Начальство – заможне, заступники – бідні: волинська влада оприлюднила свої статки через е-декларації

15 Листопада 2016, 08:10
1320 Джерело: Обозреватель
На відміну від сенсаційних відомостей про статки урядових чиновників і нардепів, електронні декларації волинських можновладців нічим не здивували краян.

Прогнозовано керують областю та найбільшими містами Волині доволі заможні господарники, які зажили чималих статків за попередньої успішної бізнес-діяльності, - йдеться на сторінках тижневика «Сім'я і Дім».

 

СЕНСАЦІЇ НЕ СТАЛОСЯ

Аналізуючи електронні декларації керівників краєм і мерів міст обласного значення, характерним є те, що всі вони – мільйонери, принаймні гривневі. Власне, більшість начальства нічим не завинили перед громадами і державною, адже нажили статки на керівних посадах крупних компаній, банків і корпорацій. Як, скажімо, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик і голова облради Ігор Палиця. Для їхньої звітності примітно те, що жоден не задекларував нерухомість за кордоном. Заодно керівники краєм зберігають заощадження як у валюті, так і гривнях. Єдине, що дивує – лише один доволі непрестижний автомобіль у Володимира Гунчика. Він задекларував «Ладу» 1990 рок випуску, коли Ігор Палиця зазначив у декларації цілий автопарк престижних іномарок. Не дивує й наявність мільйонів на банківських рахунках і готівкою у колишніх голів корпорацій і компаній. Одне слово: сенсації не сталося.

 

 

Натомість здивування викликають доволі скромні на тлі своїх начальників статки заступників голови ОДА та Волиньради. Практично кожен живе на зарплату. Хоча троє з п’яти таки мають власні легковики. Поміж заступників середній річний заробіток сягає 70 тисяч гривень, що надто мало для купівлі нерухомості або земельних ділянок. Тому жоден не може похизуватися котеджами, просторими квартирами та заміськими шикарними дачами. До речі, аналіз дещо неточний, оскільки декларація заступника голови облради Романа Карпюка досі відсутня в єдиному державному реєстрі.

 

1

 

НА ПЕРИФЕРІЇ ВЛАДА ЖИВЕ СКРОМНІШЕ, АЛЕ БУДУЄТЬСЯ

Серед мерів та їх заступників міст обласного значення – Луцька, Ковеля, Володимир-Волинського та Нововолинська – немає відвертих фаворитів та аутсайдерів за статками. Як зазначають експерти, це зумовлено тим, що крісла міських голів посідають бувалі господарники, за плечима яких десятки років керівного стажу. Вони обережніші і скромніші, принаймні публічно, ніж новітня владна еліта. Щоправда батьки міст і районів полюбляють будуватися і запасатися землями.

 

 

Щодо статків заступників мерів, то всі ці чиновники – від луцьких до нововолинських – живуть безбідно, їздять на авто, мають квартири та будинки. Однак мільйонів у банках не тримають – є середньостатистичними представниками середнього класу. Єдиний, хто вирізняється з когорти – заступник голови Луцької міськради Юрій Моклиця. Він може похизуватися хіба що будинком із земельною ділянкою в селі Великий Омеляник. Однак чоловік ще молодий – у нього все попереду.

Роман ЖИЖАРА

Інфографіка Дмитро АВРАМЕНКО

 

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Камінь-Каширський» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі
15 Листопада 2016, 19:26
А чому мій знайомий Роман Карп"юк не подав інформацію. І трохи постарів з тих пір, як я його бачив в останнє.
16 Листопада 2016, 00:15
Сайт називається район Камінь То для чого аналіз обласних чиновників. Будь ласка не копіюйте інформацію, а створіть про районних. Хоч там нема що і бачити.
16 Листопада 2016, 00:32
«Восьмерка» в качестве одного из чисел нумерологического ядра – это показатель доминанантного начала, практицизма, материализма и неистребимой уверенности в собственных силах. <br/>Вы – победитель от рождения. Жизнь для Вас – поле боя, а все ее блага – трофеи. И неважно, «свое» это поле или «чужое», и на чьей стороне изначальный перевес.
Коментар
29/01/2022 Субота
29.01.2022
28.01.2022
27.01.2022
Афіша