Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Уряд скасував обмеження тарифів на опалення та гарячу воду

14:00 26.11.2019
907

Кабмін прийняв рішення «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. № 560».

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики та захисту довкілля України.

«Рішення забезпечує стале проходження опалювального сезону та усуває загрозу відключення міст від газу через економічно необґрунтовані ставки тарифів», - йдеться у повідомленні.

Наприкінці червня 2019 року уряд Гройсмана прийняв Постанову, що запроваджує неринкові механізми. А саме – встановлення граничних цін/тарифів на послуги для населення міст обласного значення.

У випадку її функціонування низка міст опиниться перед загрозою відключення опалення та гарячого водопостачання через неможливість покриття собівартості послуг та неможливість компенсувати економічно обґрунтовану вартість їх надання.

Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра України Олексія

Гончарука з проханням скасувати постанову уряду від 26.06.2019 № 560, якою встановили граничні тарифи на:

- послугу з постачання теплової енергії для населення 1400 гривень (з ПДВ) за 1 Гкал (за наявності приладів обліку) та 35,21 грн (з ПДВ) за один квадратний метр (без приладів обліку).

- послугу з гарячого водопостачання становитиме 83,66 гртвень (з ПДВ) за один метр кубічний за умови підключення рушникосушильників, та 75,74 грн (з ПДВ) за один метр кубічний за відсутності рушникосушильників.

Слід зазначити, що середньозважений тариф по Україні на теплову енергію станом на 1 травня 2019 року складав 1807 гривень за 1 Гкал. Запровадження меншого тарифу у відповідності до постанови № 560 призведе до додаткових витрат місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 року – 7 млрд грн.

При цьому наголошуємо, що громадяни, чиї статки недостатні для розрахунку за комунальні послуги, мають право на субсидію. Загалом на наступний рік в Державному бюджеті на Програму субсидій закладено 47,6 млрд грн, що співставно з сумою на зазначені цілі на 2019 рік.

Антимонопольний комітет України також підтвердив, що для абсолютної більшості міст такі видатки є непосильними, а дія постанови Кабінету міністрів України від 26 червня 2019 р. № 560 призведе до повного припинення надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої води населенню.

Окрім того, запропоновані постановою рішення прямо порушують ст. 142 Конституції України, яка передбачає обов’язок держави забезпечити компенсацію витрат органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади. А також вимоги частини першої статті 15 Закону України «Про ціни та ціноутворення», відповідно до якої Кабінет міністрів України при встановленні державних регульованих цін на товари в розмірі, нижчому від економічно обґрунтованого розміру, зобов’язаний відшкодувати різницю за рахунок коштів Державного бюджету, йдеться у повідомленні.

Читайте також: Відомий бізнес-тренер пообіцяв луцькому сервісу доставки їжі 100 тисяч гривень на розвиток

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Марфа

19:04 26.11.2019

Вітаю поліщуків з цим рішенням! Ви перші рознюхали де знаходиться ключ від нашого щастя і віддали область УКРОПу з центром управління, котрий також координує роботу й нинішніх "Слуг". Буває, що люди помиляються, не розгледіли, не розібралися, повірили і т.п., але наші поліські люди працюють системно - за могорич в ресторані і , аби не лукавити, дещо таки з позитивного зроблене, продублювали свій вибір до ВР вдруге і булаву від трьох районів вручили представниці цього Центру. Врешті, не у ній особисто справа, бо вона так само не є самостійною особою, а виконує "генеральну лінію" своїх господарів і віддає голос, попередньо заглянувши в "маляву" від них. Так було при голосуванні за мінімальну зарплату і не тільки при минулій владі, а при нинішній - самі бачите і відчуваєте що коїться. Тому не нарікайте на депутатів всіх рівнів, не котіть бочку на виконавчу владу, не гнівайтесь на право/кривосуддя - ми самі обрали їх всіх і дозволили "зробити" нас оптом та в роздріб і не один раз. Мало того, результати останніх голосувань привели до того, що вправного колись піаніста вже самого зробили піаніном чи навіть роялем і грають його у хвіст і в гриву. Але є й позитив, вже залишилось не так багато часу, вони самі навіть нас попереджали - нам протриматися до Нового року і ми встигнемо зробити країну іншою...

27 жовтня
Сьогодні
Вчора
25.10.2020
24.10.2020