Гроші Світового Банку на Волині спрямовують на боротьбу з хворобами системи кровообігу

22 Жовтня 2016, 13:00
1319 Джерело: virgo.org.ua
 

На Волині вже рік реалізовують проект Світового Банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Інвестиції підуть на заходи, що допоможуть знизити рівень серцево-судинних захворювань волинян.

У рамках проекту області виділили 30 мільйонів доларів. Вони підуть на реконструкцію та капітальний ремонт 138 діючих та 86 нових амбулаторій загальної практики сімейної медицини, йдеться на сторінках тижневика «Сім’я і Дім».

Також за ці кошти сільських і міських лікарів забезпечать санітарними автомобілями, медичною апаратурою, технічною підтримкою через створення електронного реєстру хворих на серцеві недуги. А ще – навчатимуть.

– На першому етапі впровадження субпроекту реконструюють приміщення під амбулаторії в селах Заріччя і Зимне Володимир-Волинського району, Печихвости, Лобачівка, Скобелка, Журавники на Горохівщині, Бузаки, Нуйно, Воєгоща на Камінь-Каширщині, Лаврів і Піддубці Луцького району та ще у понад 20 населених пунктах Іваничівського, Ковельського, Локачинського, Любешівського, Любомльського, Маневицького, Турійського, Рожищенського, Ратнівського районів, – кажуть в обласному управлінні охорони здоров’я.

За словами начальника управління Ігоря Ващенюка, вже виконана підготовча робота, яка передує активній закупівлі медичного обладнання.

– Щодо реалізації проекту, то головою облдержадміністрації у квітні 2016 року затверджено перелік із 31 об’єкта, у яких в 2016-2017 роках буде здійснено перший етап ремонтно-будівельних робіт. Нині узгоджуємо об’єкти на другий і третій. Тобто паралельно реалізується перша і друга фази будівельного компоненту, – розповідає керівник.

Окрім того, аби оснастити лікарняні заклади, експертна група у складі провідних волинських лікарів та консультантів субпроекту розробила й затвердила перелік та мінімальні вимоги до медичного обладнання для 138 діючих первинних амбулаторій. Тендерна документація для процедури міжнародних конкурсних торгів уже надіслана на погодження у Світовий Банк.

Щодо медичного обладнання для закладів вторинного та третинного рівня, то нині експерти працюють над вимогами до неї.

Однак, як визнає голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, важливим є не тільки відремонтувати-побудувати та оснастити обладнанням медзаклади, а й змусити краян дбати про себе. Тому для висвітлення можливостей, які з’являться у ранньому виявленні, діагностуванні та лікуванні хвороб системи кровообігу після реалізації проекту, та загалом популяризації здорового способу життя на Волині значну увагу приділять інформаційній кампанії.

Роман ЖИЖАРА

Інфографіка Дмитра АВРАМЕНКА

2

 

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі
23 Жовтня 2016, 12:11
В держбюджеті на наступний рік УСІ комунальні витрати лікарень і шкіл на опалення, ремонти, тощо будуть фінансуватись із місцевого бюджету.. Тобто , хабарі і побори з людей ЗРОСТУТЬ . Бо місцеві бюджети , зокрема районний, ніяких коштів на подібні видатки не &quot;потягне&quot; .. <br/>Зате зарплати собі нардепи підняли два дні тому аж у два рази!! Тобто на 100 % !! Отож, виборці-дебіли, подякуйте БПП-Солідарність, Народному фронту та тим іншим , за кого ви голосували ...<br/>Бо ж вам усім - Ж.О.П.А!!
23 Жовтня 2016, 16:02
Перед наступними виборами президента, Верховну раду слід усі витрати місцевих рад/бюджетів перенаправити на місця але якщо виникає потреба Обл.рада, Уряд, Верховна рада даватиме субвенції тобто робимо те що у свій час намагалася робити Тимошенко - більш як 1200 місцевих бюджетів їздити в Київ та просити але потім як зазвичай політичні питання прив&quot;язували до влади та місць роздачі подачок. Сьогодні як бачимо ріст &quot;благосостояния&quot; місцевих бюджетів пов&quot;язують з буцім-то ростом податкових платежів яких у принципі на території наприклад К-Каширщини не може бути через те, що весь бізнес в тіні. З таким притиском на &quot;ріст&quot; податкових надходжень ніхто не вірить але пов&quot;язують бепосередньо з грошима Євросоюзу і це найгірше що Ми можемо зараз спостерігати через те, що так як Росія у свій час прив&quot;язала Українців до дешевого газу та своєї імперської політики то Євросоюз через свої дешеві кредити прив&quot;язує НАс до орбіти нашого/свого розвитку. Затим українцям слід буде віддавати свої ресурси - землю, ліс, бурштин, мідь, воду. Безплатного сиру в мишоловці немає.
Коментар
24/01/2022 Понеділок
24.01.2022
23.01.2022