Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Відбулась зустріч представників влади, правоохоронних органів та робочої групи Волинської Ради Церков

14:09 25.03.2020
1318

Саме таким був лейтмотив зустрічі представників влади, правоохоронних органів та робочої групи Волинської Ради Церков.

Повідомляє прес центр РДА.

Захід відбувся у вівторок, 24 березня, в приміщенні обласної ради за участю заступника голови облдержадміністрації Світлана Мишковець.

Звертаючись до присутніх, вона зауважила, що необхідність такої зустрічі зумовлена подальшим поширенням коронавірусу на території України, впровадженням карантинних заходів та опрацюванням у звязку з цим можливостей щодо обмеження релігійних зібрань.

«Згідно Конституції України органи влади не мають права заборонити проводити богослужіння, — наголосила Світлана Мишковець. — Ми розуміємо, що люди молилися і будуть молитися, ходили і будуть ходити до храмів. Але як показали останні вихідні, люди безпечні, не всі ще до кінця розуміють усю необхідність впровадження карантину, збираються у храмах та навколо них натовпами. Тому ми звертаємося до керівників релігійних організацій, до священнослужителів з проханням вжити заходів з безпеки прихожан, забезпечити дотримання санітарно-гігієнічних норм та належне розміщення людей у храмі».

Також заступник голови облдержадміністрації звернулася до представників релігійних громад краю з проханням опрацювати можливості проведення он-лайн трансляцій богослужінь.

Опісля заступник начальника Головного управління Національної поліції у Волинській області Сергій Козак запросив до слова Віталія Тортину, заступника начальника управління превентивної діяльності ГУНП. У свою чергу, той зауважив, що, незважаючи на прохання до релігійних громад дотримуватись карантинних заходів та норм, та практиці це не відбувається.

«У храмах і надалі збираються великі натовпи людей, у тому числі з дітьми. А це — загроза життю і здоровю цих громадян, адже ми не можемо знати, хвора чи здорова людина прийшла до храму, — наголосив Віталій Тортина. — Відтак, якщо немає розуміння щодо дотримання карантинних норм, то є відповідальність за їх порушення». Він також наголосив, що мета правоохоронних органів полягає не в тому, щоб обмежити діяльність релігійних громад, а в першу чергу — гарантувати безпеку громадян.

«Ми з повагою ставимося до усіх релігійних конфесій, — зауважив на продовження розмови Сергій Козак.

— Однак є карантинні заходи, і якщо нам не вдається уникнути поширення коронавірусу на території України, то ми маємо зробити усе можливе, аби захворювань було якомога менше». Він наголосив, що відповідно до Постанови КМУ, обмеження до 10 осіб стосуються також і релігійних зібрань. Відтак, якщо будуть факти порушення цієї постанови, то винні будуть притягнуті до відповідальності. «Тому ми звертаємося до вас із проханням забезпечити у храмах дотримання норм карантину задля збереження життя і здоровя наших волинян», — ще раз наголосив заступник головного поліцейського Волині.

Насамкінець заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець зауважила, що органи влади вживають усіх можливих заходів щодо протидії поширенню коронавірусу, з кожним днем покращується матеріально-технічне оснащення лікарняних закладів краю.

Відтак, вона висловила сподівання на взаєморозуміння з боку представників релігійних конфесій, аби спільними зусиллями протидіяти поширенню небезпечної хвороби на території краю.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Читач

15:34 25.03.2020

Світлана Мишковець і сама мало що знає, і радників толкових біля себе не має. Конституція гарантує право на віросповідання кожній людині. Кримінальним Кодексом України передбачена відповідальність за перешкоджання у проведенні релігійних обрядів. Але ані Конституція, ані Кримінальний Кодекс не дають права заражати людей хворобами. Навіть більше – за поширення хвороби передбачена кримінальна відповідальність. Тому мова мала бути короткою та лаконічною. Службу можна проводити, але неможна заражати або сприяти зараженню людей. Тому нехай шукають виходу самі. Це наказ і попередження одночасно, бо в країні карантин.

ЧИТАЧ

22:55 25.03.2020

Дурдом веселка .тобто штрафи які виписує поліція за порушення карантину незаконні.

ЧИТАЧ

23:00 25.03.2020

Їй треба було попам с казати що як бабки від короновірусу загнуться то в них бізнес постраждає тодіб вони задумались

Всім

08:44 26.03.2020

Коли подібну нараду збирається проводити районне начальство. Чи не наважуються замахнутись на своїх спонсорів на московських попів? Чому заткнулись районі депутати? Невже вони під тиском Кирила-Онуфрія? Де поділись «патріотичні сили»? Де «свобода», де «батьківщина», де УКРОП??? Невже розміри їхнього патріотизму менші за розмір епідемії?

Бакс

10:45 26.03.2020

Чому ніхто не звертає увагу ,що ватага валютників ,практично окупувала центр міста,повірте, це кубло зарази ,рознесе короновірус в таких масштабах,що вам і не снилось.В Китаї гроші були визнані ,одними із головних перенощиків вірусу,а тут під носом поліцаїв така дичина.

4 квітня
Сьогодні
Вчора
02.04.2020
01.04.2020
31.03.2020