Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Патріарх Олександрійський Феодор Другий
Патріарх Олександрійський Феодор Другий

Олександрійський патріархат офіційно визнав Православну церкву України

12:32 09.11.2019
981

Один з найавторитетніших у православному світі Олександрійський патріархат офіційно підтвердив визнання автокефалії ПЦУ.

Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор Другий на урочистій службі в єгипетському Каїрі згадав серед інших глав автокефальних помісних православних церков також главу ПЦУ, митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Про це інформує Радіо Свобода, посилаючись на авторитетне православне агентство Romfea.

У мережі з'явився відеозапис з літургії, під час якої у Диптиху звучить ім’я Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, яке Патріарх особисто проголошує під час поминання на Великому вході.

Потому Секретаріат Олександрійського патріархату оприлюднив офіційну заяву про визнання ПЦУ.

«Головний Секретаріат Патріархії Олександрії і всієї Африки поширив офіційне повідомлення, де сповіщається про визнання Патріаршого і Синодального Томосу Вселенського Патріархату про автокефалію Української Церкви та включення імені Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія до Диптиху для поминання», – йдеться у дописі архієпископа Чернігівського Євстратія Зорі.


З реакцією на визначну історичну подію не забарився і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.

«Щиро радіємо звісткам з Африки: Олександрійський Патріархат офіційно визнав автокефалію Православної Церкви України. Тож у цей чудовий день ми радіємо довершенню повноцінного братнього єднання між нашими Помісними Церквами. Це надзвичайно велика честь – відчувати справжню братерську підтримку від одного з найдавніших Патріархатів, першого за честю після Вселенського Патріархату. Упевнений: попереду у нас насичена та благотворна співпраця у любові, мирі та єдності, якими нас благословив Господь», – йдеться на офіційній сторінці діяча у Facebook.

Олександрійський патріархат є одним із чотирьох найдавніших історичних православних патріархатів і одним із найавторитетніших у православному світі, він посідає друге місце після Вселенського патріархату в диптиху – традиційному переліку помісних православних церков. ПЦУ як остання за часом створення така церква має в диптиху наразі останнє, 15-е місце.

Таким чином, Александрійський патріархат став уже третьою з 15 помісних православних церков, які на цей час визнали ПЦУ.

Нагадаємо, нещодавно Елладська церква визнала канонічність автокефалії ПЦУ.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Читач

13:34 09.11.2019

АВЕ!!! Редактору

Шляхта

14:37 09.11.2019

Важливість цього визнання полягає у тому, що "молодші" Помісні Церкви з етичних міркувань, традиційно у різних питаннях намагаються "не спішити поперед батька...", тобто чекають публічної позиції перших у Диптиху, але рівних поміж собою і у такий спосіб висловлюють до них свою повагу. Тому визнання другої після Константинопольської Церкви є прикладом для інших, окрім кількох сателітів "найканонічнішої", а це давно відомі - Сербська, Польська та Антіохійська (Сирія) церкви. Ставленики Москви, яка їх підтримує давно і не тільки духовно, не матимуть самостійної думки доти, доки не розпочнуться тектонічні зміни у політичних та духовних справах претендента на ІІІ Рим. Відтак, ПЦУ по волі Божій поволі стає на ноги в питаннях євхаристійного спілкування з Помісними Церквами, росте разом зі своїми прихильниками в Україні та поза її межами. Все буде добре, на все потрібен свій час...

Ігор

15:20 09.11.2019

Агов!МП чому мовчимо?Знову не по-вашому?

До Ігора

16:48 09.11.2019

Мовчать , бо шоковані. І не тільки визнанням ПЦУ у світі , а скоріше подіями , які відбулися на теренах Камінь-Каширщини цими днями,бо московські попи та їх діти, на жаль , показали себе у всій красі, Ще раз підкреслюю, на жаль. Бо для справді віруючою людини чи з МП , чи з ПЦУ така поведінка священнослужителів є трагедією та розчаруванням.

Читач2 ідєйотам журналіздам

16:51 09.11.2019

"Олександрійський патріархат є одним із чотирьох найдавніших історичних православних патріархатів і одним із найавторитетніших у православному світі, він посідає друге місце після Вселенського патріархату в диптиху .."
"Александрійський патріархат став уже третьою з 15 помісних православних церков, які на цей час визнали ПЦУ."
То ОДИН патріархат чи ДВА визнали ПЦУ???

Всім

16:58 09.11.2019

Доволі цікаве відео. Зверніть увагу. Служба. Явно східна мелодика. Стоїть чорнява в білому пані - і… без платочка. Неподалік сидить білява жінка. Уявляєте!!!!!! Сидить!!!! І без платочка. Ніякої убогості. Як воно добре жити далеко, далеко, далеко, далеко від, від московських попів та їх українських клонів. Правда бере своє. Міністр культури від Зеленського як і міністр культури від Порошенка також каже, що а назві УПЦ має бути РПЦ

Читачу 2

10:41 10.11.2019

Три. Константинопільский, Грецький (Елладський), Олександрійський

Читач2

13:09 10.11.2019

Прочитай УВАЖНО два останні абзаци цієї журналіздської безграмотності

Читачу 2

13:38 10.11.2019

Сайтівська публікація не впливає на світові конфесійнв процеси. Але є доля правди в тому, що релігійна необізнаність журналістів може вивести з себе. Особливо дратує сусальний тон публікацій про життя РПЦ-УПЦ. Таке враження, що їх пишуть членкіні церковного хору у віці, який вже немає значення.

Читач2

13:48 10.11.2019

"Сусальний тон" і така ж безграмотність українською (((
Зато на старославянськом лопочуть з пієтєтом

Читачу 2

15:20 10.11.2019

Я вас вмоляю!!! Яка старослов’янська. Якщо вірити Огієнку, – всесвітньовідомий філолог, православний священик, - це штучна мова, побудована на південному діалекті болгарської мови часів Кирила та Мефодія. Як таку старослов’янську мову ніхто не знає, бо коли нею розмовляли праслов’яни, які селились між Одером і Віслою, вони не мали писемності. Коли вже оформились старочеська, старолужицька, старословацька, старопольська, староукраїнська-старобілоруська мови, почали говорити про старо, тобто материнську мову слов’ян. Отже лопочуть вони мовою вигаданою. До речі, саме ця штучна мова стала основою сучасної російською мовою. За часів Івана IV, він же «Грозний», при дворі лопотали татарською, але потреба виокремити себе серед угорських та татарських народів спричинила потребу склєпати собі мову руссскую. Для прикладу, в усіх слов’янських мовах є слово «хрущ», і тільки в Росії та Болгарії на хруща кажуть «Майский жук».

Читач2

15:34 10.11.2019

Та я чудово знаю , що старослов'янська - це "мертва" чи штучна мова , бо ніколи не було етносу , який був носієм і джерелом цієї мови . Але спробуйте це заявити адєптам так званої УПЦ МП - і вони вам у відповідь (як аргумєнт) в кращому випадку нагнуть матюків на "общєпанятном" . Щоб здаватись дуже вумними в теологічних питаннях чи питаннях богослов'я , вони в свою мову полюбляють вставляти терміни і поняття на так званій старослов'янській мові ))

Читачу 2

21:55 10.11.2019

Таки штучна, бо перед тим, як стати мертвою треба бути живою. Скажімо, була мова грецька. Навзамін прийшла новогрецька. Була латина. Тепер є італійська, іспанська, португальська, французька й румунська. Новогрецьку та мови від латини творили відповідні народи, а церковну на Росії творили ченці, яко мову сакральну, бо мало хто з простих, яко втілення профанного, мав її розуміти. На той час в католиків роль сакральної виконувала класична латина, натомість послідовники грецької, тобто православні вели службу, спочатку грецькою, а згодом новогрецькою мовою. Вірмени Туреччини, елліни і навіть олександрійці грецьку і новогрецьку мову знали і нею розмовляли в побуті. Католики після Лютера почали переходи на національні мови: французьку, іспанську, португальську, польську, німецьку, італійську, а потім англійську, фламандську і т.д. Православні болгари, серби, румуни, незалежні від Крємля українці правлять своїми національними мовами. РПЦ-УПЦ – «сакральною». Мало, хто з московських попів, там і тут, насправді розуміють цю мову, але тримаються її бо мають можливість дурість свою нею прикрити.

13 грудня
Вчора
11.12.2019
10.12.2019
09.12.2019
08.12.2019
07.12.2019
06.12.2019
05.12.2019
04.12.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин