Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Ірина Констанкевич – співавтор законопроекту, який позбавить черг на прийом у дитсадки
Ірина Констанкевич – співавтор законопроекту, який позбавить черг на прийом у дитсадки

Подали законопроект, який позбавить черг на прийом у дитсадки 

12:05 21.02.2019
1058

Ухвалення парламентом законопроекту № 9118 «Про регулювання містобудівної діяльності» (щодо обов’язковості будівництва об’єктів громадського обслуговування населення соціальної сфери) назавжди вирішить проблему доступності соціальних закладів.

Про це під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти заявила народний депутат від УКРОПу та співавтор документа, до розробки якого долучилися 23 народні депутатки, Ірина Констанкевич.

За її словами, йдеться зокрема про питання черг у дитячих садках, переповненості класів та відсутності поліклінік у зоні пішої доступності від будинків.

«Законопроект покликаний вирішити проблему довжелезних черг у дитсадках, переповненості класів у школах та відсутності поліклінік у зоні пішої доступності від будинку. Збудовані соціальні об’єкти можуть бути різної форми власності. Це питання вирішуватиме замовник будівництва та місцева влада на етапі отримання даних щодо містобудівних умов та обмежень або під час укладання договору щодо пайової участі», – пояснила вона.

За словами Ірини Констанкевич, у разі ухвалення документа містобудівні умови та обмеження, що видаються при комплексній забудові, міститимуть перелік техніко-економічних показників об’єктів соціальної сфери, які забудовник зобов’язаний передбачити. При цьому відсутність поліклінік чи освітніх закладів при зведенні ЖК стане для Держархбудінспекції підставою відмовити у видачі сертифікату готовності об’єкта.

«Ми прогнозуємо, що реалізація закону приведе до зростання соціальної відповідальності забудовників та появи в сучасних ЖК таких соціальних об’єктів, як школи, дитсадки, поліклініки. Реалізується пішохідна доступність цих об’єктів для мешканців, розвантаження найближчих старих шкіл, дошкільних закладів та лікарень. Також зросте якість освітніх і медичних послуг за рахунок зменшення кількості бажаючих їх отримати», – зазначила Ірина Констанкевич.

Водночас народний депутат уточнила, що наразі в Україні має місце дефіцит дитячих садків та шкіл через їхню переповненість. Так, за даними Кабміну, 65 тисяч дітей не можуть потрапити до дошкільних навчальних закладів.

«У групах, де має бути до 20 дітей, навчається 40. Темпи будівництва об’єктів соціальної інфраструктури – нижчі за темпи зведення житлової нерухомості в середньому на 17%», – підкреслила представниця УКРОПу.

Коментарі

Читач

13:25 21.02.2019

Толково. А ще передбачити обов’язковість фіксування та забезпечення усіх дошкільнят, від 3-х до 6-ти років місцями в дошкільних закладах міськими та територіальними громадами. Кожна громада повинна буде заробляти кошти, створювати спеціальні фонди для дошкільної освіти та виховання на своїй території.

Камінь.

19:34 21.02.2019

Канадська школа - батьки дитини приписуються до школи з сплатою податкових платежів, якось так тільки як це відувається надзвичайно цікаво.

Камінь.

19:44 21.02.2019

"на етапі отримання даних щодо містобудівних умов та обмежень або під час укладання договору щодо пайової участі": в деякій мір навіть смішно, припустимо що забудовник висотки або кварталу намагається отримати дозвіл на будівниуцтво. Тепер питається за які кошти будуть відводити чи будуть відводити землю для будівництва хоч би садочка. Потім мусить бути якась норма чи ні при тому коли забудовник має цей садок побудувати, наприклад до п"ятидесятиквартирного дому, кварталу чи тільки у пішій (три -п"ять км) віддалі. Візьмемо наший регіон коли як правило розбудовуються тільки приватні обійстя. Хто буде будувати?

18 липня
Вчора
16.07.2019
15.07.2019
14.07.2019
13.07.2019
12.07.2019
11.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин