Вшанували подвиг оборонців рідної землі

28 Жовтня 2016, 11:59
1448

28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників.

З цієї нагоди у Камені-Каширськму відбулась церемонія покладання квітів до Обеліску Слави та Братської могили, – повідомляє прес-служба РДА.

Участь у ній взяли голова районної державної адміністрації Валерій Дунайчук, голова районної ради Віктор Сус, його заступник Сергій Дмитрук, міський голова Василь Бондар, а також очільники ветеранських організацій району Віталій Нестерук та Іван Грисюк.


 

Українці зробили неоціненний внесок у спільну перемогу народів Європи над нацизмом. Це славетна і водночас кривава сторінка літопису держави. 

А знати історичне коріння – святий обов’язок кожного свідомого українця. Звісно, це знання є дуже важливим, адже воно поєднує пам’ять різних поколінь про героїчні подвиги оборонців рідної землі.


 

Фото із сайту Камінь-Каширської РДА.

Коментарі
28 Жовтня 2016, 16:45
Ну-ну. Геть як за минулих часів. Начальство крокує, а де нескінченні маси вдячного народу, де школярі, де ветерани? Мабуть їм про цю справу вирішили не повідомляти. Бо народ сучасний не знає, що таке нацизм, знає про німців і про те, що німці в своїй країні дуже добре живуть. А нащадки переможців - животіють, але два рази на рік згадують, що того німчуру таки перемогли, це щоб не звертати уваги на власні проблеми. Ото і виходить, що начальство наше в минулому, а народ вже явно попереду їх.
28 Жовтня 2016, 17:32
вийшли хлопці на природу, повітрям подихали, сфоткались, відзвітувались, заспокоїлись, виконали
28 Жовтня 2016, 22:59
Чому некоректно називати 28 жовтня &quot;Днем визволення України від фашистських загарбників&quot;?<br/>Останні бої із нацистськими окупантами на території сучасної України відбулися майже на місяць пізніше. Не менш важливо, що після цього Україна не стала вільною. По суті один тоталітарний режим замінив собою інший.<br/>Публікуємо тематичний матеріал із книги &quot;Війна і міф. Невідома Друга світова&quot;:<br/>http://www.ww2.memory.gov.ua/mif-38-vyzvolennya-ukrayiny/
29 Жовтня 2016, 01:23
А чому некоректно? Тобто, без англійської, неправильно. Правильно. Треба. Але для чого!? Для кого? Для людей, які мають шанувати пам'ять за загиблими в тій війні. Вже є Постанова Верховної Ради України, якою ясно і чітко і навіть для полішуків сказано, що одним з винуватців війни, є СРСР-КПСС. То оце дебільне районне начальство, колись зрозуміє, що годі вже займатись політичної проституцією, підмахувати Путініну, а навчитись шанувати життя і пам'ять тих, хто загинув, і забезпечив життя гунчиків, склезів, бондарів, сусів, кіхтів, гордійчуків та іншої ср-ні.
29 Жовтня 2016, 21:41
Ми часто кидаємося з одних крайнощів в інші через те, що віримо всім підряд і одночасно нікому. Це притаманно людям, котрі заблукали у лісі чи у великому місті. І будь-який подорожній, що показав нам пальцем до найближчого села чи будинку, сприймається нами за спасителя і рятувальника. А от коли ми самі знаємо орієнтири, то різними дорогами йдемо до потрібного нам населеного пункту чи грибного місця у лісі. Я часто критикую перших керівників району, бо маю таку хрінову натуру, що не хоче розуміти неефективного використання робочого часу через надмірні урочистості з будь-якої нагоди і &quot;масові&quot; гуляння на них керівників району Але у цьому конкретному випадку, я не маю підстав і тим більше бажання &quot;вумнічати&quot; щодо відзначення певних дат та вшанування пам'яті людей, котрі воювали у Другій світовій війні. Можна прислухатися до історика, Голови Українського інституту національної пам'яті В. В'ятровича, котрий заперечує цю дату визволення України від гітлерівців, оскільки бої з ними ще точилися й пізніше. Але ж районна влада не може навіть з історичних книжок встановлювати на свій розсуд ту чи іншу зафіксовану у встановленому порядку дату. Та й хіба суть у тому чи місяцем раніше, чи пізніше віддати шану воякам, котрі, звісно, не зі своєї волі ходили під кулями і снарядами у ті лихолітні часи. І, як на мене, патріотизм полягає у тому, аби ми пам'ятали і поважали всіх, хто боронить свою землю, тих хто вижив і тих, хто навічно пішов у горнило тієї страшної війни. Звісно, що винуватцями Другої світової війни були і Гітлер і Сталін, саме вони обоє Пактом Молотова-Рібентропа розділили сфери впливу і дали старт цій душогубці десятків мільйонів людей. Причому кожен з них свято вірив у свою вищу місію спасіння людства: один - від фашизму, інший - від комунізму. А, коли бути ще послідовнішим і глибшим, то Друга світова була неминучим наслідком Першої світової війни. Німці під орудою Гітлера хотіли реваншу за програш у Першій світовій, а комуністам на чолі з Сталіним не терпілося продовжити &quot;правое дело Октября&quot; на півсвіту, відновивши у такий спосіб Російську імперію. Сталін готувався до наступальної війни і тому на західних кордонах фактично не було оборонних споруд, фортифікацій, навіть детальних карт західних областей СССР. Саме тому початок війни був такий трагічний для Москви, бо Гітлер випередив наступ Сталіна приблизно на півмісяця. Світ знав про такі розклади ще тоді, а в межах Радянського Союзу вперше про це детально описав радянський дисидент, кадровий офіцер КГБ Віктор Суворов( Володимир Різун) у своїй книзі &quot;Криголам&quot;, що вийшла в еміграції. Тому, історики повинні робити свою роботу, а державні службовці на районному рівні - свою. Можливо, у зв'язку з цим, варто нагадати, що чиновник може робити тільки те, що дозволено Законом, а громадянин вправі робити все, що не заборонено Законом. Тому давайте з розумінням поставимось до цього покладання квітів воїнам і до істориків, які відкривають правду чи наближають її до правди...
29 Жовтня 2016, 21:57
Ви мені скажіть коротко. Яке то має значення, коли червона Армія виштовхала німців за державний кордон СРСР? Що після цього війна закінчилась, українці перестали гинути? Був останній призов, який мав на меті максимально зменшити кількість молодих українців західної України. Їх старші брати та батьки скопом були мобілізовані до армії, ним затикали всі фронтові провалля та ще багато чого. Досить вшанування загиблих у другу світову 8 травня І неодмінно заявити начальникам дебільного розливу - .......ЛИ!!!
29 Жовтня 2016, 23:21
Я вас розумію і розділяю ваші погляди щодо купи незрозумілих сьогодні дат, ювілеїв, урочистостей тощо. Для чого українцеві святкувати 1 і 2 травня? Хіба для вихідних, щоб посадити бульбу. Для чого день лікаря, якщо медицина сьогодні більшості недоступна? Для чого день економіста, якщо в Україні нема економіки і т.д. Але ще живі окремі ветерани тієї війни, які вже бачать ветеранів нинішньої війни, котрі потребують поваги і шани від суспільства. І будуть майбутні ветерани, хоча ніхто того не хоче. Але у всіх нормальних суспільствах є пошана до оборонців, гідна оплата їх ратної праці, пам'ять про полеглих при захисті своєї землі, своєї держави... Я не знаю які переконання вкладав Роберт Рождєственський у слова &quot;Це потрібно не мертвим, це потрібно живим...&quot;, які викарбувані на постаменті у Камені. Скоріше всього радянського толку. Однак слова цього єврея скоріш за все були філософськими. Часто пам'ять молодим людям потрібна більше ніж ветеранам, і, звичайно, не для ностальгії за СССР. Декомунізація - це не тільки знесення пам'ятників і зміна назв вулиць та міст, це зміна ментальності...Тоді, не тільки ви, але й інші будуть вкладати у пам'ять полеглих всіх сторін і народів у Другій світовій війні без прив'язки до СССР. Але до цього ми приходимо не всі і не рівними рядами під марші Марсельєзи чи стрілецьких пісень...Кожна людина, яка втратила життя не по своїй волі, гідна людської пам'яті. Звісно, якщо це не злочинець!
31 Жовтня 2016, 23:49
Не можете ви розділяти моїх поглядів, бо вони мої. Хіба що поділяти......