Нуйнівську релігійну громаду прийняли у клір ПЦУ

09 Березня 2019, 08:03
Нуйнівську релігійну громаду прийняли у клір ПЦУ 6348
Нуйнівську релігійну громаду прийняли у клір ПЦУ

Релігійна громада села Нуйно Камінь-Каширського району прийнята у клір Волинської єпархії ПЦУ.

Про це йдеться у розпорядженні керуючого Волинської єпархії ПЦУ від 28 лютого.

Так, документ засвідчує, що звернення та загальні збори посприяли цьому процесу.

«На підставі звернення та протоколів загальних зборів Свято-Преображенської та Свято-Покровської релігійної громади села Нуйно Камінь-Каширського району від 24 лютого 2019 року, парафія приймається в клір Волинської єпархії ПЦУ», – йдеться в розпорядженні.

Підписано воно митрополитом Луцьким та Волинським.

Нагадаємо, 24 лютого нуйнівська релігійна громада прийняла рішення про перехід у Православну церкву України таємним голосуванням бюлетенями.

А указом керуючого Волинською єпархією УПЦ від 6 березня, отця Іоанна Фатича, який є настоятелем двох храмів села Нуйно – Преображенської та Свято-Покровської церков – УПЦ заборонила у служінні.

Коментарі
09 Березня 2019, 16:04
Піст почався чи ще ні*
09 Березня 2019, 20:16
Витоки Російської православної церкви:<br/>Промова Святійшого патріарха Московського і всія Русі Алєксія перед паніхідою по Й.В.Сталіну, мовлена у патріаршому соборі у день його поховання<br/>(9 березня 1953 р.)<br/>РЕЧЬ СВЯТЕЙШЕГО ПАТРИАРХА МОСКОВСКОГО И ВСЕЯ РУСИ<br/>АЛЕКСИЯ ПЕРЕД ПАНИХИДОЙ ПО И.В.СТАЛИНЕ, СКАЗАННАЯ<br/>В ПАТРИАРШЕМ СОБОРЕ В ДЕНЬ ЕГО ПОХОРОН (9.03.1953 г.)<br/>Великого Вождя нашего народа, Иосифа Виссарионовича Сталина, не стало. Упразднилась сила великая, нравственная, общественная: сила, в которой народ наш ощущал собственную силу, которою он руководился в своих созидательных трудах и предприятиях, которою он утешался в течение многих лет. Нет области, куда бы не проникал глубокий взор великого Вождя. Люди науки изумлялись его глубокой научной осведомленности в самых разнообразных областях, его гениальным научным обобщениям; военные - его военному гению; люди самого различного труда неизменно получали от него мощную поддержку и ценные указания. Как человек гениальный, он в каждом деле открывал то, что было невидимо и недоступно для обыкновенного ума.<br/>Об его напряженных заботах и подвигах во время Великой Отечественной войны, об его гениальном руководстве военными действиями, давшими нам победу над сильным врагом и вообще над фашизмом; об его многогранных необъятных повседневных трудах по управлению, по руководству государственными делами - пространно и убедительно говорили и в печати, и, особенно, при последнем прощании сегодня, в день его похорон, его ближайшие соработники. Его имя, как поборника мира во всем мире, и его славные деяния будут жить в веках.<br/>Мы же, собравшись для молитвы о нем, не можем пройти молчанием его всегда благожелательного, участливого отношения к нашим церковным нуждам. Ни один вопрос, с которым бы мы к нему ни обращались, не был им отвергнут; он удовлетворял все наши просьбы. И много доброго и полезного, благодаря его высокому авторитету, сделано для нашей Церкви нашим Правительством.<br/>Память о нем для нас незабвенна, и наша Русская Православная Церковь, оплакивая его уход от нас, провожает его в последний путь, &quot;в путь всея земли&quot;, горячей молитвой.<br/>В эти печальные для нас дни со всех сторон нашего Отечества от архиереев, духовенства и верующих, и из-за границы от Глав и представителей Церквей, как православных, так и инославных, я получаю множество телеграмм, в которых сообщается о молитвах о нем и выражается нам соболезнование по случаю этой печальной для нас утраты.<br/>Мы молились о нем, когда пришла весть об его тяжкой болезни. И теперь, когда его не стало, мы молимся о мире его бессмертной души.<br/>Вчера наша особая делегация в составе Высокопреосвященного митрополита Николая; представителя епископата, духовенства и верующих Сибири архиепископа Палладия; представителя епископата, духовенства и верующих Украины архиепископа Никона и протопресвитера о. Николая, возложила венок к его гробу и поклонилась от лица Русской Православной Церкви его дорогому праху.<br/>Молитва, преисполненная любви христианской, доходит до Бога. Мы веруем, что и наша молитва о почившем будет услышана Господом. И нашему возлюбленному и незабвенному Иосифу Виссарионовичу мы молитвенно, с глубокой, горячей любовью возглашаем вечную память.
09 Березня 2019, 20:51
А я все думаю чому в нас народ так не любить московських попів від Путіна
09 Березня 2019, 21:56
До вчорашнього жіночого свята 8 -го Березня, яке започаткувала Клара Цеткін:<br/><br/>А ще 8 березня відоме тим, що саме у цей весняний день 1946 року у Львові було проведено спецоперацію КГБ з остаточної зачистки найстрашнішої для імперської Росії вітки українського християнства - УГКЦ. Ця церква, котра народилася на Волині і у Києві як наслідок отримання у специфічний спосіб Москвою у 1589 році грамоти від Вселенського Патріарха про визнання московської патріархії, проіснувала на наших землях аж до 1875 року із остаточною забороною Росією Хелмської єпархії. Цей псевдособор без присутності митрополитів Церкви проголосив самоліквідацію УГКЦ і приєднання до РПЦ. Саме ця православна структура керована спецслужбами Росії і сьогодні вустами «шестих», інших церковних «шестьорок» та малосвічених бабусь є найканонічнішою на наших землях.<br/><br/>В продовження розмови про 1946 рік наведу 2 цитати з розлогого інтерв'ю нинішнього Митрополита УГКЦ Святослава: <br/>&quot;Один з учасників псевдособору розповів мені, якого гротескного вигляду набув ліквідаційний процес: «Якось увечері до мене на парафію приїхали енкаведисти й запитали: “Ти вже отримав документ від Костельника?” Я не мав. “Тоді йдеш із нами”, – сказали. Костельник був одним з лідерів ініціятивної групи. Тієї ночі до в’язниці привезли й замкнули в камерах половину священиків нашого деканату. Ми не знали, що станеться з нами завтра. Цілу ніч священики сповідали один одного, бо думали, що наступного дня всіх уб’ють. Уранці нас посадили на вантажівки й відвезли до собору Святого Юра у Львові. Там нам сказали: “Якщо будете голосувати так, як треба, – повернетеся додому”»<br/><br/>&quot;Ліквідацію було проведено в результаті жорстких і безпощадних дій радянських спецслужб, а саму Російську Православну Церкву, – а точніше, те, що від неї залишилося, – використали як зручне знаряддя.&quot;<br/><br/>П.С. А сьогодні московити не використовують підрозділ РПЦ в Україні для своїх імперських цілей?
10 Березня 2019, 04:53
Неодноразово чув від Шляхти про шєстую як одіозну бабу. Хотілося б більше про неї дізнатися, бо знаю лише про кози, телефонистку, про лісосіки ведмежих кутків на кшталт Кулунди ,чи Кукуєво.
10 Березня 2019, 09:24
... Борітеся - поборете, <br/>Вам Бог помагає!<br/>За вас правда, за вас слава<br/>І воля святая!...<br/>...<br/>...Свою Україну любіть, <br/>Любіть її... Во время люте,<br/>В останню тяжкую минуту<br/>За неї Господа моліть.
10 Березня 2019, 12:25
Телестудія &quot;Аверс&quot; у своєму телерепортажі, на YouTube та в публікаціях на весь світ демонструвала протест прихильників промосковської церкви у Раків-Лісі проти переходу місцевої громади до ПЦУ. У центрі кадру серед найбільш &quot;канонічних&quot; бабусь чи не найактивнішою була ця відома колись телефоністка Марія з районного вузла зв'язку з офіційним робочим позивним &quot;шєстая&quot;. Її основною функцією, як зв'язківця, було ручне з'єднання абонентів при міжміських телефонних розмовах за посередництва спеціальної телекомунікаційної апаратури шляхом вставляння штекера у відповідну дзюрку-соту блоку та технічний супровід якісного звуку під час розмови. Зрозуміло, що вона технічно могла та й врешті зобов'язана була чути зміст розмов, у т.ч. і високих чинів партноменклатури, а допуски на такі посади давала контора, яка у Камені була розміщена у приміщенні старого млина (тепер це площа перед Білим/сірим домом) та в народі називалася К.омітет Г.либокого Б.уріння. В силу різних причин і обставин ця жіночка вже давно зайнялась приватним козячим &quot;підприємництвом&quot; і це добре, бо має чим зайнятися та з чого жити. Але чому її мешканку райцентру понесло відстоювати МП до Раків-Лісу - для мене загадка. Чи то дрібна &quot;консерва&quot; дістала вказівку-пораду від своїх колишніх кураторів, чи то так вже вона дійсно вболіває за чистоту християнської віри, але у всякому випадку вона для мене у тому відео найбільш яскраво щодо ментальності, освіченості та відданості уособлює прошарок прихильників РПЦ. Та й її позивний - &quot;шєстая&quot;, чи не найкраще відповідає реаліям частини сьогоднішніх найпалкіших малоросів, котрі не розуміють, що нині абсолютно не йдеться про чистоту православ'я, адже РПЦ і ПЦУ є у лоні єдиної Церкви-матері, в одному Диптиху, йдеться лишень про звільнення від московського імперського нальоту- нашарування з православної віри. На таких &quot;шєстих&quot; і розраховує Москва, саме такий &quot;твердий&quot; електорат відчутно формуватиме майбутнє українців, він є базою і опорою &quot;русского мира&quot; на українських землях...
10 Березня 2019, 13:38
На таких як ви і Камінь розраховували Порошенкі і Філарети.Збирати плітки і поширювати по району,захищати пцу поливаючи все брудом і брехнею. Чому ж ви такі активісти і поборники правди не підпишетесь власним ім'ям ,країна повинна знати своїх героїв. А то,мабуть,тому що в житті є чого соромитись
10 Березня 2019, 14:10
А не могли б конкретніше мені закинути - про яку брехню я написав? Заперечте, наведіть конкретні факти, події чи аргументи. Може щось не так я написав про ліквідацію УГКЦ чи дату переплутав? Чи чимось Марію принизив, якщо написав правду про спецдопуски, які мали телефоністки її рівня і спеціалізації? Інша справа, що правда про вашу московську брехню вам ріже очі - то я цьому не винуватий. Ще здавна тому, хто мав окрему думку чи голос, на Поліссі казали: &quot;Ти що там найрозумніший? Тобі найбільше треба? Не суди і судимим не будеш...&quot; Тому так і живемо, нам всі президенти і прем'єри винуваті, лишень ми цяці і &quot;найканонічніші&quot;!
10 Березня 2019, 16:07
КАМІНЬ ТИ НЕ ВСТИГАЄШ.НА САЙТІ НОВА НОВИНА.А ТВОГО КОМЕНТАРЯ ТАМ ЩЕ НЕМА
10 Березня 2019, 16:40
Ви про себе напишіть,які у вас заслуги ,що доброго ви зробили? То вам відпишуть ваші сусіди,стільки правди,що аж здригнетесь..А сіяти стільки ненависті і злоби як це ви робите шановний це великий гріх. Відкрийте очі і подивіться,що робиться з людьми в Нуйно і Ракові. Одне одного готові розіпнути,хоча ще до цієї ПЦУ жили мирно і не ображали нікого.
10 Березня 2019, 17:19
Ненависть велика, зі сторони МП як би могли , то всіх би подушили, проклинають ще й ненароджених. Ніби Вєрую знають , а ведуть себе як прокаженні. Чесно, те що я побачила у вірних РПЦ, особливо тих людей , яких добре знала , навіть кумів, то я тепер у буддисти піду скоріше , ніж у РПЦ. То є секта , яка на жаль використовує прагнення людей знайти Бога. Для чого було для прикладу сунути Шестую перед камери аверсу, коли цю людину пошкодувати треба за відсутність розуму, а не прикриватись нею перед екраном .Бо люди , які стоять за цими бабками матимуть великі гроші , а ці жіночки не матимуть ні церкви, ні священника в кінечному результаті. Люди , одумайтеся, нам Господь дав вітрила нашу Православну Українську Церкву, а ви тримаєтеся за московський якір. Прости нас всіх Господи!
10 Березня 2019, 18:25
Оте Ваше :&quot;Ви про себе напишіть... То вам відпишуть ваші сусіди,стільки правди,що аж здригнетесь...&quot; і формулює всю суть і єство поборників РПЦ на Поліссі. Кого особисто я у своїх коментарях образив? Чиє прізвище назвав і згадав його прогрішення? Хіба писав правду про долю пам'ятки архітектури Іллінської церкви, яку сплюндрували на псковський манер і не вберегли від пожежі конкретні тимчасові господарі у рясах, то на це звиняйте, дорогенькі. Коли ця церква палала, коли соцмережами на Благовіщання рознеслася жахлива картина її втрати, то у сотень мешканців міста і сіл району серце кров'ю обливалося. І це ж не блискавка з невблаганного неба так розпорядилася, це банальна технічна безгосподарність та елементарний недогляд настоятеля цього храму, котрий навіть не покаявся перед громадою за цю втрату. А світській особі, у розпорядженні якої була б втрачена пам'ятка архітектури з трьохсотлітньою історією, довелося б відповідати перед законом у всій його суворості. У мене нема злоби до прихожан РПЦ, нема зневаги навіть до багатьох священників МП, оскільки вони, як і більшість людей, є у полоні іллюзій у силу різних причин. Але, коли наводяться конкретні факти з історії, коли палає схід України, коли гинуть молоді люди за свою державу і мову, а високоосвічені клірики, що не покаялись, руйнують новобудову української духовності - ПЦУ через боязнь втрати приходу і таці, то мовчати при цьому гріх. <br/>Ви мені кажете, &quot;Ви про себе напишіть,які у вас заслуги ,що доброго ви зробили?&quot;? А хіба я мало розповів тут про своє бачення історичних процесів та історичної правди? Ніхто з прихильників МП ще жодного разу не спростував наведених мною фактів, подій чи явищ. А на персоналії, якщо вони не є публічними особами - поводирями моїх земляків, я не переходжу. Тому, якщо бачите себе у дзеркалі правди, то дзеркало у цьому не винувате... Інша справа, що у нинішню Прощенську неділю, напередодні Великого посту у кожного є можливість покаятися, у т.ч. і мені грішному. Але моє мовчання у період війни за свою державу, я вважаю більшим гріхом, аніж розповісти своїм землякам у доступний спосіб про історичні передумови та особливості становлення та розвитку українського православ'я у рідному мені Поліссі!
10 Березня 2019, 19:58
Якраз ваше ПЦУ і історична правда,робить те,що тепер війна не лише на сході,а й у кожному селі. Історія пишеться так як вигідно. Поляки з таким же успіхом можуть розказувати,що західна Україна їх історична територія і тим більше багато наших людей уже відшукали у себе польське коріння і виробили карту поляка,тому не баламутьте воду. P.S. Тим не менше,люди збирались на згарищі,хоча була відкрита церква КП.І сьогодні збирається громада,та у вас зла і ненависті стільки,що ви не вважаєте їх людьми і не рахуєтесь з їхньою думкою.
10 Березня 2019, 20:38
Ви й до поляка підете, аби тільки своєю головою не думати і не господарювати самому у своїй українській хаті. Рабу і наймиту завше простіше - скажуть що і як робити, куди нести, де копати, дадуть, як волові щось і з'їсти, бо кастрованого вола тре ще й завтра й позавтра запрягати до гарби. А як не вельми боляче хлещуть батогом по спині, то йдучи курною дорогою з вантажем, можна навіть троха подірімати у спеку та й потішитися таким добрим хазяїном. То визнайте, що меншоварті від всіх сусідів і не здатні мати ні своєї церкви, ні своєї держави, ні своєї думки, відтак не лізьте в інтернет і не баламутьте голову молоді. Хто з вами по селах хоче воювати, скажіть мені на милість? Запишетесь російською православною церквою, моліться і цілуйте патрети й ікони від святого Миколи ІІ, якого розстріляв Сталін, самого Сталіна, Грішки Распутіна, Вовки Путіна і Вовки Зеленського, якого канонізує РПЦ після програшу на виборах Президента у кінці цього місяця, яко мученика за правду...
10 Березня 2019, 21:13
Люди милі,патріоти своєї держави...а де ви були раніше,чому раніше не вимагали УПЦ. В залежали від як ви виражається від москалів,від Путіна. Я не можу зрозуміти ви все пишете служіть Путіну,Москві.....то тепер ви будете служити Порошенку. А я лумала,що це просто віра в Бога вас до церкви вела<br/>Якщо ви туда ходили??? Завтра розпочинається піст...заспокойтесь
10 Березня 2019, 21:15
А ще бачу скільки ненависті і злоби у прихильників ПЦУ. Жах.
10 Березня 2019, 22:16
Сьогодні ви такі патріоти,а як тільки прийде сезон бігом біжете на роботу до поляків і в Москву і гроші вам не пахнуть рабство чи Путіним.Сотні років молились в цій церкві і нічого,а сьогодні ви людей з гамном змішали хто вірний їй залишився і віру своїх батьків не зрадив. Ви вділи вишиванку,канонізували Бандеру і плещете,що пів села запроданці,бо не хочуть іти в розкол як продажні батюшки,які бояться гонінь від влади ?Думайте головою,а не сліпо вірте телебаченню і Порошенку,які свій рейтинг перед виборами піднімає.
10 Березня 2019, 23:12
&quot;Сотні років молились в цій церкві і нічого,&quot;: не молилися сотні років. До 39 року <br/>тут була Польська православна.
11 Березня 2019, 00:56
Примітивно мислите, що хтось там повівся на Порошенка чи телевізор. Про українську державу мріяли здавна, за неї боролися споконвічно, для Москви нема більших ворогів, аніж Мазепа, Петлюра, Бандера, ФІларет та інші великі українці. Всі вони прагнули своєї української держави, своєї віри і правди. Але примітивні малороси, котрі не знають жодного періоду своєї історії, нічого не читали у своєму житті окрім хіба газет &quot;Радянська Волинь&quot;/Полісся і журналу &quot;Перець, але беруться повчати інших, бо їм у церкві КАЗАЛИ, що РПЦ має тисячолітню історію і вона єдина канонічна. А те, що Московська церква, як релігійна структура, постала з Київської Митрополії тільки через 500 літ після Володимирового Хрещення у Києві, то кому це потрібно... Тому й біжимо до поляків чи до москалів, аби заробити на кусень хліба, а найменші держави, на низькородючих землях давно господарюють на благо своїх дітей та поколінь, тільки вічно, даруйте, тупуватий колоніальний хохол вірить, як не одному пану то іншому та моралізує, коли інші беруться за державотворення, могутнім засобом якого є своя Помісна автокефальна церква. Нещасна маленька Албанія має свою помісну, а хохлу для чого вона? Гидко і бридко за своїх людей, котрі не бачать далі свого носа ...
11 Березня 2019, 03:11
Про Кулунду ніц від вас не почув. А штекери Вороб&quot;ю, чи Кухтею вона не вставляла, бо у них був спецзв&quot;язок. Вам би тільки полялякати. Тема баби шєстої зовсім не розкрита. кгб її в мухосранську сибірському завербувало?
11 Березня 2019, 14:57
Не плутайте спецзв'язок, т.з. сотку, з міжміським телефонним зв'язком, котрим користувалося не тільки партійне чи інше номенклатурне начальство, але й чимало інших потенційних &quot;антисоветчиків&quot; того часу. Скрізь потрібні були &quot;свої&quot; вуха, от і садовили за ці пульти за окрему доплату та преференції &quot;своїх&quot; людей. Та й справа не у тільки у Шестій - мешканці міста, як такій, а у тому, що раківліські адепти МП не знайшли більш молодих, освіченіших та місцевих &quot;адвокатів&quot; своєї позиції.
11 Березня 2019, 15:56
Сходіть краще до церкви та покайтесь щиро,а то стільки ненависті і злоби,що аж шкода вас.
11 Березня 2019, 18:16
Пане Шляхта я чув, що шєстая була репресована совітами та відбувала каторгу десь в Пить Ях, чи Кулунді. Невже ї так подобалося чалитися у ведмежих кутках і за це вона пішла на співпрацю зі своїми гнобителями?
11 Березня 2019, 22:39
Пане Шляхта, дуже ціню ваші обгрунтовані пости, але прошу, не втягуйтесь в дискусії з вузьколобим пропагандоном. Не потрібно опускатися до його хамовитої неосвіченості, бо там він задавить вас своїм авторитетом. Просто ігноруйте. Це майже всюди одна людина. Варто просто проаналізувати безмежну кількість його однакових граматичних помилок у постах під різними іменами.
13 Березня 2019, 03:31
а томі психований поц
13 Березня 2019, 14:33
Респект Шляхті!!! Особливо розумна людина, витримана в емоціях, чого не скажеш про прихильників РПЦ! Стільки хорошоі інформаціі, дякую , Шляхто!
15 Березня 2019, 19:53
Дякую Вам, шановна землячко з Нуйно, за те, що нуйнівці вкотре довели нашим краянам свою українськість та громадянську відповідальність перед майбутніми поколіннями. Свого часу, ще в ранньому дитинстві я отримав &quot;бацилу&quot; українськості і на озері Добре від таких, як Ви нуйнівок. Тоді, здається на День молоді, я з батьками перебував на відпочинку біля цієї перлини і вже надвечір, коли почало сідати сонце на середину озера випливло два човни з дівчатами у вишиванках. Коли над тихою надвечірньою водою почали лунати їх пісні, їх акапельне триголосся з українських пісень, то здається все і вся затихло на березі довкола озера. Ці переливи молодих дівочих голосів з намистами з живих білих водяних лілій на вирізьблених Всевишнім молодих дівочих шиях і персах лунали в надивовиж прекрасній акустиці водного плеса неначе музика оргАна, неначе якась неземна симфонія. Ці мелодії нуйнівських дівчат, скоріше всього активних учасниць художньої самодіяльності місцевого сільського клубу, ця стежина на тихій і чистій як сльоза добренській воді від багряного західного сонця, ця невимовна атмосфера назавжди залишились у моїй дитячій і цупкій пам'яті, як символ українськості, символ мого улюбленого Полісся і моїх земляків. Саме такі і ті дівчата, їх діти і родина проголосували за Україну, за вільну і прекрасну у майбутньому державу, яка має право на свою материнську мову у пісні, у молитві, у праці і боротьбі за своє майбутнє. <br/><br/>Для пана Тома Брукліна, котрий цінує мою думку, скажу наступне. Я добре відчуваю стиль письма коментаторів і переважно впізнаю людей незалежно від їх нікнейму. Не всі ми однакові, не всі вони безнадійні, дехто в процесі коментування на цьому сайті за одне й шліфує свою культуру спілкування та правопису. Хто терепен, той спасен - кажуть гуцули, тож терпіння нам всім і взаємоповаги, особливо до своїх земляків...<br/>Вам також дякую за конструктивну позицію та дотепність у коментарях!