Сімнадцять матерів Камінь-Каширщини стали "героїнями"

05 Лютого 2017, 12:35
3266

У п’ятницю, 3 лютого, у актовій залі школи мистецтв відбулася урочиста церемонія нагородження багатодітних матерів, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей.

Цього разу сімнадцять жінок району отримали державні нагороди – посвідчення про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» та нагрудні знаки.

Вручили їх матерям перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Михалік, заступник голови районної ради Сергій Дмитрук, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Максим Демидюк, помічник-консультант народного депутата України Ірини Констанкевич Світлана Сидорук.

 





 

 

А отримали нагороди відповідно до Указу Президента України від 8 грудня 2016 року матері дев’яти дітей Людмила Василівна Геліч з Каменя-Каширського, Галина Миколаївна Мельник з Брониці, матері восьми дітей Надія Василівна Балик із Краснилівки, Олена Володимирівна Остапчук із Боровне, Віра Анатоліївна Сущ із Стобихівки, Лідія Іванівна Шворак із Стобихівки, мама семи дітей Леся Григорівна Крижановська з Підбороччя. Також мами шести дітей Руслана Іванівна Вербицька з Брониці, Світлана Володимирівна Лінчук з Черче, Наталія Миколаївна Осадчук із Стобихівки, Галина Миколаївна Остапук із Бузак, та матері п’яти дітей Анжела Едуардівна Войчук з Гути-Боровенської, Людмила Петрівна Деркач з Дубровиці, Олена Олексіївна Здробилко з Личин, Тетяна Миколаївна Сус з Каменя-Каширського, Надія Арсентіївна Турчинюк з Ворокомле та Любов Євгеніївна Фіц із Сошичне.

 

kamadm.gov.ua
kamadm.gov.ua

 

 

Усім їм адресували сердечні привітання та щирі побажання міцного здоров’я, родинного тепла, благополуччя, поваги та вдячності від дітей. 

Вихованці школи мистецтв і працівники культури своїми музичними композиціями підкреслили важливу роль матері та материнської любові у житті кожної людини.

 






 

 

Нагадаємо, відповідно до Положення про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29 червня 2001 року № 476/2001, почесне звання України «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Їм належить виплата одноразової матеріальної допомоги, для отримання якої жінці, котрій присвоєно почесне звання, слід звертається до управління соціального захисту населення із відповідною заявою. Виплата проводиться у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня року, в якому було присвоєне таке звання.

 

 

Коментарі
05 Лютого 2017, 17:13
Дуже добре що в ночі неспали працювали як діти виростуть що ім батьки дадуть тоже дивитимуться на державу чи на донецьк погонять
05 Лютого 2017, 19:38
Классные фотки, скопирую себе в коллекцию. Народ, кто напишет рецепты каменской еды да рецепты еды от многодетных?
05 Лютого 2017, 21:11
Ніхто! Бо російською ми тут пишемо не зовсім грамотно, а з помилками - якось не пасує. А українською ти, Олександре, не розумієш. То для чого ото час гаяти? Скажемо коротко- омарів, червоної ікри та осетрини каміньчуки не вживають, оскільки у Турії вони не водяться, а проста українська їжа московським вельможам не до смаку...
05 Лютого 2017, 22:52
Вспомнил каменскую натуру местечковую. На украинском я не разговаривал больше 40 лет, когда-то в школьном хоре пел патриотические советские песни.
06 Лютого 2017, 00:10
Так ніхто ж і претензій до того не має. 40 літ, як -не-як, шмат часу, змінились уподобання, змінився менталітет, світогляд - і нема на те якогось дива. Більше того, окремі твої сучасники вже у відпустку з тодішньої Армії після року служби приходили з легким російським акцентом, что-ґде і т.п., такі були часи, такі переконання. А от, лишенько, переважна більшість волинських невісток, яких знайшли на неозорих просторах бувшої Родіни, проживши у Камені 40 чи й 50 років так і залишились майже російськомовними, ну не дається їм той місцевий "діалект", хоч сідай і плач. Навіть вельможі у владі, майже перші особи не можуть подужати те кляте "наречие", тому ми тобі, Сашко, не дивуємось. Та й ніхто б на те не звертав уваги, аби московити не зазіхали на на цей самий діалект/наречие і т.п. "от МосквьІ до самьІх до окраин..." сьогодні зі зброєю у руках, мало того - ніхто достеменно навіть не знає де межі тих окраїн. Кажуть - де лунає російська мова, там і матушка Росія, "русский мир" і обов'язок Білокам'яної скрізь захистити "своїх" одноплемінників. Тому, Олександре, не гнівайся на земляків, що хутенько не переключаємо регістр клавіатури на "рос.", претензій щодо материнської мови також не маємо, але втративши пам'ять про матір, не варто згадувати про її смачні борщі чи вареники. Для чого вони тобі? Простенька їжа у поліщуків, це правда, тим більше у багатодітних сім'ях... Ми не є лідерами з кількості гламурних фоток у "Однокласниках", ми не буваємо на заморських курортах так часто, аби змагатися з кимось. Життя вдалось не у всіх, але вже як є, звиняй, друже...Це не чорна чи біла заздрість, це не бандерівщина у відповідь на "язик", це відповідь, яка вже міститься у твоєму сакраментальному запитанні про "....рецепты еды от многодетных". Не гнівайся за фамільярність, "тикання", бо пишуть твої колишні друзі-однокашники, які залюбки могли б розповісти сучасні волинські рецепти у приваті, якби це було твоє справжнє бажання, а не неприкрита ....
06 Лютого 2017, 00:43
Моя мать русская, землячка самого Ломоносова! Она в Камне была замужем.
06 Лютого 2017, 00:57
Твій ломоносов - пройдисвіт і алкаш , а не видатний вчений.. Краще б не пишався, що твоя мати землячка з цим йолопом-помором...
06 Лютого 2017, 01:07
Героіні до чого що дітей понароджували а виростуть і що далі ростуть як хочуть держава прокормить держави немає і потім говорять чому в украіни алкаголіки і вори .якщо дітей народжувати треба ім дати майбутнє
06 Лютого 2017, 01:13
Дякуємо за відвертість, це все пояснює! З огляду на це, спробуємо дати відповідь на запитання про рецепти, каміньську сучасну їжу словами колишнього славного гетьмана Івана Степановича Мазепи. Зокрема, він,буцімто, казав: "У багатих їжа смачна, а у бідних- корисна!" Так і у нинішніх поліщуків - працюють на землі, годують свиней, худобу, птицю та іншу домашню живність. На сьогоднішній день не ліниві люди мають свої добротні будинки, оснащені сучасною побутовою технікою найвідоміших світових брендів, п'ють найчистішу артезіанську воду. На свята готують ковбасу, шинку, голубці, вареники, ставлять мед, різносоли різні і таке інше. На столі, частіше всього, є домашня самогонка вищої якості, для гостей - державна монополька "казьонка" з неорганічних спиртів і т.п. Тому, скромненько, але вже як є. Не голодуємо, це точно. Навіть вистачає допомагати добротними харчами своїм хлопцям на війні, які боронять українську землю на Донбасі від бурятів-трактористів на танках та інших орків, які відстоюють російську імперію у вигляді колишньої радянської держави, не аналізуючи рівня життя росіян поза межами Рубльовки. Водночас, частина наших заробітчан заробляє гроші в Росії , але тимчасово нема на те ради....Так і живемо. Все буде добре, ми у цьому впевнені!
06 Лютого 2017, 10:08
А чого тобі, москалику, треба на цьому сайті? Бо твоє "гость", "вор" та манера викладу думки виставляють твої "мацковські" вуха надто високо. АлкАголіків у нас вистачає, правди ніде сховати, але "бояришніка" ще таки не вживають, самогоном обходяться. Тому, нешановний гостю, нагадаємо тобі, що "непроханий гість - гірше татарина", звісно кримці сюди не відносяться....))) По вашому - пішов ти на хутір...
06 Лютого 2017, 14:47
НОрмальна акція крім того в приміщенні музшколи. Так потроху можна й зовсім пересилитися туди назовсім.
06 Лютого 2017, 22:51
Судари благодарю. Пора и честь знань.
07 Лютого 2017, 00:35
От вилізе якесь подібне цьому чірку із глухого поліщуцького села без газу та асфальту десь троха далі Ковеля - і вже "па рускі" варнякає, бо вже не село, а город)) І приїде до батьків чи родичів в своє рідне село - і "ШТОкає" чи "ДАкає"... І відмазується , мовляв "На украинском я не разговаривал больше 40 лет, когда-то в школьном хоре пел патриотические советские песни." Або вихваляється :"Моя мать русская, землячка самого Ломоносова!" А батьком , який родом звідси - анічичирк ... На цій землі воно виросло , хліб з цієї землі їло - а лишилось вата-ватою....