Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Четвертий повіт на Волині — не амбіції, а об’єктивна потреба

08:00 30.09.2019
2165

І обласна влада, і фахівці Волинського центру розвитку місцевого самоврядування вважають, що центром такої адміністративно-територіальної одиниці може бути місто Камінь-Каширський.

Про це повідомляє газета Полісся.

Нехай дехто і дорікає, що ми так і не встигли застрибнути у «поїзд» децентралізації, питання — бути чи не бути Камінь-Каширському повітові — ще залишається актуальним.

Попри те, що Міністерство регіонального розвитку та будівництва України запропонувало створити на Волині три райони з центрами у Луцьку, Ковелі та Володимирі-Волинському, чимало фахівців продовжують дотримуватися думки, що з метою ефективного управління в регіоні доцільно створити саме чотири повіти і не повторити помилки під час утворення госпітальних округів.

Цю позицію відстоюють фахівці Волинського регіонального відділення Асоціації міст України, а також депутати Верховної Ради України від Волинської області. До речі, нещодавно народні обранці Ігор Палиця, Ірина Констанкевич, Ігор Гузь, Степан Івахів та В’ячеслав Рубльов надіслали звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, у якому просять створити у Волинській області не менше чотирьох районів (повітів), зокрема у північній (поліській) зоні Волині.

Однак, чи дослухається до цього парламент і Уряд, важко передбачити. Як вважає регіональний консультант Асоціації міст України з правових питань Валентин Малиновський, на заваді можуть стати амбіції керівників органів влади поліських районів.

Проблема у тому, що в нас кожен керівник району бачить свій районний центр центром пропонованого майбутнього повіту. Відповідні звернення прийняли представницькі органи Любешівського, Ратнівського, Маневиицького, Камінь-Каширського районів. А через те, що немає єдності, може так статися, що у Києві скажуть: «Ну ви ж бачите, що самі не можете визначитися, і тому підстав для створення четвертого повіту немає», — зазначив Валентин Ярославович у коментарі журналістам «Полісся».

Фахівець переконаний, що остаточне рішення в цьому питанні повинні приймати центральні органи держави, беручи до уваги думку народних депутатів, керівництва області, та не зважати на різноголосся місцевих керівників.

У даному випадку формування районів та визначення їхніх адміністративних центрів, на відміну від формування об’єднаних територіальних громад, має зовсім іншу специфіку. Бо коли ми говоримо про формування ОТГ, то тут відбувається об’єднання громад на добровільній основі, і думка людей є визначальним фактором. При формуванні районів/повітів головним суб’єктом виступає держава. Адже на території району фактично будуть зосереджені не функції місцевого самоврядування (ці функції переходять в ОТГ), а державні функції: національна безпека (СБУ), питання оборони, цивільної безпеки, кримінальна поліція, питання надзвичайних ситуацій, фіскальна служба, санітарно-епідеміологічна служба, екологічна інспекція, суди, прокуратура, — пояснив Валентин Малиновський.

Ускладнює ситуацію відсутність закону, який би регулював питання адміністративно-територіального устрою. Однак, на розгляді у Верховній Раді перебуває законопроєкт «Про засади адміністративно-територіального устрою України». У ньому визначені відповідні норми.

Тож, після прийняття цього законопроекту, будуть запроваджені такі основні параметри територіального устрою субрегіонального рівня: мінімальна чисельність населення району має становити не менше 150 тисяч жителів; адміністративний центр району визначатиметься з урахуванням історичних особливостей, географічного розташування, наявності інфраструктури для розміщення органів публічної влади.

Окрім того, як зауважує Валентин Малиновський, центром повіту має бути місто, яке має не менше 50 тис населення, або ж, у разі відсутності такого, інше місто з меншою кількістю населення.

У північному – Поліському регіоні Волині, де пропонується створити четвертий район, знаходиться єдине місто – Камінь-Каширський. Воно не має такої кількості жителів, але враховуючи, що у поліській зоні Волинської області щільність населення фактично у два рази нижча від південних районів, саме воно має всі підстави стати адміністративним центртом нового району (повіту). У законодавстві має бути враховано, що для таких регіонів України, як Полісся, гірські території, степова зона, необхідно робити відповідні винятки. Однак, загальна кількість населення четвертого району Волині у складі Камінь-Каширського, Ратнівського і Любешівського районів відповідатиме європейським стандартам (NUTS 3) – 152 тис. чоловік. До переваг Каміня-Каширського належить його вигідне географічне розташування – він знаходиться у географічному центрі пропонованого району, що дуже важливо в контексті логістики, а також має залізничне сполучення, чого немає ні в Ратному ні в Любешові, – говорить Валентин Ярославович.

Водночас він зауважує, що Мінрегіон підготував новий проект адміністративно-територіального устрою субрегіональногоь рівня Волинської області, де передбачено лише три райони та 44 ОТГ (міських – 11, селищних – 17, сільських – 16).

Відповідно до нього, на Камінь-Каширщині передбачається замість п’яти лише три ОТГ: Гуто-Боровенська, Сошичненська сільські та Камінь-Каширська міська. Зауважимо, що відповідно до ццього проекту до Гуто-Боровенської ОТГ мають увійти також Полицівська, Піщанська, Воєгощанська, Броницька, Пнівненська сільські ради.

Сошичненську пропонують створити, як і раніше, у складі Карасинської, Стобихівської, Личинівської, Качинської, Сошичненської, Нуйнівської та Заліської сільських рад.

Усі інші сільради Камінь-Каширського району об’єднають у єдину Камінь-Каширську міську ОТГ. У районі не вважають це гіршим варіантом, оскільки ще раніше керівники району вносили на розгляд пропозицію створення на теренах району однієї ОТГ. Нині, наприклад, в.о. голови райдержадміністрації Олександр Михалік вважає, що ОТГ повинні створюватися у такому складі, який би забезпечував їх спроможність і, зокрема, на утримання апарату управління витрачали не більше 50 відсотків своїх бюджетів.

Втім, запропонований проєкт адміністративно-територіального устрою Волині ще обговорюється. І дискусії щодо укрупнення тривають.Тетяна Приходько

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Активіст

08:34 30.09.2019

Докерувалися, блін. Закону немає, а вже всі все ділять.

Шляхта

14:08 30.09.2019

Для порятунку ситуації з повітом у Камені потрібно невідкладно утворити організаційний комітет чи ініціативну групу активних зацікавлених людей з міста та навколишніх сіл незалежно від їх профілю та рівня освіти, посади, віросповідання чи політичних переконань. Цей комітет на своєму першому зібранні має задекларувати мету своєї діяльності - утворення повіту на базі міста, висловити недовіру у цій конкретній справі міському голові Василеві Бондарю, обгрунтувавши його позицію як малокомпетентну та недалекоглядну щодо розвитку нашого поліського краю. Окрім того, у зв'язку з ситуацією, що склалася, варто підкреслити глибокий пенсійний вік цієї людини та зумовлене цим бажання якнайдовше триматися нинішньої посади - мера окремого міста.
Невже місто та навколишні села через персональні амбіції одного посадовця мають страждати та втратити перспективу розвитку? Невже серед наших земляків нема лідера, нема думаючих громадян, котрим не байдуже майбутнє своїх дітей та онуків. Оргкомітет мав би звернутися до депутатів міської та сільських рад, які претендують на входження в склад повіту, із закликом - підтримати ініціативну групу та прийняти рішення, які дозволять місцевій владі взяти відповідальність за долю своїх земляків, за право розпоряджатися майном та ресурсами древнього міста з прилеглими селами для блага людей та української держави.

Камінь.

16:34 30.09.2019

"Зауважимо, що відповідно до ццього проекту до Гуто-Боровенської ОТГ мають увійти також Полицівська, Піщанська, Воєгощанська, Броницька, Пнівненська сільські ради.": то хто вже накопав до того, що Воєгоще яке розсташоване за сім км. від міста має відійти до Гуто Боровенської ОТГ. Я Вам не віддам Воєгоще ні за які обставини.

Каменю

23:06 30.09.2019

"Я Вам не віддам Воєгоще ні за які обставини" - у Вас манія величності ?

Revolution

03:20 01.10.2019

Тут якась "шляхта" пише - дослівно "самозванців нам не треба, председатель буду Я", та най вас шлях трафить, чим вам знов народ не вгодив зі своїм рішенням? Їдьте до Києва та безумствуйте перед мінрегіоном. За повіт переживають клерки з адміністрації та інші нероби, котрі завидують тому ж Бондарю, якого втретє обрала громада.
А для населення будуть Цнапи та держава у смартфоні. Дивіться президента. Адміністрацій не буде. Хто розумніший вже підшукав місце в новітніх установах, а ортодокси підуть хто на біржу, хто на пенсію, хто на х...

Адміністрація

08:11 01.10.2019

Місце начальника ЦНАП вже зарезервоване. Всі курять. Який там до біса конкурс.

Марко

08:21 01.10.2019

Прямо сицилійська мафія, а не камінчуки. Діалектику так в партшколах і не зрозуміли.

Крик душі

09:17 01.10.2019

"Прямо сицилійська мафія, а не камінчуки." - через це і страдає народ поліський,позажиралися,бояться крісла свої втратити,як ті лиси міняють шкури свої.Я за Ковель,мо порядку буде і менше ,але камінські дармоїди які прос.....ли повіт мо задумаються і хоч трохи дбатимуть про людей ,а не про свої дупи!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Шляхта для Revolution

14:47 03.10.2019

Питаєте - "чим вам знов народ не вгодив зі своїм рішенням?" Радите -"Дивіться президента. Адміністрацій не буде."???
Ми обговорюємо проблему утворення повіту у Камені, який би об'єднав північні поліські райони області і жодного "рішення, яким би народ догодив" мені чи собі народ ще не приймав. Рішення щодо повіту у нашому місті, котре підходить під цей статус за всіма критеріями, блокує особисто нинішній мер, котрому з огляду на його глибокопенсійний вік, така перспектива ставить крапку у його особистих доходах. А дивитися, шановний зе-революціонере, потрібно не презЕдента і телевізор з "слугами неозначеного народу", а навколо на наших сусідів, хоча б поляків, прибалтів та й далі, як у них ефективно працюють територіальні громади і ще й при цьому дають заробити копійку нашим "слугам"-заробітчанам. Бо з таким мисленням, як у псевдореволюшинів, не буде не тільки адміністрацій, але й от-от ми поставимо під загрозу державність України. Бо одні збагатились на приватизації кращих підприємств і дерибані майна, нинішні ж планують з цим рішуче покінчити і заробити вже "чесно і законно" на дерибані української землі і державності!

9 грудня
Сьогодні
Вчора
07.12.2019
06.12.2019
05.12.2019
04.12.2019
03.12.2019
02.12.2019
01.12.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин