Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Віктор Давидюк претендує на Міжнародну премію імені Івана Франка
Віктор Давидюк претендує на Міжнародну премію імені Івана Франка

Професор родом із Тоболів претендує на Міжнародну премію імені Івана Франка

13:43 17.03.2019
2104

Відомий український фольклорист, професор, почесний громадянин села Тоболи Віктор Давидюк – в числі претендентів на премію Франка.

Оголошено імена претендентів на Міжнародну премію ім. Івана Франка за 2019 рік, – інформує «Вісник+К»

Нею відзначають науковців у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики. Серед 27 поданих наукових робіт і монографія волинянина Віктора Давидюка «Зачароване Полісся».


За перемогу змагатимуться вчені з України, Канади, Італії, Польщі та Сербії. В умовах російської агресії до участі у конкурсі не допускалися наукові роботи з РФ.

У номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук» представлено 10 наукових досліджень. У номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики» - 17-ть. Серед них і монографія «Зачароване Полісся» Віктора Давидюка.

Книга професора, видатного українського фольклориста, автора понад 300 публікацій Віктора Давидюка вийшла друком у видавництві «Терен» 2018 року.

У ній йдеться про Західне Полісся та його населення крізь призму історії, археології, антропології, популяційної генетики, етнології, топономіки та фольклору. Окремо аналізується версія західнополіської батьківщини «Велесової книги». Подані факти істотно міняють дотеперішні уявлення про минуле краю та його мешканців.

Наукові роботи, які було подано на здобуття премії, охоплюють 13 наукових дисциплін: історія, україністика, мовознавство, філософія, літературознавство, етнографія, ономастика, мистецтвознавство, фольклористика, культурологія, педагогіка, політична економіка, право. Монографії написано п’ятьма мовами: українською, англійською, польською, сербською та російською.

Вибрані роботи буде передано до Міжнародної експертної ради, яка відбере три найкращі монографії у кожній з номінацій і передасть на розгляд до Міжнародного журі. Імена лауреатів Міжнародної премії ім. Івана Франка буде оголошено 23 червня у Відні (Австрія). Нагородження відбуватиметься на батьківщині Каменяра – у Дрогобичі – 27 серпня, у день народження Івана Франка. Лауреати премії нагороджуються грошовою винагородою та золотим знаком.

Довідково. Давидюк Віктор Феодосійович – уродженець села Тоболи. Філолог, фольклорист, доктор філологічних наук.

1986–1993 — працював у Луцькому педагогічному інституті імені Лесі Українки асистентом, старшим викладачем, доцентом. Був одним із ініціаторів створення Волинського університету. Після його організації працював першим проректором, завідувачем кафедри етнології.

1998 р. захистив докторську дисертацію. Після цього працював професором кафедри української літератури.

Очолював Полісько-Волинський народознавчий центр Інституту народознавства НАН України.

З 1999 року директор Полісько-Волинського народознавчого центру Інституту народознавства НАН України.

З 2005 року — директор Інституту культурної антропології. Нині працює у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки.

Коментарі

Камінь.

13:52 17.03.2019

Про те в Камінь-Каширському районі ЇЇ НЕ ПРЕДСТАВИЛИ.!!!!!! Я вже сам ходив до Камінь-Каширської бібліотеки вимагаючи пришвидшити цей процес, та віз і нині там. Таку відому людину на Камінь-Каширщині ігнорують але про те в Маневичах ця людина вже була й представляла свій доробок. Ганьба.

Камінь.

14:06 17.03.2019

Професор В. Давидюк якось сказав про Поліссян що МИ представники - останніх з кроманьйонців. Напевно слід трохи задуматися над цими словами, якщо ще добавити сюди Чорнобильську катастрофу та геофізику землі то на виході Ми опиняємося дійсно на місці кроманьойона. Суперово, оскільки ще кілька шрихів і до Нас приїзджатимуть звідусіль щоб дійсно опинитися у цих місцях як свого часу кроманьойнці бродили лісами та луками шкрябаючись на гору становлення людської ідентичності в культурому або цивілізаційному просторі. Це я сам придумав.

Каменю

17:51 17.03.2019

Ваша “”геніальна “” думка підтверджує ваші “”мудрі “” слова.

Марко

20:54 17.03.2019

Може пітекантропи?

Камінь.

10:03 18.03.2019

Кроманьйонці це вид сучасної людини, розселялися по усій Європі передусім. І те що пан професор натякає що кроманьойнці дійшли останними до Полісся має велику вагу, оскільки кроманьйони йшли дійсно з Європи через те що у цих місцях між іншим найбільше скарбів полеоліту частина яких у музеях Варшави та Мінська. Між іншим зі сторони Сходу аж до Харкова і очевидно й далі йшли вже дійсно пітекантропи, вид найдавнішої людини які зникли як говорять після зустрічей з кроманьйонцями. Я читав художній твір з 34 року здається, минулого століття між іншим нашої землячки з цифрової бібліотеки Канади і вже в 34 році там описують українські події часів полеоліту-неоліту між скоріше всього так кроманьйонців та пітеканропа ))))))

Марко

14:23 18.03.2019

Ага, залишилося лише генетичний аналіз провести, скільки в поліщуків є пітекантропа та кроманьйонця.

Камінь.

10:28 20.03.2019

А що існує генетичний код того чи іншого?))))

21 вересня
Сьогодні
Вчора
19.09.2019
18.09.2019
17.09.2019
16.09.2019
15.09.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин