Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

«Релігійність серед військових помітно зросла», – волинський капелан Володимир Мицько

12:00 01.11.2019
850

Камінь-Каширський священник-капелан розповів про силу молитви в солдатських окопах.

Про це пише газета Полісся.

За останні п’ять з половиною років, що триває війна на Донбасі, релігійність серед військових помітно зросла, – відзначає Камінь-Каширський декан, протоієрей Володимир Мицько, який нещодавно повернувся із зони бойових дій, де виконує послух капелана.

Тому підтвердження — щире бажання наших захисників бути причетними до життя церкви, спілкуватися зі священнослужителями, отримувати духовні настанови, поради. Проте, констатує він, роботи в цьому напрямку залишається ще вдосталь.

Настрій бойовий у хлопців, не падають духом, стійко тримають позиції, нормально переносять труднощі війни. Та ви самі розумієте, життя там важке, жорстоке. Солдати щодня відчувають над собою смерть, бачать ту чорноту, постійно перебувають у нервовому напруженні.

Тож для них є дуже важливим чути слово віри, виговоритися, вилити душу не військовій людині, помолитися, посповідатися. Цього разу вирішили спільно встановити на місці розташування наших військових православний хрест.

Якраз наближалося свято Воздвиження Хреста Господнього. І для хлопців він став ще одним видимим символом духовної підтримки… Перед тим знайшли дерево. Правда, ті пошуки виявилися доволі ризикові, бо поки ходили, підбирали потрібне, то натрапили ще й на міну. На щастя, все минулося щасливо, ніхто не постраждав… З яким натхненням військові взялися за виготовлення хреста, вам не передати. А 27 вересня ми відслужили невелику молитву і освятили його.

За словами отця Володимира, місія священника, що в армії, що тут, на мирній землі — бути апостолом.

– Солдатам потрібно розповідати про віру, про Господа. Без сумніву. Але робити це, вважаю, слід завше з любов’ю, розумінням, усвідомленням того, що світогляд у кожного різний.

От ти приходиш до військового і хочеш нав’язати йому свою думку, переконати в існуванні Господа, Богородиці, а він атеїст. Як із ним спілкуватися? І тоді ти з іншого боку маєш підійти, адже все одно тобі з ним треба знайти спільну мову, стати другом.

У схожій ситуації я опинився нині. Один хлопець, як він переконував, вірив тільки у те, що бачить. Ми почали розмовляти і я запитав у нього: чому ти тут?

Відповідає: «Захищаю свою державу». Ти робиш добро? – питаюся далі. «Так», – мовить на це.

– А я тобі скажу, що ти стоїш на сторожі Божої заповіді любові – не вбий. «Але я вбиваю?» – знітився мій співрозмовник.

– Так, вбиваєш, але кого, загарбників, які можуть зайти сюди, знищити твою віру. Ти зупиняєш ворога, жертвуєш своїм життям, аби він не вбив мене і твоїх дітей. Він спочатку негативно ставився до всіх молитов. Але потім дійшли до таких моментів, що коли інші хлопці молилися, цей військовий казав: «Можна і я постою біля вас».

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Читач

14:10 02.11.2019

А коли зросте серед священиків?

Сергій

15:48 02.11.2019

"які можуть зайти сюди, знищити твою віру"
Що ви все переводите на віру? Хлопці захищають свою країну, свої сімї, дома. Захищати віру? Ви думаєте вони заради цього пішли воювати?
Обявляйте хрестовий похід.

Батюшці

15:52 02.11.2019

трохи під ноги дивіться, ато лоба розобєте

Іван мух

20:51 02.11.2019

Сергію, що таке Віра? Як що я скажу
-я вірю у тебе і твої знання, у твої сили, у твою родину, хіба це не хоче знищити москалі!!! Кирило гуньдяєв уже об'явив похід, і не дуже впливає на свого путлера,щоб війну припинив, хай у них у державі розбірки,а чого вони лізуть сюди до України із своєю "вірою"?

До Івана

07:09 03.11.2019

Війна на сході до церкви немає ніякого відношення. Роль капелана на війні - психологічна підтримка. "За останні п’ять з половиною років, що триває війна на Донбасі, релігійність серед військових помітно зросла, – відзначає Камінь-Каширський декан, протоієрей Володимир Мицько, який нещодавно повернувся із зони бойових дій, де виконує послух капелана." Сам факт збільшення релігійності на війні дурість. Людина в таких умовах вірує в любому випадку максимально щиро, умови спонукають.

До Івана

07:18 03.11.2019

До речі. Роль капеланів у сучасних війнах спірне питання. Вони не здатні зарадити людям які отримують сильні психологічні потрясіння. Вони не приймають участі в психологічній реабілітації воїнів. З цього виходить що їх роль більш гуманітарна ніж психологічна.

Дід Тарас

19:00 03.11.2019

Подякуємо цим справжнім людям за їх жертовність і патріотизм, що вони, ризикуючи своїм життям, здоров‘ям виконують надскладну місію духовної підтримки наших захисників в умовах реальної війни. Війна - це не курорт і не диван, розвелось багато експертів, котрі не нюхавши пороху, в темряві власної неосвіченості та боягузства ще щось оцінюють. Люмпени поліського розливу, народжені в самогонному угарі.

Діду

20:21 03.11.2019

Звідки тобі знати старий? Хто що нюхав? Сиди на печі їж калачі. Освічений знайшовся.

Іван мух до Івана

20:53 03.11.2019

Роль капелана,психолога, командира!!! це все ахінея ваша, є у мене стільки знайомих, які одружились, або мають дітей, і виховують їх.... Бо живуть, а хотіли собі відбити мозги.
Макс із димитрієвки годує свиней,( а сам він на візку,) а хотів собі бошку простреленим, бо ноги відбило у "ноздрях" біля марянки ,дякуючи капелену Дмитрук П. живий, а з петлі, і кальос видьоргувал не раз... Не треба нашаших капеланів не дорівнювати. Приїдь і подивись сам як, і що

10 грудня
Сьогодні
Вчора
08.12.2019
07.12.2019
06.12.2019
05.12.2019
04.12.2019
03.12.2019
02.12.2019
01.12.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин