Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Вознесенська Каплиця у Горохові
Вознесенська Каплиця у Горохові

Спецслужби Росії шукали паліїв на волинські храми за винагороду

09:00 19.02.2019
1318

Очільник Служби безпеки Василь Грицак назвав суми, які мали витратити на осквернення релігійних споруд на Волині.

СБУ фіксує цілеспрямовану діяльність російських спецслужб із дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні з використанням штучних конфліктів на релігійному ґрунті.

У понеділок, 18 лютого, на брифінгу Голова Служби Василь Грицак повідомив, що одним із інструментів є організація цинічних провокацій – спроб підпалу культових споруд УПЦ МП на території України. У лютому поточного року подібні факти зафіксовані у Миколаївській, Запорізькій та Дніпропетровській областях, – інформує прес-центр СБУ.

«Службою безпеки України зібрані беззаперечні докази, які свідчать – замовлення, організація та фінансування цих акцій здійснюється російськими спецслужбами через підконтрольні їм структури так званого МДБ ДНР», ‒ наголосив Василь Грицак.

У плані перераховані майже 20 релігійних споруд, які мали стати об’єктами провокацій, з конкретними розцінками на здійснення кожної. Серед них і ті, що знаходяться на території Волинської області: Луцька релігійна община прогресивного іудаїзму, костел у Маневичах, храм Миколи Чудотворця, костел Пресвятого серця Ісуса Христа у Ківерцях, каплиця Вознесіння Господнього та бл. Владислава Буковинского у Горохові.

«Зокрема, Луцьку релігійну общину прогресивного іудаїзму осквернити планували за 32284,88 рублів (за нинішнім курсом це – 13177,50 гривень), костел у Маневичах – за 27654,38 (у гривневому еквіваленті це – 11287,50 гривень). Цинічно, правда?» – озвучив суми очільник СБУ.

Замовники розробили для виконавців чіткий алгоритм для виконання провокацій. Після здійснення підпалу виконавці мали залишити на стіні будівлі зображення нацистської або праворадикальної символіки, що, за їх задумом, повинно було перекласти відповідальність на представників українських націоналістичних організацій. Те, що провокативна діяльність здійснюється на плановій основі, підтверджує і здобутий Службою безпеки України план так званих оперативних заходів, підготовлений в «МДБ ДНР» і погоджений з їх кураторами з Ростовського управління ФСБ РФ.

«План розкриває наміри російських спецслужб «розхитати» ситуацію на релігійному ґрунті у різних регіонах нашої країни. Зокрема, передбачається розсилка із фейкових акаунтів електронних повідомлень начебто від імені патріотичних проукраїнських сил із погрозами фізичної розправи на адреси авторитетних кліриків УПЦ, Римо-католицької церкви та єврейських релігійних громад. За задумом російських спецслужб для організації нанесення тілесних ушкоджень, у тому числі вбивств достатньо відомих представників духовенства УПЦ (МП), планувалось залучити і реальних представників патріотичних рухів та учасників АТО через налагодження з ними діалогу з використанням патріотичної риторики та матеріального стимулювання», ‒ зазначив очільник Служби.

Автором цього цинічного плану є громадянин України, колишній співробітник Служби безпеки України, а нині начальник одного із відділів «МДБ ДНР» Єгор В’ячеславович Соболєв.

«Ми свідомо оприлюднюємо це прізвище для того, щоб зрадник розумів, що невдовзі він відповідатиме перед законом не лише за зраду присязі, а й за організацію зазначених вище злочинів», ‒ наголосив Василь Грицак.

Служба закликає громадян не реагувати на подібні провокації і попереджаємо про відповідальність за скоєння таких злочинів. Василь Грицак переконаний, що всі спроби російських спецслужб приречені на провал.

«Запорукою цьому є відсутність жодних об’єктивних умов для міжконфесійних конфліктів, віротерпимість та мудрість Українського народу і українських ієрархів православної церкви, а також готовність СБУ та інших правоохоронних органів України нейтралізувати всі ці провокації російських спецслужб», ‒ зазначив Голова Служби.

Інформацію про Волинську область дивіться з 14:38 хвилини.

Читайте також: Волинь – перша в Україні за кількістю переходів релігійних громад до ПЦУ

Коментарі

777

09:11 19.02.2019

як він голиться, щоб родимку біля губи не зрізати?

777-му

10:33 19.02.2019

Ви стара діва?

777

11:03 19.02.2019

Зовсім ні -хлоп. А ви дивіться на правий бік соболєва біля губи.

777-му-му

11:41 19.02.2019

Зрозумів. Власне, кожному своє, а 777-му бородавка. В дописі йдеться про розгортання диверсійної діяльності в Україні на церковному грунті. Не важко зрозуміти, що до цієї справи залучатимуть місцевих, не важко припустити, що успішність диверсій залежіть від наявності ФСБ резидентур в кожному регіоні України. До таких резидентур можуть входити заробітчани, які полюбляють російський трудовий ринок, представники релігійних громад і навіть священики, «націоналістичні» організації, яких останнім часом розплодилось і розплодилось. Але справа навіть не в цьому. Ви зі своєю бородавкою, або чогось не тямити, або свідомо зводити на глум тему, яка має бути відомою кожному громадянину України. Це небезпека тероризму. Ніяке СБУ, навіть за підтримки ЦРУ не зможе вчасно встановити і виловити терористів, якщо усе населення ловитиме гав, переймаючись бородавкою, на яку вказав 777. Але шановний, якщо ви думаєте, що на Поліссі, якоїсь неділі, немає шансів висадити у повітря церкву разом із парафіянами, то ви дуже і дуже помиляєтесь. Вибухівка може спрацювати в храмі будь-якого патріархату, протестантів, католиків, юдеїв. Скільки Путін висадив житлових будинків в Росії напередодні своєї перемоги на президентських виборів???! То чому б йому з кілька сотен поліщуків не відправити на той світ??? Може й навіть разом із 777-мим.

777

11:46 19.02.2019

У мого кума Васі на правій щоці більша у два рази родимка так там, як у індика на грудях мичка пучок волосся завжди кидається в очі. У єгора не видно пучка, тому або він хитрим способом голиться, або у нього не росте волосся. А, якщо серйозно, то хтось того єгора рекомендував на службу, але він не відповідає за паскуду з родимкою.

11/41

12:02 19.02.2019

Це вам приклад системного підходу до аналізу. Там, де для вас фігня-родимка для мене зачіпка до роздумів. Галасувати не треба, а збирати повну інформацію для прийняття ефективних рішень не завадило б.

Читач

12:22 19.02.2019

Так. Галасу не потрібно, але на «бородавку» Дунайчука потрібно натиснути. Усміхнений повинен негайно провести нараду свого активу за участі відповідних працівників СБУ, знайти гроші і випустити буклет з приводу терористичної небезпеки, закликати людей бути пильними,звертати увагу на різного роду неадекватних, повідомляти про них за вказаним в буклеті номером, не пропускати повз очі «забуті» кошики і пакети. В Ізраїлі вдається завчасно знешкодити сотні якщо не тисячі вибухівок завдяки пильності його громадян

777

12:32 19.02.2019

Бути усміхненим-це розумна тактика боротьби зі стресом. Ресурси населення обов'язково треба використати в системі превентивних заходів.

Всім

19:51 19.02.2019

Митрополит Кікський Никифор: Ми не можемо визнати нерукоположенного розкольника Епіфанія.

Грецьке видання «Ромфея» опублікувало лист (доповідну записку) ієрарха Кіпрської Православної Церкви на адресу Священного Синоду. Цей документ митрополит Кікський і Тілірійській Никифор подав на розгляд 7 лютого 2019 року, напередодні роботи позачергового засідання Священного Синоду Кіпрської Церкви, яке відбулося 18 лютого.

Всіму

20:46 19.02.2019

Глашатий. Тут не про це мова. Чи ти від 777 підхопив?

Камінь.

20:53 19.02.2019

"Ми не можемо визнати нерукоположенного розкольника Епіфанія": хто на нього має рукоположити, Москва чи що чи може той самий Кірпский. У цьому й проблема що ніхто не може у цьому випадку рукоположити. На голову церкви ніхто не рукополижить. Рукоположити може тільки матір-церква. Московська церква такого права немає оскільки вона сама вийшла з Києва через 500 років від дня коли на землях Дніпра був охрещений люд.

Каменю

21:16 19.02.2019

Не ідіть за попівськими дурницями. Епіфанія офіційно визнав Константинопольський Патріарх.

Шляхта щодо Епіфанія

13:37 20.02.2019

Епіфанія на Архієрея рукоположив Митрополит Філарет (Денисенко), котрий свого часу, якщо не помиляюся, 1972 року рукоположив і Кирила (Гундяєва). У мене є фото цього факту, воно гуляє нетом - якщо хтось цього не знає чи не вірить. То ж все нормально і добре. А той факт, що безтомосна РПЦ з політичних мотивів кляла Філарета, анафемувала його тощо, не мало канонічної сили, оскільки були порушені канонічні принципи Вселенської церкви. Це підтвердив Вселенський Синод, який розглядав апеляцію Філарета, і записав таке рішення в скрижалі церковної історії на віки...

Том Бруклін

19:22 20.02.2019

Хроніка москальських байок:
України немає,
Української мови не існує,
Українська церква не канонічна,
Ніхто вам Томосу не дасть,
Томос несправжній,
Ніхто вас не визнає,
Константинополь ненастоящий,
Всі раскольники, а ми попадем в Рай.
...........................

Я так розумію - це вже ломка.

777

01:27 21.02.2019

Щоб "Всіму" не витрачав нервові клітини (не психував) я прошу фахівців видалити коменти про родимку в ієгора.

24 липня
Вчора
22.07.2019
21.07.2019
20.07.2019
19.07.2019
18.07.2019
17.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин