Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Суд призупинив перейменування УПЦ Московського патріархату
Суд призупинив перейменування УПЦ Московського патріархату

Суд призупинив перейменування УПЦ Московського патріархату

08:05 23.04.2019
1382

Окружний адміністративний суд міста Києва призупинив процес примусового перейменування Української православної церкви Московського патріархату, яка до 26 квітня мала вказати в своїй назві приналежність до Російської православної церкви.

Сталося це у понеділок, 22 квітня, - повідомляє прес-служба суду.

«Окружний адміністративний суд міста Києва розглянув заяву про забезпечення позову у справі про скасування наказу Міністерства культури України, відповідно до якого Київська Митрополія Української Православної Церкви та низка релігійних організацій повинні внести зміни до своєї офіційної назви та подати відповідні зміни до свого статуту на реєстрацію до 26 квітня 2019 року», – йдеться у повідомленні.

У суді повідомили, що ними було задоволено заяву УПЦ МП про забезпечення позову з огляду на те, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача.

Крім того, на думку суду, «реалізація на даний час (до вирішення справи по суті) оспорюваного акту та вчинення на його виконання дій може призвести до невиправданого втручання держави у сферу діяльності релігійної організації як юридичної особи».

Як наголосили в суді, вжиття заходів забезпечення позову не зумовлює фактичного вирішення спору, оскільки вони спрямовані виключно на збереження існуючого становища до завершення розгляду справи по суті.

Нагадаємо, закон, який зобов'язує УПЦ МП вказати у назві приналежність до Росії був ухвалений 10 грудня 2018 року.

Коментарі

Володимир

01:00 24.04.2019

з яких пір Окружний адміністративний суд міста може замахуватися на закони прийняті Верховною Радою?))

Володимиру

10:26 24.04.2019

З якого часу президент чи спікер верховної ради мають право втручатись в релігійні справи і порушувати Консультацію?

Володимиру

10:27 24.04.2019

Конституцію!!!

Хрін для 10:27 24.04.2019

15:58 24.04.2019

Питаєш, з якого часу керівник має право втручатися у релігійні справи? Так от, читай! Чи відомо тобі, що християнство у світі вперше набрало організованої форми у Римі через визнання і волю на це римського імператора? Чи відомо тобі, повчальнику, чому столицю Візантії - східної провінції Римської імперії було названо Константинополем і чому? У честь імператора, друже! Чи знаєш, прибічнику Кремля, що волею київського князя Володимира Великого у 988 році християнство визнане офіційною релігією народу руського, а, згодом, воно почало поширюватися й на північ, у т.зв. Залісся? А чи відомо прихильникам МП, що грамоту про визнання московської патріархії видушив у Вселенського Патріарха Єремії погрозами і соболями московський цар Борис Годунов? Цар, Карл, чуєш, а не піп чи архієпископ!!! Чи, можливо, ще варто нагадати, що саме Петро І фактично зліквідував церковний устрій та перейменував на Російську православну церкву і створив Священний Синод на рівні міністерства для управління московським патріархатом, який проіснував аж до 1917 року. І тільки Сталін у 1943 році, Сталін, друже, розпорядився, аби відновилась РПЦ, але також перейменував з Російської вже на Русскую і дав команду це своє рішення легітимізувати Синодом. Тільки воля державних мужів завжди і всюди була основою та початком релігійного руху, а у багатьох європейських державах фактично є навіть державні релігії. В Україні ПЦУ могла постати лише при визнанні такої потреби на державному рівні, але це не означає, що держава розставляє релігійні кадри, надає певний сан чи втручається на якомусь іншому рівні. Це не Росія, де Кирило приймає участь у засіданнях Комітету мінооборони/нападу, оскільки є "командующим информационно-пропагандистких подразделений" цієї структури. Подякуйте Москві за все "добро" християнству на наших землях, саме воно зумовило постання Помісної церкви в Україні, яка покликана стати не державною, а державотворчою для українського народу! І це тільки питання часу!

Хріну

17:36 24.04.2019

Скажіть на милість: Коли розпочнете всіх неправославних до ПЦУ "приєднувати", адже з УПЦ (тою, що називаєте мп) все зрозуміло, а от з римо-, греко-католиками, протестантами, РУНвірою та іншими щось нічого не ясно, просвіт, будь ласка!

Хрін для 17:36 24.04.2019

19:08 24.04.2019

Щось Вам батюшки не того наговорили, аби у будь-який спосіб протягнути, відкласти перехід громад до ПЦУ через президентські вибори, доки прийдуть "наші", себто московити. Про які "римо-, греко-католиками, протестантами, РУНвірою та іншими" можна вести мову, коли ПЦУ - православна церква у самій назві. Це - перше. Друге, - московський патріархат ніхто не забороняє, ніхто не нищить і не ганьбить, йдеться лише про уточнення приналежності цієї вітки православ'я і легалізація проукраїнської частини КП, УАПЦ, які були "раскольниками". Не видумуйте дурниць, лишайтеся під омофором Москви, але не продовжуйте гноблення українського православ'я, тим паче після анексії Криму і роздачі російських паспортів в ОРДЛО, яку задекларував сьогодні Путін. Ось і вся розмова, перемога Зе нічого не повертає назад, російськомовні лишень пригальмували українізацію сходу і півдня, бо таки 350 літ після Переяслава за 5 років подолати неможливо. Шануймося, страсний тиждень надворі і в душах, тому не солімо одне одному рани після Песаха і перемоги в цей день прихильників кандидата, котрий починає вчити укрмову і йому покажуть здалеку Євангеліє, можливо й на фото...

Хріну

21:06 24.04.2019

А хіба представники вищезгаданих конфесій не мають права брати участь у "державотворчій для українського народу" згідно ваших слів, церкві, чи їх не можна допускати до "державотворення"? Можливо краще так і назвати нову церкву: Собоюдержавотворча церква України (СЦУ згідно Томаса) чи Першзавседержавотворча церква України (ПЦУ як її поіншому називають)? От і займалися б собі земними справами з релігійним присмаком, а тих, хто шукає "Царство не від світу цього"(Ін.18,36) не чіпали би та виконували основні принципи Конституції України.

Хрін для 21:06 24.04.2019

22:56 24.04.2019

Даруйте, але Ви дійсно, мабуть, "не від світу цього", або обрали не того співбесідника. Можливо, якщо дійсно Ви окрім требника та деяких церковних книг у своєму житті нічого суттєвішого не читали, тому й не знаєте історії становлення Помісних церков в інших країнах, тому ця така манера розмови з пересмикуванням фактів годиться хіба для перестарілої бабусі, котра окрім газет, телевізора з улюбленим каналом і батюшки у своєму житті не чула і не бачила. Коли ж Ви знаєте тему значно глибше, але мімікруєте, прикидаєтесь таким собі середньостатистичним поліщуком, то це ще гірше. Адже, бодай трішки освічена людина, що цікавиться своєю історією, знає про існування української автокефальної православної церкви здавна, востаннє за часів УНР, але на жаль, російські багнети її тоді знищили разом з українською державністю. І Акт про її саморозпуск, як це не дивно, проголошував тоді брат відомого історика, Голови Центральної Ради Михайла Грушевського. Однак Вам це все не цікаво, оскільки Ваша мета зрозуміла і послідовна - окрім РПЦ у світі для українців більш канонічнішої православної церкви не існує. Навіть Антіохійська, яка об'єднує у своєму лоні православних арабів для Вас миліша і канонічніша, аніж Православна Церква України, оскільки наші малороси свято вірять своїм зверхникам і кормильцям з Московії, аки самому Господу Богу. На цю тему можна вести полеміку безкінечно, але, я повторююсь вдруге, нині не найкращий період розпинатися у тих речах, які є засадничими для української державності. Через це пропоную після Великодня повернутися до теми, якщо вона ще Вас хвилюватиме, і спокійно, без образ одне одного, на солідному рівні поговорити на основі фактів, аргументів та історичних джерел щодо походження православ'я, право окремих держав на свою Помісну Церкву та історичний досвід у цій царині. На все добре! Гарних всім Великодніх свят!
Моліться, аби Путін не розширював видачу російських паспортів окрім ОРДЛО і не святкував 9 травня десь в Одесі чи Маріуполі, бо лишень тоді Ви, можливо, зрозумієте всю сутність РПЦ на власному гіркому досвіді.

Хріну

10:13 25.04.2019

Я так розумію, що по суті відповіді від вас не буде, шкода... Щасливого Великодня!

Кіплінг

10:45 25.04.2019

«Они все собираются избрать себе вожака, составить собственные законы, придумать собственные обычаи, но никогда не выполняют задуманного, потому что их памяти не хватает до следующего дня. В оправдание себе обезьяны сочинили поговорку: „То, о чём Бандар-лог думает теперь, джунгли подумают позже“»«Мы велики! Мы свободны! Мы достойны восхищения! Достойны восхищения, как ни один народ в джунглях! Мы все так говорим — значит, это правда!»

Хрін для 10:13 25.04.2019

11:27 25.04.2019

Суть, якщо Ви не зрозуміли досі, полягає у тому, що окрім РПЦ в Україні нема інших помітних та впливових релігійних структур, які б були деструктивними до української державності. Але про це і так всі знають, а у Москві навіть не соромляться цієї своєї позиції, що сформульована у їх релігійно -імперській доктрині "русского мира"! На все добре!

Охрєнєвшим

11:50 25.04.2019

Ви, мабуть, осліпли! Хто не бачив попів мп на колінах при похоронах атовців?

Бандерівець

13:49 27.04.2019

Наші люди годяться в раби. Одні відбивають атаки ворога а інші ладні на колінах повзти в Росію, голосувати за клоуна. Диванний патріотизм процвітає. Позривав би ті вишиванки з вас недоумки

Атеїст

12:35 28.04.2019

У всіх цивілізованих країнах на продуктах склад та дата виготовлення пишеться великими літерами, щоб не ввести в оману споживача. Вміст сої у ковбасі або пальмової олії в маслі має бути вказано, це основа походження продукту. Релігійні треби громадян мають бути задоволені культовими сервісними організаціями, без шахрайських маніпуляцій. Походження продукту ідеологічного спрямування повинно мати ознаку країни походження та дату випуску продукції, а також технічні специфікації ( техумови або ДСТУ) в нашому випадку щось на зразок Томосу, який в той же час засвідчує ліцензію або а законність використання авторського права на користування продуктом. Приховування складових компонентів, що можуть причинити шкоду здоров'ю споживача, є злочин. Наприклад повинні вказувати, що вживання за кермом, для вагітних і т.д. може мати негативні наслідки. Тут так само повинні вказувати на дверях установ, що відвідування церкви Московського патріархату може зашкодити моральному здоров'ю громадян України, та іншим адекватним людям.

20 травня
Сьогодні
Вчора
18.05.2019
17.05.2019
16.05.2019
15.05.2019
14.05.2019
13.05.2019
12.05.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин