Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Як врятувати людину, яку вразило струмом: поради волинського лікаря

15:00 20.05.2020
1059

Найчастіша причина ураження людини електричним струмом – торкання до неізольованих розеток та вимикачів. І найчастіше з такими ураженнями до лікарень потрапляють діти.

Про це розповів завідувач опіковим відділенням реконструктивно-відновлювальної та хірургії китиць Луцької міської клінічної лікарні Роман Трач, – повідомляє ІА «Конкурент».

«Зазвичай діти отримують ураження струмом низької напруги. Буває, що й електрики нехтують правилами безпеки. Ті, хто залазить на високовольтні лінії, наприклад, на вагони потягів і трансформаторні будки, отримують ураження струмом високої напруги», – розповідає хірург.

Він зазначає, що одним з підвидів ураження струмом є також блискавка – розряд надпотужної сили, який має руйнуючу дію на організм.

Якщо дія електричного струму довготривала, то це призводить до втрати свідомості і, як зазначає Роман Трач, людина не пам’ятає, що та за яких обставин сталося.

Запевняє, що біль пам’ятають ті, які не втратили свідомість, у яких, наприклад, загорівся одяг, але це вже біль від термічного опіку. Від ураження струмом скорочуються м’язи, відбувається величезне збудження нейронів.

«Аби надати першу медичну допомогу постраждалому, потрібно упевнитися в тому, чи немає подальшої подачі струму. В ідеалі потрібні гумові рукавиці, але можна взяти суху дерев’яну палицю і нею відкинути від людини провід. Тоді маленькими кроками підходити до постраждалого, пам’ятаючи про так звану «крокову напругу». По можливості надати першу долікарську допомогу. Тобто це – непрямий масаж серця, звільнення дихальних шляхів від сторонніх тіл. І, звичайно, потрібно викликати «швидку», – пояснив лікар.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Журналіздам і адмінам сайтєга

09:51 21.05.2020

КИ́ТИЦЯ, і, жін.

1. Жмуток ниток, шнурків і т. ін., зв'язаних з одного кінця докупи, що є прикрасою, оздобою чого-небудь. Пишно вив'язала Ганна голову.. червоною великою хусткою з білими та зеленими китицями (Нечуй-Левицький, I, 1956, 84); На Романові була синя шовкова сорочка з стоячим коміром, кручений пояс з розкішними, барвистими китицями на кінцях (Дмитро Ткач, Арена, 1960, 41);
// Тасьма з такою прикрасою біля ручки шаблі, шпаги тощо. Китиця в його була коло шаблі (Словник Грінченка); Хорунжий простягнув до Мартинової шаблі руку й одв'язав червону оксамитову китицю від ефесу (Натан Рибак, Переяславська Рада, 1953, 509);
// Прикраса у вигляді стоячого жмутка пір'я чи кінського волосся на головних уборах, звичайно військових, а також подібна прикраса на головах коней; султан. [Гостомисл:] — Ся китиця із пір'я — знак Спокою (Іван Франко, IX, 1952, 252);
// Жмуток волосся на кінці хвоста корови, лева та ін. Щоб німці в мене не знайшли листа, я його скручував у трубочку і прив'язував корові до хвоста, в самій китиці (Володимир Гжицький, Чорне озеро, 1961, 19); На відміну від левів, тигри мають видовжене тіло, ..хвіст у них не має китиці (Посібник з зоогеографії, 1956, 72).

2. Невеликий сніп соломи, зв'язаний з того кінця, де колоски; використовується для вкривання даху. Далі зірвався й вітер, почав бити снігом о шиби, свистіти серед крутих берегів, термосити і виривати китиці в стрісі (Іван Франко, VIII, 1952, 344).

3. Скупчення квіток на одній гілці, на одному стеблі; суцвіття. Маяв [очерет] над ними пухнатими китицями та наводив сум одноманітним шелестінням (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 359); У розчинені вікна зазирали білі китиці акацій (Петро Панч, В дорозі, 1959, 136);
// Гроно. Мавка йде до калини, швидко ламає на ній червоні китиці ягід (Леся Українка, III, 1952, 224); Високо підіймаючи голову вгору, ..пучками ловила [дівчина] китицю горіхів на пригнутій ліщині (Степан Васильченко, Вибр., 1950, 29).

4. діал. Букет. Рано прислав, так чула я, якийсь, казали, великий пан велику китицю квітів (Ольга Кобилянська, За ситуаціями, 1914, 122).

"Завідувач опіковим відділенням реконструктивно-відновлювальної та хірургії КИТИЦЬ" - єто що за хЄрургія ???)))

4 червня
Вчора
02.06.2020
01.06.2020
31.05.2020