Як одягалися камінь-каширці сто років тому

06 Березня 2019, 09:30
Одяг камінь-каширців 4336
Одяг камінь-каширців

Луцькі активісти і журналісти сфотографувались у сторічному традиційному вбранні, притаманному 16 районам Волині.

Проект назвали «Гапличка», - розповіла його ініціаторка Юлія Євпак в коментарі Першому.

«Все почалось з того, що ми шукали вбрання лучанок, яке вони носили 100 років тому. Але виявилось, що ніхто не збирає міського одягу. Водночас є багато різного вбрання з районів. Коли побачили вперше ті хустки, фартухи, природньо виникла ідея зібрати ці образи та показати волинянам», - каже авторка ідеї.

Разом з нею над «Гапличкою» працювала волонтерка Ольга Валянік та фотограф Павло Березюк. Одяг підібрали у Волинському краєзнавчому музеї. Всього вийшло 32 образи – по одному жіночому і чоловічому на кожен з 16 районів. У національному вбранні фотографувались не професійні моделі, а луцькі журналісти та активісти: Оксана Федорук (Таблоїд Волині), Богдан Коваль і Марія Вавринюк (12 канал), Дмитро Безвербний (Громадське.Волинь), Ольга Валянік.

«Мені здається, що ми вчимо багато загального: історію українського костюму, гуцульські наряди, буковинські вінки, а поруч залишається зовсім без уваги наше, волинське вбрання. Ці застібки, крій, візерунки для вишивки (в кожного району свої), чоловічі сорочки - ніде більше такого немає! Хотілось, аби люди це бачили, знали і цінували, могли створити сучасні вишиванки за історичними мотивами», - розповідає Юлія Євпак.

Світлини публікують на сторінці «Гаплички» у Фейсбуці. Також проект планують презентувати 6 березня під час «Lutsk Fashion Weekend» у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.

Ось яким постало 20 століття на Камінь-Каширщині у селі Ворокомле.


Сорочка пошита з лляного сірого полотна, уставкового типу,комірка стійка, оздоблена поліхромною вишивкою «хрестик».

Спідниця домоткана, вовняна, при збирана біля пояса. Низ обшитий тканиною зеленого кольору й оздоблена трьома нашитими смужками зеленого і кремового кольору.

Безрукавка святкова з чорного сатину з «вусами» і петлями для шнурування. Оздоблена вишивкою рослинного характеру техніками: «глянь», «козлик», «стібок» та «ланцюжок».

 

Коментарі
06 Березня 2019, 13:08
О дійсно, ще не прочитав звідки але одразу впізнав Ворокомлівський одяг. Колись бачив на весіллях, пригадую десь в 70 роках минулого століття. Просто супер.
06 Березня 2019, 15:56
Безрукавка не тої епохи, набагато молодша чим спідниця (літник). Та і сорочка якась бідолашна! В Ворокомлому були сорочки з більш багатою вишивкою! <br/>Оділи аби одіти.. <br/>Тьфу!
06 Березня 2019, 18:14
З Ворокомля знав лише &quot;медівку&quot;-жінку знатного місцевого бджоляра, яка приїжджала в Камінь посидіти в гаштеті.
07 Березня 2019, 02:23
Поки камінь-каширці вдивляються у художні витребеньки, для них шиють друге пальто. Знов привозили заїжджих агітаторів за колгосп у нашому селі. Валера з Личинів з підтанцьовкою Петра Швондера співають заупокійну мессу місту, бо їм бачте тре громада, ато район перенесуть в Лебешев. Серед теж депутатів проявляються зрадники громади, які втім ніколи й не переймались міськими клопотами.<br/> Буде Камінь виглядати, як ВоркомлЄ, коли такі кравці беруться до пошиву.
Коментар
25/04/2024 Середа
24.04.2024