх для кіріла чи під омофор Онуфрія?Наші пращури будували їх для себе та своїх нащадків , наші батьки відбували їх для своїх дітей. Багатьох , хто вклав сили у ці храми вже не має в живих. І ці церкви не належать МП., а належать релігійні громаді села , точніше релігійній православній громаді. Не попові і його підлабузники. Людям. Громаді. Легко кричати за впорядковану церкву пішли всі на фіг, ми тут вже і самі без вас покеруєм. Треба буде на ремонт , куда дінетесь, здасте. А зараз ідіть погуляйте , тут тепер істинні помоляться свому російмькому богу.А ви свою московську побудуйте і моліться там хоч кому , а людям не вказуйте
19 Лютого 2019, 00:55
&quot;А ви побудуйте свою церкву і моліться по українськи&quot;: шановні Раків-Лісці не слід таким звинуваченнями розкидатися оскільки церква яка стоїть у цьому селі не належить селу. Вона на цей час належить державі яка дана сільській громаді сьогодні управлінням культури області тільки у використання (оренду). Цей пам&quot;ятник архітектури свого часу побудував за свої кошти греко-католик польської національності. Тому заявляти своє право на церкву Ви не маєте право. Розберіться добре яка більшість у громаді й славте господа далі, хто на старослов&quot;яську (як думають) але насправді зросійщена мова так звана старослов&quot;янська або на українській. Про те цю окрасу усім миром треба берегти як зіницю ока оскільки існують достатні факти що не дай бог як в місті, не вберегли.
19 Лютого 2019, 01:48
Найбільша ганьба о. Миколаю. Кайтесь щиро. А за замки, то криміналом пахне.
19 Лютого 2019, 02:05
Велика шана о. Миколі , що він витримав той шалений тиск , що чинився на нього останнім часом. Шана за проукраїнську і людську позицію, яка завше була багатьом впоперек горла. На рахунок замків, хто зна , може ключ згубився, а то зразу кримінал шиєте . На свої гріхи хай дивляться деякі заходжани із михнівки , бо там кримінал не пахне , а вже далеко чути . А о.Миколі дяка за збереження церковного майна та храму.
19 Лютого 2019, 02:37
Я не прихожанин ваш і не захожанин. Судити буде всіх нас Бог, тільки Йому, безгрішному, дано це право. Але я не поважаю перебранців і Іуд. В такому віці має бути виважена позиція. Нічого з нього путнього нема у всіх відношеннях,ні батька, ні священика...
19 Лютого 2019, 06:56
Дуже цікаво побачити чи буде стільки ж патріотів біля військомату в разі потреби? На зборах біля церков багато.А от на літургії в рази менше!!
19 Лютого 2019, 09:39
Все зробили правильно,вітаю.
19 Лютого 2019, 12:04
Ти так відправляєш віруючих їхати в Росію, а саміж майже всім селом їздили і їздете на заробітки туди і не кричите на митниці що туди їхати вам ганьба. Гроші рашкою не пахнуть! Спати на рублях не мішає
19 Лютого 2019, 13:33
100% правда,у наших патріотів все життя за подвійними стандартами.
19 Лютого 2019, 13:38
Отець Миколай, я вже побіжно про це тут згадував, на нинішній час залишився чи не єдиним здібним учнем і послідовником світлої пам'яті ієромонаха Феодосія Кристецького. Я більше аніж впевнений, що якби так гіпотетично сталося, що сьогодні були б живі Митрополит Володимир (Сабодан) та згаданий отець Феодосій, то дві третини нашого району дружно і з радістю одночасно перейшли б до ПЦУ. Кристецький ще у 90-і роки, не порушуючи жодних канонів і синодальних рішень, правив фактично українською мовою, оскільки його освітній, ментальний і теологічний рівень дозволяв бути у цьому впевненим. Адже всі православні Церкви світу завжди правили і правлять своєю зрозумілою для прихожан мовою. Розуміє це і о. Миколай, оскільки він мав щастя бути учнем і колегою о. Феодосія. Мене дивує, як пєвчі Раково-Ліської церкви і ще десяток-другий малоосвічених людей цього села можуть бути &quot;святішими&quot; за о.Миколая і навіть за Вселенського Патріарха Варфоломія та цілу когорту найосвіченіших догматиків і каноніків світу, котрі працювали над підготовкою грамотного і канонічного рішення про надання Томосу для української православної Церкви? Це є лишень сліпа бездумна відданість московській догмі, що окрім московської благодаті на світі нема іншої. Ці люди, що подекуди з труднощами можуть грамотно оформити письмову заяву про ту ту чи іншу справу, не прочитавши у своєму житті жодної більш-менш вартісної світоглядної книги, тим не менше сміють оцінювати сучасні тенденції і зміни у світовому православ'ї. Вони ж не розуміють, а з якого це дива за останніх п'ять-десять років у районі з'явилося десятки молодих попівв МП з інших територій, невіда з якої логіки штучно з'явилася навіть посада єпископа Камінь-Каширського, котра так само загадково й зникла разом з владикою Нафанаїлом, котрі з яструбиною наполегливістю відстоюють відданість Москві, а не світовому Православ'ю. А щоб хтось з тих бабусь-жіночок зі своїм пєвчим даром запитав того ж Нафанаїла, а чому Патріарх Кирило, якщо він так дбає про чистоту і єдність світового православ'я не поїхав зі своєю делегацією на Всеправославний Собор на Криті у 2016 році, де збиралися всі Помісні православні Церкви світу? Цей Собор готувався понад 40 (сорок) років, Москва за рік чи й менше підтверджувала свої наміри взяти у ньому участь, мала свої певні далекосяжні плани, а за тиждень чи два до початку розвернула оглоблі, як і Янукович в останні дні перед підписанням Асоціації з європейського курсу України, яким дурив українців заради своїх специфічних &quot;реформ&quot;, котрі в основному звелися до, наприклад, ліквідації колишнього військового стратегічного центру ПрикВО (ЗОК) та Мобілізаційного Управління МО України. <br/>Про яку неканонічність ПЦУ може йти мова, коли Храм, священник, церковне майно і начиння, прихожани релігійної громади у Раків - Лісі і Господь у небі залишаються ті ж самі? Йдеться лишень про досить прості речі:<br/> - більше гроші з пожертв українців у церквах не йтимуть у Москву для РПЦ, оскільки вона відстоює імперські інтереси і толерує агресію на українських землях; <br/>- українська православна громада у своєму середовищі має достатньо своїх високоосвічених і з досвідом кліриків, здатних будувати церковне життя, здійснювати релігійні треби українців у відповідності до святих таїнств і канонів Православ'я, що підтверджено Томосом Вселенського Патріарха, як і свого часу десяти іншим Помісним Церквам світу;<br/>- ПЦУ поважає святе право кожного ДЕРЖАВНОГО народу мати свою Помісну Церкву, як і заявляє про своє власне таке ж саме право в незалежній Україні, з огляду на свою давню церковну історію, правду тисячолітнього Хрещення у водах Дніпра Святим Володимиром Великим, з якого через 500 літ постало й московське православ'я;<br/>- прагнення до автокефалії Української Православної Церкви складають не менше кількох століть, вона вперше була проголошена і постала реально 100 років тому в УНР, але була придушена більшовицькою владою. Про українську автокефалію прагнули та мріяли й найвищі церковні сановники нині сущі в МП, у т.ч. й нинішній Митрополит Онуфрій, який про це поряд з іншими єпископами УПЦ МП поставив свій підпис ще у 1991 році. <br/>Про все це знав о. Феодосій Кристецький та звісно, що й о.Микола Смолярчук, котрий став на православну стезю ще а атеїстичні часи, та присвятив себе справжній вірі у Бога. У свої 60 літ цей давній раковоліський Пастир має право і обов'язок приймати також особисті та відповідальні рішення, аби постати свого часу перед Господом з чистою совістю і сумлінням! У такому віці чистота віри з молодих років, громадянська гідність людини набагато дорожча, аніж імперські срібняки, що нині щедро гуляють Україною. <br/>П.С. А &quot;канонічні&quot; пєвчі поряд з канонами, вочевидь, таки думають і про своє, мирське - а чи нова церковна громада в ПЦУ раптом не захоче оновити склад церковного співочого колективу, адже там мають зазвучати українські мелодії. Та й з двадцятки, мабуть, дехто думає у такому ж меркантильному руслі...
19 Лютого 2019, 14:12
18 лютого 2019 року синод Кіпрської православної церкви визнав Православну церкву України. Слово за наступними тринадцятьма.
19 Лютого 2019, 14:13
Зрадники... прийшли голосувати ті люди які тільки раз на рік в церкву ходять...що ще так багато людей на служби ходили...бунтарі...тепер ми пцу. Тепер співатимуть на українській мові.... Всі задоволені??? Добилися свого...
19 Лютого 2019, 14:40
&quot;18 лютого 2019 року синод Кіпрської православної церкви визнав Православну церкву України. Слово за наступними тринадцятьма.&quot; Це сам придумав, чи в українських новинах прочитав?
19 Лютого 2019, 14:42
Так добилися свого, будемо слухати на рідній українській мові. Справедливість перемогла.
19 Лютого 2019, 14:42
Молодці Раківлісці. Підробили протоколи і вкрали Храм. Вітаю. Ваша церква починається з обману!!!!!!!!!!!!!!
19 Лютого 2019, 14:52
А ви прославляйте кіріла в будинку о.Ростислава.. В українській церкві буде правитися на українсіькій мові, як і повинно бути.
19 Лютого 2019, 15:17
Не чіпайте Кристецького. Ми всі разом не варті його сліду. Він в радянські часи зумів вистояти і не стати Іудою, як Миколай.
19 Лютого 2019, 15:40
Ваш інтелект аж зашкалює,Ви дійсно думаєте що є спеціалістом у всіх галузях?Яка освіта у вас,шановний?Читати художню літературу і ,,Святе письмо&quot;-це дві великі різниці.Є єдина канонічна церква,в яку ходили наші предки,яких хрестили,вінчали і відспівували старослов'янською мовою.Віджати храм це не увірувати в Бога,А якщо священник як флюгер повертає за масами безбожників,то це Іуда і грош ціна йому.
19 Лютого 2019, 15:45
Люди добрі вам отець Микола правив більше 20 років і був добрий а тепер став поганий бо не збирає як Ростислав нишком тишком по кутках побійтесь Бога бо за ваші язики отримаєте по заслугах,,,
19 Лютого 2019, 16:00
Вас не дивує що під усіма статями як і в вайбері 80% коментарів від мп...
19 Лютого 2019, 16:09
Кристецький вистояв у радянські часи і одразу ж перейшов на українську мову служіння, а Ви з однодумцями, на жаль, залишилися в тих часових рамках та реаліях і досі. Думайте не про себе, а про дітей і онуків, котрі мають жити у своїй державі, а не в московській колонії і слухати Святе письмо українською мовою, а не спотвореною під церковнослов'янську російською. Не перекладаймо свою колоніальну темінь і неуцтво на майбутні покоління українців. Чомусь росіяни дбають про свою мову по всьому світі, у Росії нема жодної української школи, навіть у Тюменьській області з мільйонами українців, а ми свою материнську мову і церкву за свої ж гроші продаємо Москві у своєму рідному селі. Чи багато пєвчих і Ви, шановний(а) коментатре(ко), знаєте, що для прикладу, Антіохійська Помісна православна Церква зі своїм духовним центром у м. Дамаску, а це арабська країна Сирія, де Путін нині зброєю підтримує свого колегу=диктатора при владі. Ця православна церква, яка має всього трохи більше 800 священників разом з дяками, без фінансових дотацій від Кирила не протягне і року на пожертви своїх нечисленних прихожан. Бо її основні вірні - це мешканці Ірану, Іраку, ОАЕ та інших мусульманських країн. Ясно, що Патріарх Антіохійський, що щедро дотується Москвою, ревно дбає про чистоту православної віри у Раків-Лісі, можливо, і молиться за вас, адже без цього раківські гроші з пожертв лишаться на українській землі. Ну ще Сербська церква, це також своєрідна ментальна і духовна філія Росії, відтак і обдарована щедро ще з царських часів, ще за вас бідних і покривджених моляться. От і все, якщо не рахувати Польську Церкву, котра з постанням ПЦУ остаточно втрачає фантомну надію на повернення української землі під протекторат ІІІ Речі Посполитої, хто підтримує Росію і РПЦ. Ось ці три церкви найбільше дбають про російську канонічність для нас з вами. Якщо я щось брехнув чи перекрутив, то заперечте мені, але фактами та аргументами, якщо маєте. А ні - помовчіть для солідності!
19 Лютого 2019, 17:02
О.Миколай вас ще суботниками зробить!!!Хай доцю виховуе!!!Розкольник!!!
19 Лютого 2019, 17:15
Почитайте шановні,о.Микола з вашою допомогою утворив організацію??? Що ж ви накоїли більшість. Совість не мучить. Ви ж до неділі були такими самими розкольниками. Позор.
19 Лютого 2019, 17:43
&quot;А ви прославляйте кіріла в будинку о.Ростислава&quot; . Чудні Ви. Треба буде, будемо молитись в хатині. За стінами Храму Бог не закінчується. Але здивую Вас, ми не молимось за кіріла. Заради цікавості , можете зайти й послухати (не бійтесь ми не заразні). А от Ваша так звана СЦУ починається з обману. А батько брехні є самі знаєте хто.
19 Лютого 2019, 18:02
&quot;А батько брехні є самі знаєте хто.&quot;:<br/>Схаменіться, недолюди,<br/>Діти юродивії<br/>Подивіться на рай тихий,<br/>На свою країну!<br/>Полюбіте щирим серцем<br/>Велику руїну!<br/>Розкуйтеся, братайтеся!<br/>У чужому краю<br/>Не шукайте, не питайте<br/>Того, що немає<br/>І на небі, а не тільки<br/>На чужому полі.<br/>В своїй хаті своя й правда,<br/>І сила, і воля.
19 Лютого 2019, 18:28
Ми ваші крики вже почули в неділю.. Страшно навіть стояти біля вас
19 Лютого 2019, 18:35
Релігія-опіум для народу.І не більше...
19 Лютого 2019, 18:41
То точно<br/>Що кричали то кричали !ракувці на них ображатись немає чого!<br/>Саме головне:мене здивував коментар однієї жительки села на сторінці фейсбуку<br/>В церкву вона не ходить ну можливо раз в рік (я ходжу я бачу )і вона кричить за МП?! <br/>Якого біса?хочеш іди в Москву !молись там, а ні !краще давай твого чоловіка на війну?!<br/>Мовчіть люди ті що не ходять туди мовчіть бо бісить <br/>Я розумію є право вибору., але ж ти туди неходиш !дай тим голосувати що дійсно ходять моляться !<br/>Я вам кажу буде цекрва на Укр мові будуть люди ходити і будуть розуміти про що говориться ! <br/>Ну шо тут страшного є ?розкольнікі?так Бог сказав?чи хто?кіріл ваш ?онуфрій?ой...страшно шо робиться ви зазомбірувані і все!!!!
19 Лютого 2019, 19:11
За минулий тиждень на Волині 15 парафій МП розпрощалися з Патріархом Кирилом! Наймудріші - зі священником!
19 Лютого 2019, 20:36
Слава Богу, що я &quot;прохожанин&quot; всіх церков,після такого срачу мені до тих тьоток і наближатися страшно,моя церква, ні моя церква ,я строїв ні я строїв,я давав гроші ,ні я давав---це дурдом.
19 Лютого 2019, 21:09
Дай Боже тобі розуму блаженний
19 Лютого 2019, 21:50
Митрополит Кікський Никифор: Ми не можемо визнати нерукоположенного розкольника Епіфанія.<br/><br/>Грецьке видання «Ромфея» опублікувало лист (доповідну записку) ієрарха Кіпрської Православної Церкви на адресу Священного Синоду. Цей документ митрополит Кікський і Тілірійській Никифор подав на розгляд 7 лютого 2019 року, напередодні роботи позачергового засідання Священного Синоду Кіпрської Церкви, яке відбулося 18 лютого.
19 Лютого 2019, 22:44
Аби не бути голослівним також процитую одного з високопоставлених ієрархів РПЦ. Якщо думка однієї, нехай і високопоставленої особи, така для Вас важлива, то читайте наступне:<br/>&quot;В дрес главы РПЦ протоиерей Всеволод Чаплин, бывший спикер РПЦ, обнародовал в блоге &quot;Православие и политика&quot; комментарий &quot;Так еретик ли Патриарх?&quot;, в котором предрек печальный конец патриаршеству владыки Кирилла, сообщает корреспондент портала &quot;Религия в Украине&quot;.<br/>Порадьтесь там у благочинні та придумайте щось у виправдання вашого Кумира... ))
19 Лютого 2019, 23:17
Ну що Ростислав. Вирішив з бабками маразматичками Раків нахилити? Кишка тонка. Побачимо як ти тепер пошикуєш на пожертви &quot;істинно канонічних&quot;. Список не загуби.
19 Лютого 2019, 23:38
А побачимо який дохід буде у церкві на цю неділю у Миколи,коли з тих що ходять в церкву щонеділі голосувало 20 чоловік за УПЦ а остальні самі не знали що там робили,а деякі взагалі казали &quot;де більше наливають на ту сторону піду&quot;.
19 Лютого 2019, 23:41
І після зборів продовжили голосування біля Мальви та Проліска за Упц напевно там голоса разували,чи продавали.
19 Лютого 2019, 23:57
Я замітив, що московські попи, як тільки їм задають якесь питання, яке потребує обгрунтованої відповіді, зразу переходять на крики типу - А ти Отче Наш знаєш?, або Ти Вірую знаєш? Я щось не можу зрозуміти, а хіба це така проблема вивчити? Чи це для них була проблема. От вони двадцять чи тридцять років мучилися, зубрили і тут бац - і треба наново вчити на українській мові, Проблема. Не посилять. Тепер мені зрозуміло, чому в відносно віруючій дореволюційній Росії в казках попи завжди туповаті остолопи. А як же ви збираєтесь вступати в дискусію, чи навертати на шлях істинний атеїстів чи агностиків.
20 Лютого 2019, 00:07
Ще хочу сказати москальським посіпакам, щоб ви сильно не тужились, бо Росією тут смердіти не буде. Ваш бос, товарисч Путін, сказав, що Сталін зробив велику помилку, приєднавши західну Україну. Так що не паліть контору, сидіть тихо. Пособія с маскви не будет. Хіба що тайная мєдаль.
20 Лютого 2019, 00:17
А ти приїдь і побач. В Бронниці повна церква.
20 Лютого 2019, 00:37
Життя плинне. Одні народжуються, інші помирають. Церква, як криниця - постійно поновлюється новими людьми. І українська Церква буде поповнюватися новими українцями. Ви ніколи не задумувались чому Мойсей водив 40 років євреїв по невеликій пустелі? Тому що мало вирости покоління, яке не пам'ятало єгипетського рабства. Так і в нас будуть вільні християни, які не знатимуть московського рабства.
20 Лютого 2019, 00:58
З 988 до 1686 року Київська митрополія підпорядковувалася Константинополю, з 1686 до 2019 - Москві (УПЦ і далі підпорядковується), з 2019 ПЦУ знову підпорядковується Константинополю (Матері-Церкві). Тому, якщо Ви під підпорядкуванням церкви розумієте рабство, то ми з нього з часу Хрещення Русі не виходили і у найближчі роки, навряд чи вийдемо, і чому тоді про константинопольське рабство Ви не пишете, воно чимось краще за московське?
20 Лютого 2019, 01:15
Добре, що ви хоч визнаєте, що Київська митрополія є матір'ю московської. Вже є певне зрушення. Томос є патріаршою та синодальною грамотою про надання автокефалії (незалежності) православній церкві та визнання її рівною серед інших 14-ти помісних православних церков.
20 Лютого 2019, 02:55
Згадайте шановний батюшка з чого почалась війна? З маленького щоб українську мову зробити державною. Та Путін ввів війська щоб захистити російськомовних. То ви вельме шановний батюшка подумайте своею світлою головою як він буде захищати московський патріархат? Вам дуже подобається війна? Не булоб війни небулоб розкольників. Чи ви може хочете попросити захисту у рутина?
20 Лютого 2019, 10:52
Шановні журналісти. Коли пишете заголовки до статей , то пишіть правду. Не у Раків Лісі порахували голоси, а батюшка з Раків Лісу підробив протоколи зборів громади. Називайте речі своїми іменами. Ви ж журналісти. Маєте бути неупередженими.
20 Лютого 2019, 12:32
Вам,шановний не було видно, яка кількість людей перейшли за Українську церкву.Батюшка Микола пішов за громадою, а не підробляти протоколи.Не берішь гріх на душу.
20 Лютого 2019, 15:13
Батюшка Микола-це Іуда,який продався за приход і насиджене місце.Йому за цей гріх перед Богом відповідати.
20 Лютого 2019, 16:08
Він 26 років всім вам був добрий. А тепер став поганий бо прийшов Ростислав???
20 Лютого 2019, 16:36
Іуда також був обраним апостолом доки не продав Ісуса
20 Лютого 2019, 18:47
Смішно бачити на церковному подвір'ї тих людей, які не ходили до храму ніколи або тільки один раз у рік. Вони є дуже активними, щоб їхні голоси зарахували для переходу в ПЦУ. Для чого воно вам? Ви ж не ходили і не будете ходити.
20 Лютого 2019, 18:56
Чого ви цього не говорили коли на церкву кошти ходили по селі збирали, тоді ви не дивилися чи ходить, чи не ходить до церкви. А зараз такі розумні стали
20 Лютого 2019, 20:31
Жах,люди добрі схаменіться,що ви ділите. Як ви можете так один на одного,вам же жити разом.читайте більше духовного і моліться.Хай укріпить вас Господь чи то на українській,чи на російській,чи на любий іншій мові Бог чує і розуміє всі мови ви тільки моліться,що проситимете те і дасть вам Бог.Він сина свого віддав вам,щоб ви його розіпяли,але не забувайте за наші гріхи,щоб ми могли спастися,а ми ось так показуєм свою любов,так нічому ми і не навчилися не може віруюча людина бути такою. То хто є ми такі.?
20 Лютого 2019, 22:47
Смолярчук,бо тепер вин не отец Миколай-причина всього розколу!!!Кайтесь,Смолярчук,кайтесь!!!
21 Лютого 2019, 01:20
Ніхто,ніхто не має права ображати ту людину яка стільки років присвятила раківліській громаді.Отець Миколай-МУДРА людина.Скільки добра він вамзробив,до приходу« ростислава»,він кожної літургії молився з нами за здоров'я,за хворих і мертвих ваших родичів рідних і близьких.Нічого він вам поганого не зробив.Скажу відверто є така людинка (яка працює певчою)яка з самого приходу, початку служіння Отця Миколи в нашому храмі незлюбили,всіляко за його говорили і по селі і за межами,і тому що тепер сталось є причина та людина яка впродовж цих 26років правління постійно твердила одне що отець Микола поганий,відкрито на людях.Час ішов і ця дурна інформація перекинулась і на деяких інших які тепер зводять всілякі наклепи на Отця Миколая.
21 Лютого 2019, 01:31
Отець Микола якраз є прикладом служіння Богу і громаді. Він завжди був на стороні людей. Нехай каються ті попи, які за гріш продавали і продають Україну окупантам, спочатку агітуючи за тричі судимого-двічі сидівшого зека, тепер за агресора. Можете рвати свої пукани хоч на шматки, на нашій землі ми переможем
21 Лютого 2019, 01:36
Так отець Микола вірний Богу,вірний людям,достойний шани людської.Дай Боже йому сили,терпіння,вистояти,витерпіти,пережити цей тяжкий час,а ми його в свою чергу підтримаємо!!!!
21 Лютого 2019, 11:13
Голова сільради добре грає триньку і проферанс і компютерні ігри в робочий час. На зборах він не виступив і не сказав скільки церков на територіі сільради і якого патріархату раків ліська церква. Коротко Смолярчук молодець . Витримав атаки пєвчих і маньки козоводихи. Галю жори Суса на голову сільради.
21 Лютого 2019, 13:11
Схаменіться люди! Все буде добре.Терпіння.
21 Лютого 2019, 14:00
коли постає питання цивілізаційного вибору ,як і в питанні переходу від впливу мп до своєї помісної церквинасамперед потрібно дивитись в історичне минуле і аналізувати сьогодення. багато наших земляків їздять на заробітки до московії і ситуацію з вірою в бога в росїї знають дуже добре. в росії немає віри в Бога (за виключенням старовірів та окремих старців, які і понині за поребриком гонимі), в росії є церковна ієрархія, переплетена з політичним і олігархічним режимом і паразитує на почуттях віруючих інших країн. які знаходяться під впливом цієї церковної олігархії. і тепер перед Україною постав вибір переходу від темного до світлого, як говорять прихильники мп з московського рабства до константинопольського, і це насаджується всіма пропагандистськими каналами росії, чи спроста це, думаю що ні. через свої спецслужби росія давно ввела своїх агентів впливу в усі сфери життя України в тому числі і в церковні структури, в першу чергу в лпаври та монастирі, які більше літ зомбують паству неправдивою інформацією та проповідями свідомо вводячи людей в оману. створили свій релігійний кооператив і доять прихожан по повній програмі.тепер повернемось до світлого Вселенський Патріарх надав ПЦУ Томос, тобто самоврядування, потрібно цьому радіти а не виступати проти. мене дуже дивує позиці окремих бабульок, які чимось нагадують &quot;бабушек с отрядов путіна&quot;. багато їхніх рідних за радянської влади зазнали репресій, але вони під впливом брехливих проповідей куплених москвою попів готові вбивати людей,які мають іншу думку чи інше сприйняття релігії. це наводить на думку, що московські попи зомбують прихожан використовуючи свій сан, а це дуже великий гріх. останнім часом ми спостерігаємо процес дружніх відносин вищих церковних ієрархів різного виду віросповідання католиків, мусульман, православних, іудеїв і протестантів різних напрямків і це дуже добре. Бог це є Любов і лише одна церква. яка веде колоніальну політику це московська церква, яка після переходу її приходів втратить політичний вплив на Україну, тому на мою думку такий хід потрібно підтримувати. вважаю що прихід с.Раків Ліс поступив правильно підтримую їх в цьому.
21 Лютого 2019, 14:43
От ви пишете за старців,а самі відкрийте і прочитайте пр.Лаврентія Чернігівського про що він попереджав своїх чад,може тоді просвітліє в голові чи в Миколи спитаєте.
21 Лютого 2019, 22:07
Адміністратори сайту закрийте будьте-ласкаві коментарі в даній новині просто вже немає терпіння читати все що тут обговорюють. Дякую
23 Лютого 2019, 10:26
Православна людина це та яка постить в середу i п'ятницю i всi 4 пости . Хто з усiх писарак є таким?