Осінньо-зимовий період – це завжди час посиленої уваги рятувальників

14 Жовтня 2019, 17:30
4269

Осінньо-зимовий період – це завжди час посиленої уваги, рятувальники не тільки застерігають, а й постійно зустрічаються із мешканцями міст і сіл, аби вкотре нагадати їм про правила безпеки.

Про це інформують рятувальники УДСНС України у Волинській області.

Для співробітників ДСНС профілактична діяльність – невід’ємна частина роботи, а з настанням холодів цей напрямок є першочерговим. Рятівники роздають громадянам інформаційні листівки, попереджуючи нещасні випадки, які можуть статися через необережне поводження з побутовими та приладами обігріву.

 Про те, що прості правила рятують життя, розповідають школярам та вихованцям дошкільних закладів, проводячи зустрічі-тренінги. Вони проходять у цікавій доступній формі, аби малеча знала алгоритм дій на випадок можливої небезпеки.

Зустрічі тривають не тільки у закладах освіти, а й на базі пожежної частини, де діти дізнаються про таку непросту і важливу роботу рятувальника. Кожна екскурсія супроводжується обов’язковими запитаннями й відповідями з правил пожежної безпеки, а тому вже з малечку дітям закладаються необхідні знання з безпеки життєдіяльності.

 Та все ж, незважаючи на постійні застереження рятувальників,  пожежі щодня виникають на території області.

Основні причини пожеж восени – перенавантаження електромережі та порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. 

Щоб такого не трапилося, необхідно суворо дотримуватися встановлених для всіх правил пожежної безпеки в побуті та, перш за все, вимоги пожежної безпеки при встановленні та експлуатації електроприладів. 

Це слід знати кожному:  вчасно проводити ревізію електромережі, утримувати в справному стані розетки, вимикачі, рубильники та інші електроприлади; категорично забороняється підвішувати абажури на електричних проводах, заклеювати електропроводку шпалерами, зафарбовувати олійною фарбою, включати в одну розетку одночасно декілька приладів; йдучи з будинку, слід вимикати побутову техніку, не залишати ввімкненими електроприлади, що працюють в режимі очікування.

Ще трошки і розпочнеться опалювальний сезон. А пічне опалення завжди створювало і створює чимало проблем населенню, особливо в сільській місцевості, де у багатьох будинках є піч – об’єкт підвищеної пожежної небезпеки. Перед початком опалювального сезону всі печі повинні бути відремонтовані і ретельно перевірені.

Пам’ятайте – наслідки пожежі непорівнянні з витратами на ремонт вашого «домашнього вогнища». 

Щоб уникнути біди, не слід залишати без нагляду розтоплені печі та перегрівати їх, також експлуатувати печі без протипожежної розділки, використовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини. Відзначимо, що причиною пожежі може бути порушення правил влаштування печі.

Наприклад, недостатні відстані між димарем печі і дерев’яними конструкціями перекриттів будинку. Сюди ж можна віднести відсутність металевого листа, в результаті чого через випад вугілля загоряється підлога. Інша проблема – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печі. Також часто закінчується пожежею розпалювання печей бензином, гасом та іншими легкозаймистими рідинами. Крім того, не можна топити печі з відкритими дверцятами, сушити на них одяг, дрова та інші матеріали, а поверхні опалювальних приладів і димових труб необхідно систематично очищати від пилу і білити. Виявлені в печі тріщини і недоліки необхідно своєчасно усувати.

Щоб не допустити загибелі людей на пожежах, варто пам’ятати, що трагічні випадки частіше виникають там, де діти залишаються вдома самі, без нагляду дорослих в закритих квартирах, в будинках, що опалюються печами або залишені без нагляду увімкнені в електромережу електропобутові прилади.

З настанням холодів виникають пожежі у підвалах багатоповерхових будинків, жертвами яких стають особи без певного місця проживання. Небезпечні такі пожежі виділенням великої кількості диму, що проникає  в під’їзди та квартири, загрожуючи життю його мешканцям.

З настанням осінньо-зимового опалювального сезону:

  • не використовуйте саморобні електронагрівачі;
  • не експлуатуйте печі, що мають тріщини;
  • не використовуйте для обігріву приміщень газові плити;
  • не залишайте без нагляду розпалені печі та включені електронагрівальні прилади;

Знання найпростіших правил пожежної безпеки допоможе уникнути загорання, а знання першочергових дій у разі пожежі - допоможе зберегти життя!


 

Коментар
26/04/2024 П'ятниця
26.04.2024