Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Камінь-Каширський може стати селищем

10:00 12.02.2020
3886

Кабмін подав у Раду проєкт закону про засади адміністративно-територіального устрою України.

Документ був зареєстрований 24 січня і передбачає, що місто повинно мати понад 20 тисяч населення, селище – 5 тисяч і більше, а село – менше ніж 5 тисяч населення. Про це пише Перший.

Проєкт уточнить поняття адміністративно-територіальних одиниць в Україні. А також закріпить за урядом права утворення і ліквідації адміністративно-територіальних одиниць, встановлення і зміна їх меж, про це йдеться у законопроєкті №2804 від 24.01.2020 на сайті Верховної Ради України.

За Кабміном залишиться право визначати, яка кількість жителів необхідно для того, щоб населений пункт вважався містом, чи в місті утворювалися райони.

Отже, щоб населений пункт називався містом, необхідно, щоб в ньому було не менше 20 тисяч жителів, які проживають переважно в спорудах компактної забудови, а також промислові і переробні підприємства, підприємства комунального господарства і розвинена соціальна комунальна і транспортна інфраструктура.

В результаті, такі міста Волинської області, як Берестечко, Горохів, Камінь-Каширський, Ківерці, Любомль, Рожище та Устилуг можуть втратити свій статус.

Повідомляється, якщо населений пункт з чисельністю не менше 5 тисяч жителів буде складатися з переважно садибної забудови, а також мати залізничні вузли, гідротехнічні та інші споруди, такий населений пункт може називатися селищем. Інші ж вважатимуться селами. Один або кілька населених пунктів можуть об'єднатися в громаду. А об'єднання громад із загальною кількістю не менше 150 тисяч жителів буде вважатися районом. Область буде складатися з районів.

У законопроекті також хочуть закріпити порядок перейменування населених пунктів. Місцева рада повинна буде звернутися зі спеціальним поданням в Кабмін, той підготує проект рішення для Верховної Ради, а вона повинна буде проголосувати за нього.

А ось для перейменування громад рішення Ради не буде потрібно, Кабмін зможе це зробити сам після звернення органів місцевого самоврядування.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Читач

11:04 12.02.2020

Уявляю, яку невиліковну травму завдало це повідомлення патріотам міста. Поки що міста. Народ звик жити назвами не дійсністю. Тому маю запитати патріотів: ви за селище на рівні структурної та іншої досконалості селища десь в Баварії, чи за місто радянського типу.

Бондар

12:11 12.02.2020

Не дури голову, бовдур! Місто радянського типу - це педучилище, медучилище, діїчий аеродром, залізниця, льонозавод, завод продтоварів і ще купа всього. Зараз знищили все, залишилося тільки ліс дорізати. Тому все справедливо - село є село.

ЗЕленим дебілоїдам

14:48 12.02.2020

Ну що , ЗЕлена бидломаса , "сдєлалівсєхвмєстє"?? ))
тепер жріть , не подавіться))))
Поцілуйте в сраку свого зєлєнського і його "слуг коломойського"))

Бондарю

15:32 12.02.2020

Це ви до себе чи назовні? Поселення, діжкоробе, визначається не наявністю навчальних закладів, а комфортом. Комфорт забезпечують зароблені гроші, а не об’єкти соціалістичної економіки, прибутки яких йшли в столицю, щоб вона заплатила працівникам цих підприємств. Коли столиця накрилась діжкою, підприємства здулись і ударники соціалістичної праці перейшли на базар, потім на Росію, потім на Польщу. А в цей час містом керував нащадок діжкоробів, який замість сприяти місцевому бізнесу, сприяв власному «карману». Бо, воно, клепкотворення, може жити лише в умовах турботи столиці за «отдєльними городами» деградованого краю. При совєтах бондарам, сусам і … жити файно – виконуй план, цілуй начальство в дупу і гни підлеглих. Вони такі совєтьскі, що змогли зберегти совєтську владу на Поліссі до сьогодні. Але прийшов конець. Чи то по них, чи до них, чи то для них. І в момент зустрічі з ним вони згадали медучилище, педучилище та інші території реалізації своїх збочених бажань. Там то було на десерт. Тут, тобто тепер, то буде замість ранкової кави.

ЧИТАЧ

15:41 12.02.2020

Слабоумних більшість

Gastarbeiter

15:42 12.02.2020

Треба швидше звалювати звідсіля.

Тут, тобто тепер

15:48 12.02.2020

Шо куриш?

Хрін

16:19 12.02.2020

Зелене шумовиння зійде дуже швидко, а місто залишиться містом, бо воно за своїх 8 століть переживало ще не таких діячів. Росія через своїх представників у владі, в телевізорі, в церкві та деінде пробувала не раз переписати нашу історію та наше майбутнє під балалайку, але нічого у них не вийде... Однак такі спроби упослідити нашу історію нині ще раз яскраво підтверджують, що Бондаря треба гнати з мерії брудною мітлою, оскільки він всіляко саботує утворення у Камені повітового центру на базі місцевої ОТГ.

Всім

16:30 12.02.2020

Від міста в нас і так одна назва. Була і є.

Хріну

16:32 12.02.2020

Всі розмови про так звані повіти і ОТГ - для лохів, подібних вам.

Камінь.

17:11 12.02.2020

Історія велика сила і вона буде іти з нами до іншої категорії цього місця. Ми маємо у цій стороні світу найбільше що ми можемо мати у цій справі це ІМ'Я. Маючи таке ім'я у нас його ніхто не зможе відібрати і цим ім'ям ми підемо далі. Якщо хто не розуміє то з часом зрозумієте я вам пояснюватиму. Я тільки приоткрив тільки 0.01

Марко

17:53 12.02.2020

Полялякали, тільки й того. Крім людей, лісу, торфу та кварцового піску у нас більше ніц нема. Якщо окинути оком новий цвинтар на Волі, то там більшість небіжчиків чоловіки 70-х років народження, тобто 40-річні (я був шокований, угледівши цей факт). Тому вже треба про виживання говорити.

Микола

18:23 12.02.2020

Читайте:
https://decentralization.gov.ua/news/12149

Камінь.

18:25 12.02.2020

Все залежатиме від подій та наслідків. По перше яку постанову приймуть під час прийняття закону, оскільки можливо радянська ще залишиться у дії в тих межах що буде достатньо для нас щоб залишитися містом. Потім щоб набути статус селища треба буде прийняти рішення 'міської' ради та подати до КМУ. Про те щоб досягнути для нас 20-и тисячної кількості то нам потрібно пройти дуже складну роботу, а ця робота полягає скоріше всього в розбудові багатоквартирного будівництва та розвитку місцевої промисловості для того щоб місцевому населенню дати роботу щоб населення мало осілість у цьому місці, оскільки осілість має бути бути преємствене. Для цього повинні мати фінанси, а фінанси матимо коли це місце об'являть селищем. Селищам даватимуть гроші з бюджету у повній мірі від того що воно матиме сільський статус, а отже ми працюватиме самі на себе. Тут інша справа, а саме що ми втрачатимо в деякій мірі престиж але я маю план для того щоб про нас не забули.

Камінь.

18:26 12.02.2020

Місто може зростати і в результаті міграції населення з села до міста плюс ще народження. Про те як воно зростатиме якщо немає житла? Житло може бути якщо воно зростатиме з підвищенням економічної потужності міста. Тому якщо Мер говорить про якийсь там розвиток міста то він явно не тямить у цій сфері абсолютно нічого як і те що місту не треба село. адже тільки з ближче лежачими селами місто може вирости до тих меж про яке ми можемо тільки мріяти тому в розбудові ОТГ ми спізнилися на 4 роки, оскільки ми могли б принаймі пройти шлях узгодження своєї громади в компактне територіальне поселення та прийняти ряд важливих рішень, поставити для себе багатообіцяючих завдань.

Камінь.

18:28 12.02.2020

Мер міста роздав понад містом землі для присадибного будівництва яке ототожнюється з селищем. У тих місцях навіть подекуди світла немає, а ні центральної води, каналізації та подібного. Тому те що маємо сьогодні це результат правління мера та його свити. Потім результат правління Суса який також вже тут чимало править економіка міста та району у розваленому стані тому на найближчих виборах до рад можете надати їм ще один квартбланш.

1111

21:54 15.02.2020

Ой село є село. Пантів менше буде

27 лютого
Сьогодні
Вчора
25.02.2020
24.02.2020
23.02.2020
22.02.2020
21.02.2020
20.02.2020
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин