Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У волинських селах з'явиться якісний Інтернет мережі 4G і 5G

08:00 01.11.2019
945

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук підписав меморандум з найбільшими операторами мобільного зв'язку щодо покриття всієї території України мережею мобільного інтернету 4G і 5G.

Меморандум уряд підписав разом з найбільшими мобільними операторами України, компаніями: «Інтертелеком», «Лайфсел», «Водафон» та «Київстар». Вони в конкурентних умовах будуть змагатися між собою за кращу якість Інтернету, пише сайт ВСЕ.

До слова, раніше в уряді анонсували створення мапи, яка має показувати реальну якість інтернет покриття у різних містах та селах України.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Абонент укртелекому

12:04 01.11.2019

Як завжди перед великим кінцем починається ажіотаж. Неминуча кара з небес для бариг-операторів сотового та провідного інтернету заставляє їх викручуватись. А в результаті страждає кінцевий користувач.
Після перерозподілу діапазону 900 мгц десятки тисяч абонентів Інтертелекому будуть послані на .... закупку нового обладнання, бо стандарт CDMI визнаний неефективним.
Ринок мобільного інтернету України сягає 180 млрд грн, підключення села до 4g це ще 100 млрд грн можна добрати в рік. 11 млрд. долларів на рік - трьом операторам, є чим поділитись. Провайдери дротяного зв'язку намагаються маніпулятивними засобами відкусити свій шматок торта за рахунок некомпетентності користувачів та " довірливості" бюджетних установ.
Але читається, що активність операторів та їх посіпак провайдерів ініційована не турботою про жителів села та вболіванням за освітні проекти, а неминучим фіналом для старіючих технологій та жорсткою конкуренцією ринкових відносин, що стимулюють прогрес.
Тестування системи зв'язку Starlink передбачає швидкість обміну 1 гігабіт для кінцевого абонента. Ілон Маск збільшив заявку на розміщення супутників на низьких орбітах до 30 тисяч, замість прогнозованої 10 тисяч, це при тому що для гарантованого покриття достатньо 800 штук. Розрахункова вартість проекту складає 10 млрд долларів, за рік очікується дохід 30 млрд. долларів (терміново купуємо акції старлінк). Ця сума очікується при покритті ВСІЄЇ планети Земля. В той же час тепер тільки ринок України при теперішніх системах мобільного обміну даними складає 11 млрд. долларів.
Постає питання куди підуть, ні побіжать абоненти після запуску в дію Старлінк?
Вже на теперішній час дротяний, чи оптичний зв'язок перейшов для абсолютної більшості у архаїзм, після заповнення діапазону 900 мгц стандартом 4g та появою 5g інтернет стане настільки звичайною річчю, як солонка на столі або вода в крані.
Проглядаючи тендер оголошений районним відділом освіти, на приєднання шкіл до всесвітньої мережі, був здивований однобокою орієнтацією побудови мережі на основі тільки оптичних ліній зв'язку. В той час коли президент вказує на розширене використання сучасних технологій 4g та 5g створюючи для цього законодавчий простір, щоб зменшити витрати, очевидна некомпетентність, а можливо й заангажованість фахівців тендерного комітету обмежує можливість участі в тендері операторів мобільного зв'язку. В той час коли уряд та президент ведуть країну до сучасних стандартів чиновники з освіти гальмують їхні потуги обмеженим баченням перспектив розвитку шкільної інфраструктури. Кошти в розмірі трьох мільйонів гривень в основному підуть на побудову власної мережі провайдера переможця деформованого тендера. Замість розвитку інфраструктури школи - створення внутрішньої локальної мережі, можливо систем протипожежної безпеки та компонентів відеоконференцій трансляцій, тощо, левова частка піде на побудову комунікацій переможця тендера, за прикладом Обленерго, коли за гроші абонентів купуються КТП та будуються ЛЕП, що переходять у власність ВАТ. Перегляд умов тендеру створило б конкурентні умови для ефективнішого використання коштів.

Абоненту укртелекому

14:11 01.11.2019

Згідно з умовами тендеру (https://dozorro.org/tender/UA-2019-10-19-000653-b#tender) підключенню до Інтернету підлягає 45 закладів освіти на загальну суму 3000000 грн. При цьому самі школи мають отримати обладнання, що вартує максимум декільком тисячам гривень. Тобто левова частина коштів піде на прокладання магістральних каналів провайдерів. Непоганий спосіб розширити свою інфраструктуру за державний кошт ! Я так розумію, що так званий "тендер" - саме звичайне шахрайство у міільйонних масштабах

Відкат Відкатович Відкатенко

06:55 02.11.2019

45 роутерів з онушками, 45 свічів, пару сот метрів дроту та сама головна вимога - ящик астрономічної вартості.
Поки умови тендера писатимуть некомпетентні зажерливі нахаби, в школах батьки й далі збиратимуть гроші то на телевізори, то на фарбу з обоями.
Хотілося б дізнатись у скількох школах вже фактично є інтернет (як наприклад в Ворокомле) за котрий оплачують самі педагоги та батьки? Скільки телевізорів подаровано до освітніх закладів і чи ведеться якийсь облік матеріалів та робіт виконаних за кошти "спонсорів", як це відмінусовується від загального об'єму невикористаних матеріалів котрі завгоспи та директори повертають до магазинів за пів ціни?
Люди котрі розпоряджаються коштами державного бюджету розміром більше 50 тисяч, мають проходити поліграф два рази на рік.
Треба не мережу робити, а провести тендер на виконання робіт на детекторі брехні і обрати не одне, а декілька підприємств для виконання таких перевірок. Виявлених зловживанців гнати в шию.

Starlink

07:33 02.11.2019

Став відомий пароль від зоряного інтернету "martians".
Маску слід поспішати бо на небесних стежках наступають на п'яти серйозні конкуренти. Самсунг планує запускати 4600 супутників для свого зоряного сходження.

11 грудня
Вчора
09.12.2019
08.12.2019
07.12.2019
06.12.2019
05.12.2019
04.12.2019
03.12.2019
02.12.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин