Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Як діяти, аби не втратити своє право голосу на виборах

19:35 09.04.2019
714

Повторне голосування на чергових виборах Президента України проводиметься 21 квітня з 8 по 20 годину.

З собою треба мати паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України або військовий квиток. Без пред’явлення цих документів ви не зможете проголосувати.

До вашої уваги короткий календарик виборця, за допомогою якого ви дізнаєтеся, як вирішити те чи інше питання. Особливу увагу звертайте на терміни.

Перевірити, чи ви є у списках

За допомогою веб-ресурсу «Особистий кабінет виборця» на сайті Державного реєстру виборців перевірте, чи є Ви в цьому Реєстрі, а також дізнайтеся адресу та місцезнаходження цієї дільниці. При наявності доступу до інтернету Вам не потрібно особисто приходити на дільницю, щоб переконатися, чи є Ви чи ваші рідні у списках. Це швидко і зручно!

Якщо виборець мав якісь проблеми із включенням до списків виборців чи виявив там під час першого туру виборів якісь неправильності в них, то йому слід до 15.04.2019 включно звернутися в орган ведення Державного реєстру виборців з цього приводу і подати там відповідну заяву.

Змінити місце голосування

Якщо ж виборець (зокрема, внутрішньо переміщена особа, член виборчої комісії, спостерігач, поліцейський) хоче проголосувати не за місцем свого постійного проживання (реєстрації житла), а за місцем фактичного перебування у день виборів (у зв’язку з роботою, навчанням, фактичним проживанням за іншою адресою тощо), то він може це зробити звернувшись до органу ведення Державного реєстру виборців (за місцем проживання чи перебування) із заявою про тимчасову зміну місця голосування та підтверджуючими документами (довідка з роботи, навчального закладу, наказ про відрядження, свідоцтво на право власності на житло, договір його оренди або користування ним, запрошення, квиток тощо). Переселенці та біженці з Криму та Донбасу подають лише заяву та пред’являють паспорт з відповідною реєстрацією. Таку заяву необхідно своєчасно подати до вказаного органу до 15.04.2019 включно. Звертаємо увагу, що необхідно повторно подавати подібну заяву для другого туру, що відбудеться 21.04.2019, оскільки заява, яку виборець подавав у першому турі виборів, змінювала одноразово місце голосування лише на вибори 31.03.2019, а після цього його виборчою дільницею знову стала та, де він голосує зазвичай. Це легко перевірити за допомогою веб-ресурсу «Особистий кабінет виборця».

Запрошення на вибори не отримав чи помітив у ньому неточності

До 17.04.2019 включно ДВК надсилає або доставляє в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення, яким повідомляє про включення його до попереднього списку виборців відповідної виборчої дільниці, адресу ДВК, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, стосовно яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, одночасно повідомляється, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування.

Якщо виборець не отримав запрошення на вибори, або якщо після ознайомлення з цим запрошенням він помітив якісь неточності щодо себе або інших осіб, або не виявив себе/інших осіб у списку виборців виборець має право звернутися із позовом про уточнення списку виборців до місцевого суду до 18.04.2019 включно. При цьому державне мито не сплачується. Таке рішення суду виборець має передати відповідній ДВК до 20.04.2019 включно. У день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться, тому нема сенсу приходити в ДВК навіть з рішенням суду 21.04.2019.

Немає можливості з'явитися у виборчій дільниці

У разі, якщо виборець несподівано захворів, або за віком, у зв’язку з інвалідністю чи за станом здоров’я не здатний пересуватися самостійно, то він може до 20.00 год. 19.04.2019 звернутися до відповідної ДВК із власноручно написаною заявою про надання можливості проголосувати за місцем перебування з доданою до цієї заяви довідкою про стан здоров’я, виданою медичною установою (лікарнею, амбулаторією, поліклінікою тощо). ДВК після перевірки відомостей заяви та довідки може включити виборця до витягу із списку виборців для голосування «на дому».

Якщо у запрошенні виборця є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, але він бажає проголосувати на своїй виборчій дільниці, то йому слід письмово або особисто повідомити про своє бажання відповідну ДВК до 12.00 год. 20.04.2019.

У день голосування жодні зміни у список виборців не вносяться (навіть за рішенням суду), а ДВК має право лише виправляти неточності та технічні описки в уточненому списку виборців - неправильне написання прізвища, імені, по батькові, дати народження, номера будинку чи квартири. У разі перейменування вулиці ДВК не вносить жодних змін і надає право виборцям проголосувати навіть у разі розбіжності даних списку виборців і паспорту особи в частині назви вулиці, на якій проживає виборець.

Тож просимо дослухатися до рекомендацій і реалізувати своє право голосу.

Коментарі
21 вересня
Сьогодні
Вчора
19.09.2019
18.09.2019
17.09.2019
16.09.2019
15.09.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин