Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Жителів Камінь-Каширського району просять не палити суху траву

16:33 05.04.2020
1127

Під час лютого поточного року на території Волинської області спостерігають суху та сонячну погоду, що призводить до неконтрольованих випалювань сухої рослинності.

Про це інформує ДСНС України у Волинській області.

Щорічно з настанням весни рятувальникам доводиться стикатися з проблемою весняних палів сухої трави й збільшенням кількості пожеж, що виникають в результаті спалювання тогорічної сухої рослинності.

Коли випалюють суху траву, то порушують кореневу систему рослин, від високої температури знищується родючий шар ґрунту, гинуть комахи й тварини. Також це часто призводить до великих пожеж та людських жертв. Від охопленої трави загоряються житлові будинки, господарські будівлі, сараї з худобою, гинуть люди.

Нерідко вогонь переходить на лісові масиви та може прийняти загрозливі розміри, переходячи в торф'яні та лісові пожежі. А саме випалювання сухої трави часто призводить до торф'яних пожеж. Торф'яні пожежі охоплюють великі площі й важко піддаються гасінню, особливо великих пожеж, коли горить шар торфу значної товщини. Торф може горіти у всіх напрямках незалежно від напрямку і сили вітру, а під ґрунтовим обрієм він горить і під час помірного дощу та снігопаду. Але, мабуть, найнебезпечніше – густий дим торфовищ, який стелиться низько над землею і є особливо небезпечним для здоров’я людей та екології в цілому.

З метою не допустити виникнення таких пожеж, у Камінь-Каширському районному відділі управління державної служби надзвичайних ситуацій України у Волинській області закликають жителів району припинити випалювати тогорічну траву, адже неконтрольований вогонь при сухій погоді швидко поширюється, знищує гектари трави, пошкоджує і випалює дерева та житлові будинки.

Також у Державній екологічній інспекції у Волинській області попереджають жителів району, що у чинному природоохоронному законодавстві заборонили спалювати стерню, суху траву та залишки рослинності.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу накладають штраф на жителів від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Категорично забороняється:

  • створювати смітники та спалювати відходи;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;
  • дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
26 травня
Сьогодні
Вчора
24.05.2020
23.05.2020