Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

З 1 липня в Україні почнуть жорстко карати п'яних водіїв — що важливо знати

18:00 30.06.2020
4585

З 1 липня в Україні суттєво посилять покарання за водіння в нетверезому стані — тепер за це передбачено кримінальну відповідальність, а штрафи збільшили в рази.

Головне нововведення — тепер водіння напідпитку буде кваліфіковане як кримінальний злочин, а не як адміністративне порушення, – пише НВ.

Отже, водій отримає судимість за новою статтею Кримінального кодексу 286−1 КК — навіть у тому випадку, якщо за правопорушення його затримають вперше.

Інформація про судимість залишається в електронній базі даних Національної поліції, навіть якщо її буде погашено пізніше — що в очевидний спосіб може вплинути на життєвий і кар'єрний шлях людини.

А в довідці про відсутність / наявність судимості запис про притягнення до кримінальної відповідальності буде фіксуватися завжди.

Крім того, розширили перелік обставин, коли водія можуть визнати винним в нетверезому водінні.

Тепер кримінальна відповідальність настає в таких випадках:

  • - водіння в нетверезому стані («керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції»);
  • - допуск за кермо іншої нетверезої особи («передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів»);
  • - відмова водія пройти медичний огляд на визначення стану сп’яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;
  • - вживання алкоголю після зупинки поліцією або після ДТП, але до медичного огляду — щоб виключити випадки, коли водії в такий спосіб намагалися уникнути відповідальності («вживання водієм транспортного засобу після ДТП за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування — чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого освідування»).

Як збільшать штрафи та яке ще покарання загрожує за кермування напідпитку

Якщо раніше штрафи для п’яних водіїв стартували від 10,2 тис. грн, то тепер ця планка виросте. Крім того, посвідчення водія забиратимуть навіть після першого правопорушення.

Нова стаття Кримінального кодексу передбачає такі покарання:

  • - при першому порушенні (зі списку вище) — від 17 тис. до 34 тис. грн (від 1 тис. до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) плюс позбавлення права керувати транспортним засобом на термін до 3 років;
  • - при повторному правопорушенні - штраф до 51 тис. грн з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.
Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Студент

22:08 30.06.2020

Ну побачимо на прикладі придурка Гладкого,якого крутили поліцаї вчора біля пошти,буса забрали ,а воно п"янюче ходило біля вікон поліцаїв, і репетував .

ЧИТАЧ

22:20 30.06.2020

Важливо знати щоб ті клоуни вас не розвели ?

Студенту

22:32 30.06.2020

Так його вже не перший раз ловили і забирали і відпускали

Всім

23:30 30.06.2020

Коли почнуть поліцаїв п'яних ловити,наприклад Іванку Остапук,разом з Генсьором Олегом хлопці зловили п'яних за кермом.Визвали поліцію приїхали поліцаї,ніякого реагування по цей час...Виходить що новий начальник кришує їх,і відповіді ніякої не дає.На таких потрібно завести кримінал...Бєгаль раніш розбив ісузу,теж був пяним,даже в формі,Іванка тоді з Русьою з Мельник на відео знімали сиділи в поліцейській машині...

Олег

08:41 01.07.2020

Коли вже у пташника заберуть права? Їздить постійно п'янючий.

Олегу

08:57 01.07.2020

Пташнику закон не писаний. Як був дурнем так і залишився

марійка

11:09 01.07.2020

В поліціі робить Артемиха вона і так постійно готова і що

Адвокат

12:47 01.07.2020

Генсьор Олег завжди п'яним ходить,мало п'янки то ще людські забори обригав...Заставити потрібно щоб чистив забори людям!!!така в нас поліція-алкашня!!!Шевчик Віктор кришує рогатий спирт який виганяє баба Ганна в с.Брониця,також її син продає по вул.Ватутіна самогонку,ніякого на це реагування політсменів.Так скоро мабуть цих слідчих-наркоділків,вигнати з міста хай на зоні відсежують за таку службу- Українському Народу!!!

Олегу

13:36 01.07.2020

пташник тільки і вміє що відосіки тупі знімати..його культура просто на нулі. На таких модно зараз говорити "людина низької якості"

Рувіму сидорчуку

13:18 02.07.2020

А підписатися своїм прізвищем сциш. Молодець, що тут скажеш. Анонімно герой

Толя Шафарчук

14:31 02.07.2020

Оце безпрєдєльщекі в нас мусара,в районі пішли,що не кража це-мєнти,наркота-мєнти,самогон-мєнти...Для кого вони складали присягу? Я так розумію щоб займатися злодійство,наркотою,кражою.Розформувати вас нахєр нових переатистованих прийняти на роботу,може толк який буде,ганьба вам мусара!!!

8 серпня
Вчора
06.08.2020
05.08.2020
04.08.2020
03.08.2020