Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Волинські медики пояснили, чому не можна палити сухе листя

11:10 20.10.2019
1769

Нещодавно у парку імені 900-річчя Луцька хтось підпалив опале листя і сміття. Виникла пожежа. На щастя, вогонь не поширився далі, вчасно спрацювали рятувальники.

Винного не знайшли. Найімовірніше, кажуть пожежники, це хтось зробив заради розваги. Хоча, часто люди палять траву і листя під час прибирання коло хати чи на присадибних ділянках. Однак, лікарі застерігають – це дуже небезпечно для здоров’я. Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

Такий спосіб утилізації трави небезпечний не лише для людей.

Листя, яке тліє, неабияк забруднює довкілля. Родючість ґрунту знижується, адже гинуть комахи, а окрім них, зайці, плазуни, дрібні гризуни. Страждають і птахи. Також, горять і рослини, якими харчуються ці тварини. Тобто спалення трави руйнує цілі екосистеми. Утім, цього можна уникнути.

Хоч паліям загрожує штраф до 1700 гривень – їх це не зупиняє.

З настанням осені стартує і сезон спалювання листя. Однак такий вид утилізації вкрай небезпечний як для здоров’я людини, так і для довкілля. Утім паліїв не зупиняють навіть штрафи.

Загрузка...
Коментарі

Марко

13:06 20.10.2019

"...вкрай небезпечний як для здоров’я людини." Небезпеки взагалі-то оцінюють ризиками, наприклад, ризик отримати ефективну еквівалентну дозу від радіонуклідів при спалюванні листя, чи ризик від збільшення концентрації сполук свинцю, які депоновані в листі, через використання тетраетилсвинцю для октанового числа бензину тощо. Про які ризики тут йде мова? Про збільшення ймовірності пожежі?

Загрузка...
25 листопада
Сьогодні
Вчора
23.11.2020
22.11.2020
21.11.2020