Повірка лічильників: жителі району не «обдурюють» приладів

20 Січня 2017, 12:00
1229

За рік «Волиньгаз» безкоштовно повірив понад 18 тисяч лічильників газу своїх клієнтів

Протягом 2016 року ПАТ «Волиньгаз», спільно з представниками Державного підприємства "Волиньстандартметрологія" повірило більше 18 тис побутових лічильників газу. Під час повірки фахівцями було виявлено 5 тис приладів обліку, які через зношеність та пошкодження не гарантували споживачам точні данні про обсяги використаного газу.   

 

Зокрема, про Камінь-Каширщину. Як повідомляє фахівець зв’язків з громадськістю ПАТ "Волиньгаз" Віталіни Веремчук, у Камінь-Каширському районі налічується 12659 споживачів блакитного палива. Усі ці домогосподарства обладнані лічильниками газу. Достовірний обліку палива може забезпечити лише повірені прилади обліку з підтвердженими метрологічними характеристиками. Тому кожні 8 років, їх необхідно повіряти, адже відхилення від допустимої похибки призводить до неточних показань і нарахувань та як наслідок  – до необ’єктивного обліку енергоресурсу.

У 2016 році ПАТ «Волиньгаз»  повірило 1705 лічильників мешканців району. Із них 159 було визнано непридатними до подальшої експлуатації через невідповідність метрологічних характеристик вимогам нормативних та експлуатаційних документів. 

 

«Лічильник газу є складним обчислювальним механізмом та з часом має здатністьдавати неточні показання, адже при експлуатації робочі деталі зношуються. Тому у разі виявлення підозр, що лічильник працює незадовільно або ж що підходить термін його повірки, споживач може самостійно звернутися із заявою до Центру обслуговування клієнтів «Волиньгазу» для перевірки роботи лічильника аби упевнитись що прилад працює правильно та нараховує той обсяг газу, який споживається», – пояснює технічний директор ПАТ «Волиньгаз» Сергій Галянт.

Періодична повірка приладів обліку газу ПАТ «Волиньгаз» проводиться для побутових споживачів безкоштовно. Якщо за результатами повірки порушень або відхилень в роботі приладу не виявлено, то він вважається придатним до експлуатації і його повертають споживачу.  

Як показує практика,  у переважній більшості в ході періодичної повірки вибраковуються лічильники роторного типу. Передусім це пов’язано з відносно нетривалим, у порівнянні з мембранним механізмом, терміном експлуатації, а також з механічною зношеністю складових лічильника. Несправності в роботі приладу також можуть спровокувати неправильні або погані умови експлуатації (вологе повітря, температурні коливання, тощо).

Однак, іноді і самі споживачі намагаються вивести із ладу свої прилади обліку. Так,  під час проведення планових повірок лічильників, у 2016 році загалом у Волинській області було виявлено 37 фактів втручання споживачами у роботу лічильника, у Камінь-Каширському районі – жодного. Інформацію про те, як «обдурити» прилад оприлюднюють навіть засоби масової інформації, на сайтах розміщується реклама про магніти чи інші засоби, які нібито можуть допомогти споживачу зекономити. Між тим, фахівці «Волиньгазу» зауважують: випадки втручання у механізм легко фіксуються під час зняття приладів для перевірки у лабораторії, а розрекламовані способи не дають жодного позитивного ефекту для споживача та не здатні допомогти приладу проводити обчислення на користь зменшення.

 Натомість, наслідки втручання у роботу лічильника можуть обійтися нечесним споживачам подекуди в десятки разів дорожче за вартість фактично спожитого природного газу. При виявленні факту втручання в роботу лічильника саме споживач буде змушений оплатити вартість експертизи, зняття/встановлення приладу та відшкодувати збитки, завдані газорозподільному підприємству. Розрахунок суми збитків відбувається індивідуально для кожного окремого випадку відповідно до вимог Кодексу газорозподільних мереж та може сягати десятків тисяч гривень. Окрім того, втручання у роботу лічильників може стати причиною нещасних випадків, адже будь-яке пошкодження системи газопостачання може призвести до аварійних ситуацій та загрожувати життю та здоров’ю мешканців усього будинку.

Коментарі
20 Січня 2017, 14:44
"Протягом 2016 року ПАТ «Волиньгаз», спільно з представниками Державного підприємства "Волиньстандартметрологія" повірило більше 18 тис побутових лічильників газу". - а чому "повірка", а не "перевірка". Якщо вірити мовознавцю Борису Грінченку та його 4-х т-му словнику української мови, то "повірити" має значення "вірити". Тобто виходить, що представники Державного підприємства повірили лічильникам, як людям, бо лише людина може обманювати. Натомість в цьому словнику є слово "перевірити", тобто переконатись у достовірності.
20 Січня 2017, 15:15
Не знаєте ви народ місцевий. А народ цей завжди розмовляє мовою господарів, навіть через 25 років після їхнього ісходу з землі Поліської. "Повірка" - це перероблене на місцевий лад російське слово "повєрка". Повєрка проводилась в арміі, колхозє, совхозє. "На вєчернюю павєрку, становісь! Раз, два". Тепер на "павєрку" виставили лічильники. А команда "смірно" була. Украінци, украінци, коли вже Українцями стануть!?
23 Січня 2017, 13:13
"За рік «Волиньгаз» безкоштовно повірив": ось тільки задача чи має Волиньгаз провіряти дані прилади, адже для такої перевірки підприємство повинне мати сертифіковану лабораторію, а отже й мати ліцензію на даний вид робіт.
Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024