Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

На Камінь-Каширщині чоловік зробив пристрій, який сам рубає дрова

10:00 11.01.2020
3604

Василь Мороз із села Оленине Камінь-Каширського району зробив дровокол.

Про це пише "Полісся".

Василю Морозу 43 роки, працює у школі завгоспом і виховує з дружиною трьох прекрасних діток.

Каже, живе як всі: працює, тримає господарство, влітку з сім’єю ходить у ліс по ягоди, гриби. Любить полювання. Попри всю свою скромність пан Василь – знаний у своїй стороні шанувальник техніки. Пристрасть до металу у нього, схоже, в крові: його батько був механізатором, тримав кузню.

«Маю горно, кувадла, все необхідне. Любитель-самоучка. Можу викувати новий інструмент, так би мовити з нуля, і підремонтувати плуги чи запчастини до січкарні. Залізо люблю, без того не можу. Уже рука набита, тому виготовити, наприклад, сокиру не становить жодних проблем, – зауважує мій співрозмовник. Перші спроби були у 9 класі, потім став більше цим займатися і поступово наловчився. А першою роботою була копачка. Довго сидів над нею, але не здався і усе вийшло. За стільки часу вже й складно пригадати, що й у якій кількості робив. В окрузі всі звертаються», - каже чоловік.

Механізм, який називає дровоколом, Василь Мороз виготовив самостійно, «з голови» (свого часу бачив заводські аналоги на одному з підприємств).

Найбільше часу знадобилося для пошуку запчастин, адже не завжди вдавалося підібрати необхідне з першого разу. Навіть доводилося шукати серед металобрухту.

Проте загорівся ідеєю і вийшло відносно швидко, хоч і робив поступово. Готовий механізм запрацював відразу, тільки з часом майстер змінив декілька нюансів для зручності.

«У цього дровокола гідравлічна система. Можна сказати, що в ньому запчастин на пів трактора. Але крутить усе електромотор, – зауважує господар, розповідаючи про конструкцію свого винаходу. – Купив мотора, швелера, метал. Зварив раму, припасував колеса. На основі закріпив циліндра, з іншого боку виставив ножа. Збоку встановив мастильного насоса МШ-32, розподільник та електромотор. З’єднав усе мастильними шлангами. Електромотор крутить насоса, мастило качає і завдяки цьому працює увесь механізм», - розповів чоловік.

Майстер підкреслює, що зараз уже багато таких пристроїв роблять і кожен по-своєму унікальний. Однак переважають редукторні дровоколи на одне лезо, у нашого ж героя – гідравлічний і розрубує поліно відразу на 6 частин, а не на 2.

Пан Василь переконує, що його механізм не є занадто затратним. Звичайно, колись довелося вкласти кошти у запчастини, аби змайструвати його, однак далі – по мінімуму. Єдина витрата – на електроенергію.

Сама ж швидкість «рубання» дров залежить від спритності того, хто закладає колодки. У будь-якому разі виходить швидше, аніж рубати сокирою, ще й на руки та спину значно легше. Так, наприклад, син пана Василя справляється з причепом дров за пів дня.

Техніка потужна, перешкод для неї нема: «бере» будь-який вид деревини. Навіть відходи, обрізи з пеньків перерубує.

Винахідник вважає, що потужнішого дровокола поблизу немає. Тим більше, що зараз уся техніка на гідравліці, усі трактори, крани тощо. І робота іде швидше, і значно безпечніший за редукторний, який працює постійно. Тільки встигай закладати поліна – з необережності можна завдати собі травм.

А в гідравлічному, каже майстер, колодку поклав, важіль натиснув і тоді спрацювало – розкололо. Якщо не натиснути важіль, то мотор не припиняє роботу, але ніж стоїть на місці.

Загалом дровокол працює тихо і легко транспортується. Натомість любителі пожартувати кажуть, що такий механізм у господарстві наче кухонний комбайн для жінки – незамінний помічник.

Загрузка...
Коментарі

Читаю

15:01 11.01.2020

От молодець. Не прожив чоловік дарма.

ЧИТАЧ

21:14 11.01.2020

Мастильного насоса МШ-32 .де такого знайшли клоуни МШ це маркуваня мертелю вогнетривкий порошок грубку і каміна на ньому можна змурувати .а насос масляний маркується НШ насос шестеренний чи шестеренчатий .масло в ньому качається шестернями.

А дровокол де .на фото нічого окрім масляного баку і шлангів не видно?ще розподільник з ричагом мо жна розгледіти

Тб

23:43 11.01.2020

А чи відповідає цей пристрій вимогам правил техніки безпеки? Завтра, не дай біг, йому руку відітне, а державі (нам) сплачуй йому інваліду пенсію. Чи пройшов він хоча б інструктаж з техніки безпеки по роботі з таким устаткуванням? Куди дивиться інструктор по охороні праці?

Марко

01:09 14.01.2020

Яка собівартість одного поліна?

Загрузка...
28 січня
Сьогодні
Вчора
26.01.2021
25.01.2021
24.01.2021
23.01.2021
22.01.2021