Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Освіта
Освіта

Скільки коштів спрямували на освіту Камінь-Каширщини

14:15 04.03.2019
1112

На апаратній нараді в голови Камінь-Каширської РДА проаналізували роботу відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

Про підсумки роботи повідомили на сайті установи.

Загалом 2018 року реалізовувались заходи Комлексної програми розвитку освіти Камінь-Каширського району на 2017-2020 роки.

Тож, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віктор Пась проаналізував роботу очолюваного ним структурного підрозділу.

Дошкільна освіта

За його словами, у 2018-2019 навчальному році 2100 дітей здобувають освіту в 28 дошкільних навчальних закладах. Показник охоплення організованою дошкільною освітою становить 43 %.

«Розширюється мережа дошкільних закладів. Так, завершено ремонтні роботи частини адмінприміщення під дошкільну групу в селі Раків Ліс. Це дало можливість додатково охопити освітою 15 дошкільнят та ліквідувати чергу на влаштування дітей у дитячий садок. Здійснена реконструкція та капітальний ремонт адмінбудинку під ДНЗ у селі Добре. У Піщаному вдалося створити належні умови для 34 дітей старшого дошкільного віку. Наразі проводиться капітальний ремонт пристосованого приміщення дошкільного закладу в Тоболах», – поінформував начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віктор Пась.

40,3 мільйона гривень – саме така сума коштів спрямована у 2018 році на утримання закладів дошкільної освіти. На 2019-й передбачено 44,9 мільйона гривень.

Загальна середня освіта

«Найбільш системною та масштабною є модернізація загальної середньої освіти, позаяк минулоріч стартувала реформа Нової української школи. За новим Державним стандартом початкової загальної середньої освіти 1 вересня 2018-го розпочали навчання 1116 дітей у 69 перших класах району. Тож на створення нового освітнього простору спрямовано 3,5 мільйона гривень, з них понад 359 тисяч гривень – кошти місцевого бюджету. Зокрема, на закупівлю дидактичних матеріалів для 1-х класів виділено 1,2 мільйона гривень, на придбання сучасних меблів – 1,2 мільйона гривень, на комп’ютерне обладнання – 1,1 мільйона гривень», – наголосив Віктор Пась.

У 2018 році на утримання закладів загальної середньої освіти спрямовано 223,6 мільйона гривень, на 2019 рік передбачено 231,1 мільйона гривень.

Інклюзивне навчання

За словами Віктора Пася, у нинішньому навчальному році доступність до якісної освіти у 36 інклюзивних класах 14 закладів загальної середньої освіти забезпечена для 40 дітей шкільного віку з особливими освітніми потребами. Загалом 37 асистентів учителів здійснюють разом із вчителями-предметниками організаційну, навчально-розвиткову, діагностичну, прогностичну та консультативну функції. У закладі дошкільної освіти № 3 міста Каменя-Каширського також є інклюзивна група.

«У районі створена комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр», де фахівці проводять психолого-педагогічну, корекційно-розвиткову роботу та надають системний супровід 103 дітям дошкільного та шкільного віку із 23 населених пунктів району. На оснащення ІРЦ минулоріч використано понад 185 тисяч гривень. На 2019 рік ця сума коштів становить 1,6 мільйона гривень», – повідомив начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віктор Пась.

Позашкільна освіта

Як зазначив Віктор Іванович, позашкільну освіту здобувають 1098 вихованців. На утримання позашкільних навчальних закладів у 2018 році використано 2,4 мільйона гривень.

«Минулоріч вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості взяли участь в обласних та міжнародних конкурсах, виставках та фестивалях із декоративно-ужиткового і художньо-естетичного напрямів, здобувши призові місця. Вагомі досягнення мають і юні техніки, авіамоделісти та туристи району», – додав Віктор Пась.

Коментарі

Марко

15:08 04.03.2019

"позашкільну освіту здобувають 1098 вихованців"- вражає. Говорив з С. Калюхом про минуле, сучасне та майбутнє авіамоделювання, так проблеми є і тенденції не оптимістичні.

Камінь.

20:46 04.03.2019

Напевно останній звіт так званого начальника районного віділу освіти, вкотре оскільки при реформуванні в ОТГ як такого не залишиться. Кожне притомне ОТГ матиме змогу мати свого зі своїми обов"язками та правами. Ось найбільше вони й бояться цього, що кормушка їхн закриється, вже тяжче буде відмивати кошти на опалення, так звані ремонти класів, шкіл. Переобладнання під Нову школу перших класів і тому подібне, оскільки призначення на посади будуть курировати в основному громади, а не сесія районної ради власне в одній особі пана Суса.

Народний

21:47 04.03.2019

Цікаво на що в Інклюзивно-ресурсний центр ,фінансування 1,6 млн. на зарплату 4 особам?

Каменю

21:55 04.03.2019

Що Ви носитеся з тим ОТГ ? Комусь кормушка закриється, а комусь відкриється. Так званий начальник відділу освіти стане так званим директором школи. І в загальному нчого не зміниться: коштів не побільшає, бо від переставляння доданків сума, як відомо, не змінюється. Своїх начальників звані "ОТГ" звичайно, матимуть, тільки ж проблема в тому, що знайти навіть толкового бухгалтера є проблематичним навіть у місті,не те що в селі... Більше того, більшість так званих громад опиниться на грані виживання, утримувати напівпусті школи, і при цьому будувати нові ніхто не буде... Ще забули про вибори Президента і верховної ради, після яких будувати країну можуть "по-новому" і децентралізаційна та інші реформи можуть бути запросто скасовані...Що було вже не раз: то дванадцятирічна освіта, то одинадцятирічна, то знову дванадцятирічна з приходом кожного нового Презедента....

?

22:57 04.03.2019

А що буде пані Тишковій як розлучать з Пасем?

Камінь.

23:55 04.03.2019

Сьогодні найвищий показник доходу ОТГ це населення. тільки в сільській місцевості та селища сільського типу мають змогу фінансуватися з мінфіну напряму, а отже чим більше має сільський населений пункт жителів і в тому числі дітей шкільного віку тим більше такий населений пункт отримуватиме допомоги, звичайно допомоги оскільки все-таки держава змушена здійснювати прямі фінансові трансфери. Сьогодні урядом побудовий алгоритм для таких ОТГ й сільських населених пунктів фінансує у першу чергу від кількості жителів і в тому числі дітей шкільного віку, отже чим більше дітей тим більше фінансів. Інші власні доходи цих ОТГ складаються з податкових та інших доходів у розмірі не менше як 60 відсотків а з інших ще й більше. Тому Ваше скиглення про те, що не дадуть не має підстави. Сьогодні дають майже за цим самими критеріями тільки у цьому випадку районна рада засідають й приймають свої власні рішення і не факт що на користь тих які заробляють більше від інших.Ось наприклад візьмемо село Броницю. Брониця не має власних доходів на стільки скільки дають для неї з районного бюджету, перерозподіляючи фактично з Камінь-Каширської міської ради для цього села. Чому скажімо таке становище, а тому що міську раду окупували БЮТ та тому, що пана Суса тримає та сама БЮТ та тому що депутат в обласну раду також від БЮТ. ТО хто виграє на тому, що К-Каширська міська рада втрачає власні гроші на користь якимсь меркатильним політпроектам?

22 травня
Сьогодні
Вчора
20.05.2019
19.05.2019
18.05.2019
17.05.2019
16.05.2019
15.05.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин