Що робити, якщо загорілася ялинка: поради рятувальників

29 Грудня 2019, 09:00
2085

Зазвичай під час новорічних святкувань стрімко зростає кількість пожеж, які виникають внаслідок порушення правил пожежної безпеки при користуванні гірляндами, встановленні ялинок та при користуванні піротехнічними виробами.

Тому працівники міськрайонного відділу Управління ДСНС України у Волинській області звертається до громадян з проханням дослухатися корисних порад, які допоможуть безпечно зустріти новорічні та різдвяні свята.

При встановленні ялинки необхідно розмістити її на стійкій основі: на підставці, в посудині з піском – так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення, знаходилася на відстані не менше півметра від систем опалення, телевізорів, приймачів, магнітофонів, легкозаймистих матеріалів.

Гірлянди варто купувати у спеціалізованих крамницях, а не на ринках, де часто-густо зустрічається неякісний товар. Для прикрашення ялинки потрібно застосовувати електричні гірлянди тільки ліцензійного виготовлення, лампи гірлянд закріплювати надійно, тому що при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі, обов’язково варто перевірити справність електричного проводу, його ізоляцію.

Не слід прикрашати ялинку целулоїдними, паперовими та іншими легкозаймистими іграшками й прикрасами, ватою, марлею, а також використовувати для прикраси свічки.

Якщо ви помітили ознаки пожежі – не панікуйте. Спочатку подивіться, що горить. Якщо це гірлянда – негайно вимкніть її з розетки. Якщо ялинка вже запалала – беріть ковдру, рядно, намочіть їх у воді і накрийте ялинку або просто залийте її водою.

Якщо ж ви самі не в змозі справитися з вогнем – негайно викликайте пожежно-рятувальну службу за номером «101».

Потрібно обережно поводитися з піротехнічними виробами: купувати лише ліцензовані, використовувати їх відповідно до інструкцій, розміщених на виробі або на його споживчому пакеті. Користування піротехнічними засобами в приміщенні категорично забороняється.

Окрім цього, в жодному разі не можна залишати сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні вироби у легкодоступних для дітей місцях, та дозволяти малюкам самим бавитися з такими іграшками.

Коментарі
29 Грудня 2019, 12:37
«Не слід прикрашати ялинку целулоїдними, паперовими та іншими легкозаймистими іграшками й прикрасами, ватою, марлею, а також використовувати для прикраси свічки.» А ще адміністраторам сайту не варто «прикрашати» сайт незчисленною кількістю рекламного продукту, особливо його мобільну версію, оскільки перебор, надлишок, відсутність почуття міри ще ніколи і нікому не давало бажаного результату. На такі сторінки майже неможливо спокійно зайти, тим паче з приємністю прочитати чи ознайомитися з, можливо, дійсно корисним рекламним продуктом. Не робіть з сайту вулицю «червоних ліхтарів», не чіпляйтесь, як розпутні дівки за відвідувачів, тоді він буде приємним доя читача і корисним та прибутковим для власників.
29 Грудня 2019, 13:20
"...целулоїдними, паперовими та іншими легкозаймистими іграшками й прикрасами, ватою, марлею..."-це з 50-х років 20 століття. Треба виходити із сучасних реалій, бо ніхто ватою ялинку не обліплює нині. Як на мене, то діють приблизно так: купують на ринку або в магазині готові прикраси та обвішують ними ялинку. Звідси слідує, що треба ідентифікувати сучасні джерела небезпеки та описати типові небезпечні ситуації.
Коментар
27/04/2024 П'ятниця
26.04.2024