Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Митополит Онуфрій
Митополит Онуфрій

Наступ на Томос: Філарет відновлює КП, а Онуфрій просить суд скасувати ПЦУ

10:00 21.06.2019
1631

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом Київської митрополії УПЦ МП, яка просить визнати протиправною і скасувати реєстрацію Православної церкви України.

Про це повідомляє прес-служба УПЦ МП.

Відповідачами за позовом вказані Міністерство культури і Державний реєстратор КП Центр правової допомоги та реєстрації.

УПЦ МП мотивувала свій позов допущенням істотних порушень чинного на момент проведення державної реєстрації, створення юридичної особи законодавства України, а також вчиненням відповідачами в адміністративній справі протиправних дій.

Голова юридичного відділу УПЦ МП Олександр Бахов заявив, що ПЦУ нібито не може називатися Київською митрополією Української православної церкви.

«Так звана новоутворена ПЦУ не має підстав називатись Київською Митрополією Української Православної Церкви, не тільки тому що з подібною назвою існує релігійний центр ще з 1991 року, а й тому, що первинний правовстановлюючий документ «Томос», який вони повинні були поважати і виконувати визначає їм дві назви – «Православна Церкви України» (ПЦУ) та «Святіша Церква України» (СЦУ)», – стверджує голова юридичного відділу УПЦ Олександр Бахов.

У цей же час, патріарх Філарет, 20 червня вирішив відновити Українську православну церкву Київського патріархату. У Православній церкві України ці процеси не визнають.

Про це повідомляє «24 канал».

Зібрання прихильників колишньої УПЦ КП відбулося у Володимирському соборі в Києві. На ньому були присутні деякі ієрархи, священики та близько сотні вірян. Проте, архієреї Православної церкви України проігнорували зібрання, адже ПЦУ наголошує, що «собор» є нелегітимним.Прихильники відновлення Київського патріархату також відкинули Томос про автокефалію української церкви, зауважишивши, що він нібито ставить ПЦУ у залежність від Константинополя.

Філарет і надалі вважає себе патріархом київським і претендує на все майно, храми і всі гроші УПЦ КП, які перейшли до ПЦУ.

Також у постанові так званого собору Філарета нібито відміняють положення Об'єднавчого собору ПЦУ, який пройшов 15 грудня 2018 року і називають його «зібранням архієреїв».

«Помісний собор не затверджує, а відміняє постанову архієрейського, чи так званого Помісного собору, бо це був не Помісний собор, а зібрання підписів архієреїв, одного священика та двох мирян про умовну ліквідацію УПЦ Київського патріархату, на вимогу Вселенського Константинопольського Патріарха Варфоломія», – йдеться у постанові.

Архієреї Православної церкви України та митрополит Епіфаній не визнають відновлення УПЦ КП та не підтримують дії Філарета. За їх словами, таким чином патріарх повертається у невизнання, а ПЦУ отримала Томос про автокефалію і визнана Вселенським патріархатом.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Для адмінів з МП

11:16 21.06.2019

У Православній церкві України вважають безперспективним позов Української православної церкви Московського патріархату з вимогою скасувати реєстрацію ПЦУ. Про це на брифінгу 20 червня заявив архієпископ Чернігівський і Ніжинський, заступник голови управління зовнішніх церковних зв'язків ПЦУ Євстратій (Зоря), передають Патріоти України з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ми вважаємо, що цей позов є абсолютно безперспективним... Жоден суд, жодні позови не змінять того факту, що така церква є, що керівну структуру – Київську митрополію – зареєстровано", – заявив Євстратій.

Для адмінів з МП

11:19 21.06.2019

"Такі зібрання ні в якому разі не можуть бути визнані Помісним собором, а їх рішення є нікчемними в юридичному і канонічному значенні цього терміна, вони не породжують юридичних наслідків і не підлягають виконанню", – сказано в повідомленні.

Також під час брифінгу в Києві в четвер, 20 червня, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) заявив, що Філарет своїм зборами захотів "виділитися".

"Патріарх і ті, хто були з ним на цих зборах, вони всі брали участь в житті ПЦУ ... зараз вони виділилися. Я думаю, що священний синод просто констатує, що вони за власним бажанням вийшли зі складу Православної церкви України", – зазначив він.

За його словами, Філарет "не матиме ніякого відношення до ПЦУ і не буде займати ніяких посад".

Крім того, архієпископ від імені ПЦУ оголосив про невизнання "собору" Філарета. Він додав, що керівництво ПЦУ планує відреагувати на сьогоднішні збори вже 24 червня на засіданні синоду церкви, прийнявши відповідні рішення.

Галька

10:45 22.06.2019

Ось і казочці кінець.......

Гальці

23:33 22.06.2019

Раденька, що дурненька...?

13 серпня
Сьогодні
Вчора
11.08.2020
10.08.2020
09.08.2020