Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Листя
Листя

Спалювання листя може викликати захворювання на рак, – Мінекоенерго

09:00 26.10.2019
629

Традиційно восени люди згрібають опале листя та спалюють його, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає здоров'ю та довкіллю.

Міністерство енергетики та захисту України закликає громадян не палити листя, адже це призводить до забруднення повітря, води та ґрунту.

Лікарі ж попереджають про ризики для здоров'я, адже при спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати у людини рак. З димом у повітря виходять діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Тліюче листя виділяє чадний газ, який блокує постачання кисню до тканин організму. Приміром, одна тонна тліючого листя прирівнюється до тридцяти кілограмів чадного газу. Це дуже отруйний газ, оскільки надзвичайно легко зв'язується гемоглобіном крові, блокуючи доставку кисню до тканин організму. Серце починає працювати з вищим навантаженням, а це – посилює шанс на загострення захворювань серця.

Спалення листя призводить ще й до забруднення атмосфери, води та ґрунту. Небезпека полягає і в тому, що це може перерости у неконтрольоване горіння. Міністерство енергетики та захисту довкілля попереджає: такі дії призводять також до зникнення певних видів тварин та загибелі комах.

Спалювати листя забороняє низка законів, а Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає за це покарання у вигляді штрафу. Розмір штрафу за таке правопорушення коливається від 340 до 1360 гривень для громадян, і від 850 до 1700 гривень - для посадових осіб. Якщо ви стали свідком спалювання листя, спробуйте спершу поговорити з правопорушником і переконати його не робити цього. Якщо розмови не подіють, то викликайте правоохоронців і пожежників.

Мінекоенерго рекомендує компостувати листя – для цього не треба особливих знань або зусиль. Треба спеціальний резервуар або просто яма, куди можна помістити листя, а потім помірно його зволожувати. Навесні цим добривом можна удобрити ґрунт. Наприклад, у Рівному спробували розв’язати проблему із спалюванням листя, безкоштовного приймаючи його на території сміттєвого полігону. Згодом це листя закомпостують.


Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Марко

22:51 26.10.2019

Уточнення: діоксин утворюється у процесі спалювання ПЕТ-пляшок (поліетилтерафталату), а не листя.

Еколог

19:06 27.10.2019

А що утворюється в твердопаливних котлах та грубах якими віками палили наші батьки та пращури? Стаття не порівнює захворюваність на рак у країнах де не топлять дровами, сміттям та листям з нами. Напевно в Індії та Африці живуть вічно, не хворіють на онко. Чим горіння дров та вугілля на ТЕЦ відрізняється від спалювання листя. Авторам треба спробувати оштрафувати Ахметова за мільйони тонн спаленого вугілля та тисячі тонн викидів до атмосфери. За гроші отримані по кіотському протоколу потрібно боло б не тачки для поліції купувати, а переробку сміття налаштувати. А то за гроші на екологію їздять копи, а дядько винуватий що ніде сміття подіти, абсурд.

10 грудня
Сьогодні
Вчора
08.12.2019
07.12.2019
06.12.2019
05.12.2019
04.12.2019
03.12.2019
02.12.2019
01.12.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин